Tänane kuupäev Neljapäev 06 Juun, 2024 21:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tulede veider funktsioon
PostitusPostitatud: Pühapäev 25 Nov, 2007 13:45 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:00
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Siis avastasin oma 300m-l sellise asja, et kui tulede nupp auto töötamise ajal keerata korra kõige viimasesse astmesse (taga udutulud asendisse) ja siis kohe tagasi keeran, siis ükskõik, mis asendisse nuppu keeran, tuled ära ei kustu. Isgi siis mitte, kui tuled kinni keeran. Kustuvad alles siis, kui auto välja suretan. Samal ajal ei saa tööle panna ka esi udutulesid millegipärast.
PS. Mul ei ole autole automatseid päevatulesid, ise keeran sõitma hakates tuled põlema.

Oskab keegi öelda, miks see nii teeb, mis point sellele on?

_________________
Sõidan ja naudin iga päev :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 25 Nov, 2007 13:55 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Äkki Sul ikkagi on (olnud) automaatne tulede lülitus, mis mingil põhjusel korralikult ei tööta?
Tuledel on kolm asendit: alumine - tuled väljas, keskmine - parktuled, ülemine - tuled põlevad.

Minu sebringul on automaattuled ja ainus võimalus ära kustutada parktulede asendis esituled. Ülejäänud (tagatuled, gabariidid) põlevad edasi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 25 Nov, 2007 21:18 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Kipun arvama et se automaatne päevatulede süsteem on ikkagi olemas ja se relee jupsib .

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 9:39 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:00
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Vat ei tea jah. Muidu kõik tötöab ilusti.
Aga mul. on tulede lülitil 4 astet:
1) 0 aste, ehk tuled kinni
2) parktuled
3) Tuled
4) Taga udutuli

ja kui nupu välapoole tõmban, siis lähevad esiudutuled põlema.

Pole seda veel õnenstunud valgel ajal proovida, et äkki on seotud see selle päikesesensoriga armatuurlaual. Kuskil meenub, et sellele mudelile müüdi mingit sellist lisa, mis pimedas automaatselt tulesi põle paneb. Proovin valgel ajal ka kohe kui saan (kurat pime ju koguaeg :))

_________________
Sõidan ja naudin iga päev :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 10:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Reede 17 Nov, 2006 8:32
Postitusi: 704
Asukoht: Saue
Mobiil: 5162495
Päikesesensoriga on tulede lülitil eraldi asend A (vähemalt minu jeebil on see nii).Kas äkki pole tegu "follow me home" süsteemiga. :think:

_________________
Life is a bitch and then you die.....


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 11:04 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2007 Chrysler 300C

Liitunud: Reede 20 Juul, 2007 14:32
Postitusi: 392
Asukoht: Göteborg
see16 kirjutas:
ükskõik, mis asendisse nuppu keeran, tuled ära ei kustu.
...
Samal ajal ei saa tööle panna ka esi udutulesid millegipärast.
Millised tuled ei kustu, lähi- või kaugtuled? Mida tähendab "ei saa tööle panna ka esi udutulesid" - kas ei saa nuppu väljapoole tõmmata või tuled ei lähe põlema? Eesmised udutuled lülituvad automaatselt välja kaugtulede sisselülitamisel ja peaksid taas põlema hakkame nende väljalülitamisel või tulede lüliti parktulede positsiooni keeramisel.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 17:36 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Teisipäev 11 Apr, 2006 19:14
Postitusi: 1875
Asukoht: Lõuna kandis enamjaolt
albert kirjutas:
Eesmised udutuled lülituvad automaatselt välja kaugtulede sisselülitamisel ja peaksid taas põlema hakkame nende väljalülitamisel või tulede lüliti parktulede positsiooni keeramisel.


Vojal jäävad esimesed udukad igatahes põlema, kui kaugtuled sisse lülitada. Enamikel autodel kustub tagumine udukas ära, kui kaugtuled sisse lülida.

_________________
Sharan on taburet ja Galaxy on ford!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 18:24 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:00
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Lähituled põlevad, kaugtulede panemist pole proovinudki tegelt :) Aga udutuled ei lähe põlema olenemata sellest, et neid järgi paned, ehk nupu välja tõmbad. Kaugtuledega ka jah ei põle udukad, nii kui paned kauged peale, kustuvad udud ära, nii kui kauged maha võtad, taas lähevad udukad põlema.
Follow me home funktsioon toimib nii, kui enne auto välja suretan ja seejärel tuled maha keeran. Kui aga see funktsioon sisse läheb, millest jutt oli, siis auto väljasuretamisel kustuvad tuled ära.

_________________
Sõidan ja naudin iga päev :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Nov, 2007 20:29 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2007 Chrysler 300C

Liitunud: Reede 20 Juul, 2007 14:32
Postitusi: 392
Asukoht: Göteborg
300M manuaalis ei ole tagumise udutule mõjust teistele tuledele midagi erilist kirjutatud. Ainult on öeldud, et nende kasutamisel tuleb järgida kohalikke seadusi. Kui ma õigesti mäletan, siis eesmised ja tagumised udutuled koos põlevad ainult siis, kui lüliti on välja tõmmatud (eesmised udutuled) ja keeratud parempoolsesse asendisse (tagumised). Ka ei mäleta, kas seda lülitit üldse saigi paremale keerata ilma et ta oleks välja tõmmatud, st. kas tagumisi saigi ilma eesmisteta sisse lülitada. Igatahes vastavad märgutuled nupu juures peaksid ka näitama, millised udutuled on sisse lülitatud.
Mul oli küll automaatsetele päevatuledele ringitehtud mudel, aga kuna täpselt ei tea, mida seal sellega seoses oli muudetud, siis ei oska ka midagi ennustada.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 28 Nov, 2007 21:27 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Mul ka ei kustu udutuled ära kui kaugtuled tööle panen, nii peabki see olema.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 29 Nov, 2007 9:45 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2007 Chrysler 300C

Liitunud: Reede 20 Juul, 2007 14:32
Postitusi: 392
Asukoht: Göteborg
111 TOM kirjutas:
Mul ka ei kustu udutuled ära kui kaugtuled tööle panen, nii peabki see olema.
Ka mul ei kustu, kuigi krjade järgi peaksid. :roll:
Küsitav, kas nii peabki olema, kuna see rikuks nn. kirjutamata kahe tule reeglit (kunagi ei tohiks ees põleda rohkem kui kaks paari tulesid). Liikluseeskirja p. 180, mis ütleb, et udutuled võivad põleda kas koos lähituledega või nende asemel on nii segase sõnastusega, et kuuldavasti isegi politsei ei julgevat selle alusel trahvi teha. :) Sõnaselgelt on ütlemata, kas udutuled koos lähi- ja kaugtuledega võivad põleda. 300-l pole võimalust kaugtulesid ilma lähituledeta sisse lülitada, seega ei saa kaugtuledega udutulesid lähitulede asemel kasutada.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 30 Nov, 2007 1:09 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 22 Mai, 2006 3:06
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn
albert kirjutas:
(kunagi ei tohiks ees põleda rohkem kui kaks paari tulesid).

No ei saagi ju keegi trahvida kui tuled on ühe korpuse sees. Ehk siis kui sul oleks lähi ja kaugtuli eraldi korpustes (moodustuks kaks eraldi tuld) siis nad ehk ka hakkaks trahvi tegema. Praegu aga tundub justkui põlevadki ainult 2 tuld, alt udukad ja ülevalt põhituled. Pealegi ei anna nad kokku ju suurt valgust, ma mõtlen üldtulesid millel nii lähi ja kaugtuled kõigest 50 watti.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 30 Nov, 2007 18:03 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:00
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Minu raamat ütleb et udukad eest kustuvad kaugtulede sissepanemisel ja nii ka toimib. lähituledele lülitades taas hakakvad ise põlema. Nii et kel nii ei toimi asjad, siis ilmselt midagi ise ümber muditud näiteks siin lisatud automaatsete tuledega põhjustatud. Ma ei usu, et see lihtsalt mingist aastat ümber programmerititehase poolt.

aga kahjuks ei ütle mulle mu raamat midagi selle kohta, mille kohta algselt küsisin.

_________________
Sõidan ja naudin iga päev :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia