Tänane kuupäev Esmaspäev 13 Mai, 2024 7:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Mai, 2007 22:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 20 Juul, 2006 17:03
Postitusi: 102
Tere!

Olen ka vahetanud 2 korda ca 30 000 km jooksul õhufiltrit, kuid kütusekulu see eriti ei mõjutanud. Maantee ikka 8-10L ja linnas on 13 ja üles.

Arvan et kui nö "kickdowne" teha siis on see 20 L ka täiesti reaalne, aga siis peab arvestama ka lisaks kütusekulule veel riigimaksule, mida aegajalt vormis härrad tahavad kollaselel paberile kirjutada. Niiet reaalne linna kütusekulu peaks ikka sinna 12 ja 15 L vahele jääma.

Kuid eks see sõltu ka masina korrasolekust. Üldiselt on 3,5L V6 suht korralikuks mootoriks paljudes ringkondades tunnistatud ka mikimaa foormumid kajastavad positiivseid noote selle kohta.

Kuid õhufiltri vahetuse tõttu ikka vist kütusekulu suuremaks minema ei peaks.

Tervitades

Tomso


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Mai, 2007 23:02 
endal praegu 15L sajale.....talvel oli 17....peakski endal ka õhufiltri ära vahetama :) Loodan, et mul see kütusekulu kuhigi väga ei tõuse :P


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri: ------------------
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 1:10 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 29 Sept, 2006 22:47
Postitusi: 139
Asukoht: tallinn
Chrysler300M kirjutas:
endal praegu 15L sajale.....talvel oli 17....peakski endal ka õhufiltri ära vahetama :) Loodan, et mul see kütusekulu kuhigi väga ei tõuse :P

kust te võttate et uegafiltriga sõõb rohkem,lugege tark raamatut motori kohta,kui õhk pääseb paremini siis sööb vähem benzu,see on ju füüsika................ :angry: :angry: :angry:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 13:53 
ega ma ei räägigi, et peaks tõusma kütusekulu, aga kuna teema tegijal tõusis millegipärast, siis ma lihtsalt ütlesin, et loodan, et mul mingit sellist jama ei teki.....take it easy :)


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 16:29 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev 19 Mai, 2007 14:22
Postitusi: 127
Asukoht: Tallinn
Kuidas teil see kütusekulu nii suur on?? .. sõidan ka iga päev Tallinnas ja seiklen ummikutes, kütusekuluks näitab 12,6l/100km ... ja ei ütleks, et oleks väga "kerge jalaga".. Kütuseks siis Statoilist 95e.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 18:00 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 16 Apr, 2007 13:11
Postitusi: 151
Asukoht: Harjumaa
meil on mikrominimootoriga sebring (2,0 eijulgemainidagi) :oops:, kuid rahakoti rõõmuks kulub Tallinnas ja selle lähiümbruses sõites keskmiselt (näidiku järgi) 7l sajale :niks: ja see neljarattaline sõber on väga väga nunnu :girlirw:, aga mis õhufiltrisse puutub, siis sellega paistab küll kõik korras olevat, vähemalt bensiinihaisu salongis tunda ei ole!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 22:42 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 22 Mai, 2006 3:06
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn
Ütlekn ka sõna sekka - kuigi ei lähe teemasse aga siiski.
Kütuse kulu sõltub pea alti sellest kus sõidad ja kaua sõidad. Näiteks kui ma võtan paagi täis ja olen eelnevalt sõitnud ainult linnas siis minu masina kütusekulu on ikka väga suur. Näiteks kompu järgi saaksin maha sõita ainult umbes 350 km. Aga kui ma teen ära ühe pikema linnast väljasõidu ja oletame, et sõidan paagi isegi peaaegu tühjaks siis uue paagitäiega näitab kompu juba 490km. Seega polegi siin muud arvata kui et linnas ummikutes lähebki rohkem bensiini kui linnast väljas. See et ühel võtab vähem või rohkem on ikka kokkuvõttes nii väike vähe, et see eriti tunda ei anna. Sest ju linnas on ka erinevad teed kus keegi sõidab või siis ka erinevad linnad. Ja iga tegur annab teise tulemuse. Ma saan aru kui masin hakkab juba linnas võtma suvel 20l sajale siis on kuri karjas. Pean siinkohal tunnistama et pole õhufiltrit juba tükk aega vahetanud ja ka bensufilter pole minu käes vahetust saanud. Aga toimib ikka väga hästi kõik st bensiini kogused on normis.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 22:43 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
Zebra1188 kirjutas:
Kuidas teil see kütusekulu nii suur on?? .. sõidan ka iga päev Tallinnas ja seiklen ummikutes, kütusekuluks näitab 12,6l/100km ... ja ei ütleks, et oleks väga "kerge jalaga".. Kütuseks siis Statoilist 95e.



See mida näitab kompuuter on KESKMINE kulu,see ei muutu nii kiiresti,et tuled maanteelt mingi 20 kiltsaselt ringilt ja siis istud linnas 5 kilti ning näitab 12,6.Sõida 300km linnas pidevalt,siis tuleb see reaalne kulu sinna tabloole.Kõige õigem muidugi nii nagu eelnevalt räägiti.Paak täis,sõida ainult linnas 100km pane uuesti täis ja tee vastavad arvutused,nagu käid korra maanteel kus võtab 8 sajale nii on hoopis ilusam näit.

Aa no võibolla need 300M id ongi sellised,et üks võtab 16 teine 12,6 ja korras mõlemad.Tore on kui sõidate sellise kuluga linnas ummikus ju :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 22:49 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
Occassion kirjutas:
Ütlekn ka sõna sekka - kuigi ei lähe teemasse aga siiski.
Kütuse kulu sõltub pea alti sellest kus sõidad ja kaua sõidad. Näiteks kui ma võtan paagi täis ja olen eelnevalt sõitnud ainult linnas siis minu masina kütusekulu on ikka väga suur. Näiteks kompu järgi saaksin maha sõita ainult umbes 350 km. Aga kui ma teen ära ühe pikema linnast väljasõidu ja oletame, et sõidan paagi isegi peaaegu tühjaks siis uue paagitäiega näitab kompu juba 490km. Seega polegi siin muud arvata kui et linnas ummikutes lähebki rohkem bensiini kui linnast väljas. See et ühel võtab vähem või rohkem on ikka kokkuvõttes nii väike vähe, et see eriti tunda ei anna. Sest ju linnas on ka erinevad teed kus keegi sõidab või siis ka erinevad linnad. Ja iga tegur annab teise tulemuse. Ma saan aru kui masin hakkab juba linnas võtma suvel 20l sajale siis on kuri karjas. Pean siinkohal tunnistama et pole õhufiltrit juba tükk aega vahetanud ja ka bensufilter pole minu käes vahetust saanud. Aga toimib ikka väga hästi kõik st bensiini kogused on normis.



Seda sama jutu üritasingi rääkida.Endal caddillac STS 4,6 liitrine ja minu kompu käitub samamoodi.Keskmine praegu 18 sajale.Mul näitab ka hetkekulu mis foori alt minnes on 78l sajale hoog sees siis kuskil 16 ning kui lasen vabahooga siis vapsee 4 liitrit sajale.Maanteel kruiisiga näitab 9-10 sajale hetkekulu.Panen ka paagi täis näitab et saab 300km sõita,sõidan maanteel tühjaks panen täis näitab et saab 700km sõita.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 24 Mai, 2007 23:20 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev 19 Mai, 2007 14:22
Postitusi: 127
Asukoht: Tallinn
kusjuures olengi sõitnud ainult linnas ... kompuuterile tegin reseti, kui tankisin esimese paagitäie linnas. Siiani sõitnud kokku 1600km linnas...
Paagi täiega näitab kompuuter sõitu veel 460km. Ei teagi nüüd, kas asi on minus või mootoris. Aga mina olen rahul! :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 25 Mai, 2007 7:32 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
Nüüd Sa ajasid 300M i meestel närvi mustaks,homme on kõik remondikas järjekorras küsimusega ,et võtab palju kütet. Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 27 Mai, 2007 19:23 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Apr, 2007 10:00
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
mul näitab ka tangimisel nii 340 läbitavaks vahemaaks. Aga no sõites ikka natuke liigub siia sinna.
aga arvan ka, et Tallinnas sõöltib, kus liigelda. Kui igapäev jääb teel mingi pikem trass (järvevana võo paldiski mnt või lasnakal kanal, siis usun, et mu kulu olks ka seal 12 13 kandis. Proovisni sõita ingi aeg rahulikult ja pikemalt kuskil umikus ei marssinud, sis oli ka näidik seal 12 juures. Aga nii, kui hakkasid ummikud pihta, asi muutus. Nüüd hoiab näidik seal 17 juures. Pool paaki on maha sõidetud hetkel. Vaatan, palju tuleb sellega.

_________________
Sõidan ja naudin iga päev :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia