Tänane kuupäev Laupäev 18 Mai, 2024 20:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pihuarvutist
PostitusPostitatud: Pühapäev 29 Apr, 2007 23:40 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 27 Nov, 2006 20:18
Postitusi: 87
Plaanis siis soetada endale pihuarvuti, mis ühendaks endas nii arvuti, mobiili kui ka GPS navi seadme. Kindlasti peaks seade võimaldama Wi-Fi ühendust. Ja muidugi "ülimugav" oleks, kui seadmel saaks kasutada ka mingit vahetatavat patareivarianti, et oleks tagatud tõrgeteta töö ka olukorras, kus tavamõistes laadimine (vooluvõrgust) on raskendatud.

Et kellel, mis kogemusi jagada oleks ja missugust isendit keegi oskaks/julgeks vastupidavuse mõttes ka soovitada.
Oodatud on siinkohal igasugused kommentaarid (muidugi vaid seoses pihuarvutitega, s.t. palun mitte teemast mööda kalduda).


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 7:12 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Autolaadimise võimalus ju ikka sobiks.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 8:32 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Mina kasutan pihuarvutit juba rohkem kui 4 aastat. Hetkel kasutuses HP ipaq h*2700. Nii wifi kui ka muu vajalik on ostes olemas. Eks tal mälumaht pole teab mis suur aga siiani olen hakkama saanud. Kui on mingeid küsimusi siis anna tulla,ise ei oska küll midagi väja tuua. Mina ei kujuta enam ettegi,et mul pihuarvitit poleks,kõik vajalik on seal sees.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 8:37 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Infoks veel seda,et telefon ja pihukas on ikka eraldi. GPS programme leiab netist. Pihukas on mobiiliga kogu aeg ühenduses läbi Bluetoothi. Wifit ise kasutan harva,tava ühendus toimub läbi gprs-i.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:17 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 10:44
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
Mul oleks sulle pakkuda erinevaid seadmeid selle tarbeks.
Praeguse mudelivaliku juures soovitaks sulle HTC P3300 seadet. Kus on ühendatud kõik sinupoolt loetletud funktsioonid. Lisaks kõigele sisaldab ka seade TOMTOM navi tarkvara (mitte aga kaarte kahjuks).
http://www.pihuarvutid.ee/index.php?productID=10

teise võimalusena natuke võimsam tehniliste näitjate poolest HTC P3600. Millele peaks kyll navi tarkvara eraldi juurde hankima aga GPS on juba sisse ehitatud ja toetab ka uudset-moodsat 3G ühendust.
http://www.pihuarvutid.ee/index.php?productID=13

Lisaks on veel tulemas selline seade nagu HTC X7501 mis on aga paras kobaks. Kuid selle eest kõik-mida-oskad-soovida ja natuke rohkem :)
http://www.pihuarvutid.ee/index.php?productID=40

Ise tõsimeeli soovitaks HTC P3300 seadet. Puhtalt tema praktilisust silmas pidades. Piisavalt väike,võimas ja suhteliselt hea aku püsivusega.

Kõikidele loetletud seadmetele on olemas ka erinevaid lisaseadmeid nt. autohoidjad,laadijad, kotid jne.

kui natuke huvi äratasin siis kirjuta või võta muul moel ühendust. ;)

kaido.petter@pihuarvutid.ee
www.pihuarvutid.ee


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 12:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 27 Nov, 2006 20:18
Postitusi: 87
Muidugi hea, kui ka 3G olemas.
Peaksin saama valida GPS navigeerimisel : autoga, rattaga, jalgsi.

Ja olen näinud ka kusagilt reklaamist pihuarvuti varianti, kus saab ka patareid vahetada - olukorras kus siiski pole võimalust pihuarvutit ka autost laadida (kõrbematk, pikalt teedeta maastikul, vihmametsas jms). Kuid KÕIK minu poolt soovitud funktsioonid peaks siiski peal olema !

Väga hea, kui peal oleks ka Skype tarkvara või saab seda põhimõtteliselt lisada igasse pihukasse ?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 13:30 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 10:44
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
grantus kirjutas:
Muidugi hea, kui ka 3G olemas.
Peaksin saama valida GPS navigeerimisel : autoga, rattaga, jalgsi.

Ja olen näinud ka kusagilt reklaamist pihuarvuti varianti, kus saab ka patareid vahetada - olukorras kus siiski pole võimalust pihuarvutit ka autost laadida (kõrbematk, pikalt teedeta maastikul, vihmametsas jms). Kuid KÕIK minu poolt soovitud funktsioonid peaks siiski peal olema !

Väga hea, kui peal oleks ka Skype tarkvara või saab seda põhimõtteliselt lisada igasse pihukasse ?


GPS töötab olenemata selles kas sõidad autoga,rattaga või mõne muu liiklusvahendiga. TOMTOM tarkvara pakub ka erinevaid vaate režiime.. siis mõne liiklusvahendiga liikumiseks või jalgsi kõndides. tegemist on seadmega ja tarkvaraga pihuarvuti sees mis töötab olenemata keskkonnast. Samuti on kõikidel pakutud pihuarvutitel aku samasugune nagu tavapärasel mobiiltelefonil ning seega kergelt vahetatav.

Skype ei ole absoluutselt probleemiks.. selle saab lihtsalt peale installida.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 21:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 27 Nov, 2006 20:18
Postitusi: 87
Jah seda ma tean -"kus, kuidas, miks ja millal" GPS töötab. Nimelt on mul mõlemas autos VDO Dayton navi ja samuti piisavalt suur kogemus liikumisel komplektiga laptop+Euroroute 2007+GPS - seega GPS-iga olen "kodus".

Lihtsalt kuna lapakaga igale poole "ei saa/ei ole praktiline liikuda", siis otsin edaspidisteks reisideks ja ka muidu igapäevaseks mobiilseks kontoriks endale kõiki vajalikke omadusi/lahendusi pakkuvat pihuarvutit.

Nende erinevate liikumisvõimaluste (Autoga, rattaga või jalgsi ) arvestamisel pidasin silmas sellist asja : et kas GPS-iga on võimalik planeerida oma teekonda lähtudes võimalikest erinevatest liikumisvõimalustest, eeskätt asendada autoga liikumismarsruudi arvestamine jalgsi liikumist arvestades.
Kuid nüüd olen aru saanud, et paraku ega sellist võimalust ikka olla VEEL ei saa. Siis peaks kaardid ikka ülitäpsed ja ülivõimsad olema (kõnniteed, jalakäiate tunnelid ja - sillad jms kõik peal).
Nimelt näiteks suurlinnas liikudes on ju jalgsi liikumisel punktist A punkti B reaalselt ju ikkagi teine marsruut, kui autoga samasse sihtkohta jõudmiseks jne jne. Ja seoses sellega kardan, et toome näiteks Münchenis (või kus iganes) jääksin lagsi liikudes teatud mõttes "hätta", kuid jah mitte abita - et suund ju ikkagi teada :) ja sihtpunkti jõuan anyway.

Kui aku on sama hõlpsalt vahetatav, kui mobiilil, siis sellest oleks jah ehk "laadimisel" abi olukorras, kus puudub võrgust laadimise võimalus. Lihtsalt ostan ühe aku või koguni paar tükki lisaks sellisteks olukordadeks. Ja kui ka mingid seaded ja hetkel kasutusesoleva teekonna mälu ka sellest (akuvahetusest) häirida end ei lase, siis on kõik OK.

Missugune see erinev vaate reziim siis on autoga liikudes või jalgi liikudes.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 21:50 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 28 Juun, 2006 20:27
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Grantus, ma Sulle kahjuks pihuarvutit ei oska soovitada. Olen ise kasutanud erinevaid, siiski mitte küll päris viimase põlvkonna ja on-the-edge seadmeid, ütlen ausalt, et ei meeldinud mulle pihuarvutit igapäevaselt kaasas vedada.

Aga lõpuks leidsin omale mobiili, mis pakub mulle nii telefoni kui ka pihuarvuti vajaliku funktsionaalsuse -- Qtek 8310. Nüüd on juba kindlasti ka edevamaid tooteid nii samalt firmalt kui ka teistelt.

Aga iseenesest sellel telefonil on Sinu küsitud funktsionaalsus olemas -- WIFI, BT, võimalik lisada GPS seade ja TOMTOM tarkvara.

** btw, tänud navi plaadi eest -- mõnel korral on seda isegi vaja läinud ;)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 23:09 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 27 Nov, 2006 20:18
Postitusi: 87
Tänan senini kõiki kommenteerijaid info eest...
Kuulame-vaatame edasi, kuna asjaga nüüd kiiret kah pole ... (parem kümme korda mõõta ja siis üks kord lõigata).
Tervitades,

Grantus ise


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Mai, 2007 10:51 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 10:44
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
grantus kirjutas:

Nende erinevate liikumisvõimaluste (Autoga, rattaga või jalgsi ) arvestamisel pidasin silmas sellist asja : et kas GPS-iga on võimalik planeerida oma teekonda lähtudes võimalikest erinevatest liikumisvõimalustest, eeskätt asendada autoga liikumismarsruudi arvestamine jalgsi liikumist arvestades.
Kuid nüüd olen aru saanud, et paraku ega sellist võimalust ikka olla VEEL ei saa. Siis peaks kaardid ikka ülitäpsed ja ülivõimsad olema (kõnniteed, jalakäiate tunnelid ja - sillad jms kõik peal).
Nimelt näiteks suurlinnas liikudes on ju jalgsi liikumisel punktist A punkti B reaalselt ju ikkagi teine marsruut, kui autoga samasse sihtkohta jõudmiseks jne jne. Ja seoses sellega kardan, et toome näiteks Münchenis (või kus iganes) jääksin lagsi liikudes teatud mõttes "hätta", kuid jah mitte abita - et suund ju ikkagi teada :) ja sihtpunkti jõuan anyway.



Ma ilmselt ei väljendanud ennsat täpselt... TOMTOM võimaldab kahte navigeerimisrežiimi.. jalgsi liikudes ja sõidukiga.
Vastavalt siis ka jalgsi liikudes arvestatakse jalgsi liikumise eripärasid ;) tunnelid ja jalgteed.

Ning Euroopa ja skandinaavia kaardid on piisavalt täpsed, et seal peal on ka jalakäiate tunnelid, metroo liinid ning peatused. Sellest tingitult on ka ühe regiooni kaart ligikaudu 1GB raske.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Mai, 2007 19:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 27 Nov, 2006 20:18
Postitusi: 87
patune kirjutas:

...TOMTOM võimaldab kahte navigeerimisrežiimi.. jalgsi liikudes ja sõidukiga.
Vastavalt siis ka jalgsi liikudes arvestatakse jalgsi liikumise eripärasid ;) tunnelid ja jalgteed.

Ning Euroopa ja skandinaavia kaardid on piisavalt täpsed, et seal peal on ka jalakäiate tunnelid, metroo liinid ning peatused. Sellest tingitult on ka ühe regiooni kaart ligikaudu 1GB raske.


Vot see mulle juba meeldib, et jalgsi liikumisel on ikka oma reziim. Kas need nö regioonikaardid on mälukaardi peal (XD/SD/SM/MS) ? Pihuarvutisse neid vist "tõmmata" ei saa, kuna pihuarvutite enda mäluressurss vist eriti suur ei tundu olema ?

To Patune: Kas sul on ka mingeid regioonikaarte (või sa oma pihuarvutiga pole GPSi kasutanud) ?

To Luuser: Aga kas mobla ja pihukas tervikuna poleks parem lahendus (s.t. pihuarvuti, kus ka mobla juba sees) ?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Mai, 2007 8:45 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
To Luuser: Aga kas mobla ja pihukas tervikuna poleks parem lahendus (s.t. pihuarvuti, kus ka mobla juba sees) ?[/quote]

Kas oled kuulnud ütlust,et kui üks asi on mõeldud kõigeks siis tegelikult ei kõlba ta mitte millekski! Mul endal puudub kogemus kasutada sellist pihukat,milles on ka mobla aga arvan,et mulle antud variant ei sobi. Enamuse kordadest on vaja just rääkides mobiiliga kasutada pihukat. Ka on suhteliselt tihti neid situatsioone kus kõrval seisab veel kolmas osapool ehk siis ei saa ka kasutada handsfreed. Kui nüüd rääkida mälumahust siis minu aparaadil on seda kokku natuke üle 300MB mida on oluliselt rohkem eeltoodud mudelitest. Kõik wifid,msn,jms eluks vajalikud programmid on ka olemas.
Toonitan veelkord,et mul puudub sellise pihuka kasutamise kogemus mis on koos mobiiliga. Kui saaks proovida siis võibolla mõtleks ümber aga hetkel arvan endiselt ,et parem on omada neid eraldi. Kõik müügiga tegelevad ettevõtted kasutavad muide just varianti kus mobiil on eraldi!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Mai, 2007 16:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 10:44
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
To Luuser: khmm... millised KÕIK müügiga tegelevbad ettevõtted.

vabandan aga ma olen ülaltoodud pihuarvuteid myynud erinevatel k.a. müügiga tegelevatele ettevõtetele ning võin anda konkreetsed referents kontaktid..

ja pihuarvuti+mobiil oli mõistlik lahendus 5 aastat tagasi.. praegusel hetkel on meil aasta 2007 ja tehnika on, uskumatu küll, kõvasti arenenud ;)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Mai, 2007 20:07 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Vabandan,väljendasin vist jah liiga üldistavalt :oops: Minu töövaldkond on toidukaubandus ja mulle küll hetkel ei meenu ühtegi firmat,kes kasutaks pihuarvutit koos mobiiliga. Aga see polegi tähtis! Toonitasin mitu korda,et mul puudub kogemus teistsuguse variandiga töötamisest. Kui kunagi katsetame siis kindlasti arvamus muutub. Poleks paha ka uurida mõnelt neid kasutavatelt firmadelt nende rahuolu ja mine tea,ehk saad nii omale uue kliendigi ;) Võiksid saata küll PS mõne firma kontaktidega,kui tüli ei tee. Meil läheb sel aastal päris mitmeid arvuteid uuendusse.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia