Tänane kuupäev Reede 17 Mai, 2024 13:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kuidas suhtun 2 nädalasse kordusõppustesse
Tulen igal juhul, kas või vabatahlikuna, andke ainult teada 14%  14%  [ 3 ]
Tulen kui saan kutse 45%  45%  [ 10 ]
Ei soovi osaleda, kuna töölt puudumise korral jään tööst ilma 0%  0%  [ 0 ]
Ei soovi osaleda perekondlikel põhjustel (sündis väike laps, olen hooldaja...) 0%  0%  [ 0 ]
Ei soovi osaleda kuna õpin haridusasutuses 0%  0%  [ 0 ]
Ei huvita, trahvid on savi (kuni 12000eek) 5%  5%  [ 1 ]
Ei osale mitte mingil juhul, kuna ei taha EV kaista 9%  9%  [ 2 ]
Ei ole kaitseväekohustuslane (pole ajateenistust läbinud, vanust üle 60, tervisega jama) 27%  27%  [ 6 ]
Hääli kokku : 22
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 31 Jaan, 2009 21:58 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 29 Juul, 2008 21:10
Postitusi: 606
Asukoht: Ida-Virumaa
Indiani jutt on päris huvitav. Üldises plaanis ma ka nõustun temaga täielikult. Kordusõppuste jutt jätab küll praalimise mulje. Kui Indianil on tõesti nii hea väljaõpe, siis ei peagi meie noorsõdurid talle vastu saama, kuna minu teada puudub Eestis korralik snaipriõpe ja ka erivägede väljaõpe on minimaalne. Proovi kümne kaitseliitlase vastu, kuna nemad on ka vana kooli mehed ja nad eelistavad mõelda oma peaga. Kordusõppustel olen käinud palju ja teatriks ma seda ei nimetaks. Eesmärk on midagi õppida. Vene sõjavägi oli seevastu täielik teater ja sellist korralagedust ei ole ma mujal näinud (erandiks on eriväed, kuna seal oli väljaõpe tõesti tasemel ja teine temperament teeb need mehed tõesti ohtlikuks). Eesti mees on ka üks ohtlik tegelane kui ta saab sellise väljaõppe, sest tema kasutab relvadele lisaks veel pead. Selline õppus, nagu Kevadtorm ei ole mõeldud reservistidele õppimiseks vaid just kutsealustele koostöö harjutamiseks. Reservistide osa on neile ainult enamvähem tõetruu olukord luua. Mis teeb vene sõjaväes käinu paremaks? Paremaks võiks teha just see, et seal nägid igasugust sitta ja seoses sellega on neid tegelasi raskem endast välja viia. Lisaks on selle aja mehed niigi tasakaalukamad ja distsiplineeritumad, ning loomulikult kannatust on vaja. Rahalises mõttes võite võtta seda kui palgata puhkust.

_________________
Polegi nii rumal kui pealt paistab.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 31 Jaan, 2009 22:32 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 13 Jaan, 2008 18:56
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn
Sai osaletud eelmine aasta kordusõppustel. Kui 5 aasta pärast tuleb uus kutse lähen kindlasti.
Mina midagi negatiivset seal ei leidnudki, pigem vaheldus tavaelust ja üldse oli tore endiste sõjaväekaaslastega koos metsas sõda mängida. Nagu ikka autojuhtidel alati hea elu.

Pilt


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia