Tänane kuupäev Pühapäev 16 Juun, 2024 0:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jeebitamine ja Dziibitamine
PostitusPostitatud: Neljapäev 06 Apr, 2006 22:24 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 30 Dets, 2005 22:42
Postitusi: 178
Asukoht: keila
eelkõige ajakirjandus esimesena ja tavainimesed järgmisena RAIUGE OMALE PEAKOLJUSSE, ET JEEP-I (dzeep - rahva folk) TOODAB AINULT DAIMLER-CHRYSLER. Mitte mingi honda, toyota, huyndai...jne :evil: ---Vaatad artikleid, et varastati toyota või mis iganes DZIIP...irw ja nii edasi...mõistate või avarii raportis, et dziip rammis või...
OLGEM UHKED OMA CHRYSLER-i KORPORATSIOONI ÜLE JA KES VÄHEGI VIIZIB_KAITSKEM SEDA KAUBAMÄRKI :wink:
p.s mõnigi peab mind tähenärijaks aga olgem ausad mul ja paljudel teistelgi on õigus.
Jeep on chrysler ainult (+wrangler..jne). tänud neile ette kes minuga nõustuvad :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 06 Apr, 2006 22:46 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 02 Jaan, 2006 21:22
Postitusi: 359
Asukoht: Pärnu
Mobiil: 5123835
Just , " Jeep " on kaubamärk!

Õigem oleks nende teiste, (Toyota,Honda,Suzuki,VAZ, mis iganes) kohta öelda vist (linna) maasturid.
Sama ,et meil universaalkerga autode kohta vahel öeldakse "pikap" , ometi on pikap 2/4WD kastiga autod.

Või olen millestki valesti aru saanud.

_________________
CHRYSLER GV Executive LX 3.3L - 2005
HONDA CR-V Hybrid - 2019
----------------------------------------
www.oritra.ee - ventilaatorid,filtrid


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 13 Mär, 2008 22:01 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Esmaspäev 13 Veebr, 2006 1:07
Postitusi: 211
Asukoht: Saaremaa
Kui kõik maasturid on Jeep'id siis miks kõik sõiduatod ei ole näiteks Bmw'ed? Ja kui maasturite ehk siis Jeepide omanikud on väidetavalt kõik ülbed ja käivad metsas loodust hävitamas ja pargivad kus juhtub siis kas kõik sõiduauto omanikud ehk Bmw omanikud on kõik kihutajad ja rullnokkadest liikluseeskirjade rikkujad? Vaevalt küll, aga võibolla peaks selle üle uhked olema et kõik maasturid on Jeepid? Sest pole sõiduautode kohta ühist nime. Ja järelikult on JEEP oma ala tegija et kõiki teisi maastureid Jeepideks kutsutakse ka. Samas ütleb see nimi kohe et tegu on maasturiga (lühike ja lihtne väljend) aga edasi uuri\mõtle ise kas see maastur on Toyota Honda või siis JEEP


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 13 Mär, 2008 22:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
mul tuttavad kõik juba vaikselt haritud ja parandavad juba ennast ise kui mina ruumis olen. Enne pidi koguaeg seletama, et mul ei ole ühtegi džiipi :D

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 14 Mär, 2008 1:19 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 25 Apr, 2007 17:26
Postitusi: 57
See on ju tasuta reklaam Jeep´ile Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 15 Mär, 2008 1:12 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Jah, mind ka häirib. Eriti hakkas häirima peale Jeep Cherokee omanikuks saamist. Isegi Autoleht, kes peaks justkui inimesi harima, laseb järjekindlalt "džiip ja džiip". :krt:
Võiks ju hoopis leiutada "SUV" (Sport Utility Vehicle) ,milleks ka Jeep oma sõidukeid nimetab, asemele eestikeelse vaste. Näiteks "STS" - Sportlik TarbeSõiduk :D
Aga eks me kandsime ka vanasti botaseid ja mõni kleebib asju kokku skotšiga.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 15 Mär, 2008 10:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Probleem seega selles, et kaubamärk on kujunenud sõnaks. Vaadake siis Jeep omanikud, et te näiteks "Gilette" või "Aspirin" kaubamärgi nime mõne teise sarnase toote korral suhu ei võta. Ja venekeelsetel inimestel sama lugu näiteks Xerox'iga.

Kaubamargi kujunemine sõnaks võiks olla korduv motiiv turundajate märgades unenägudes. Ja ma arvan, et Jeep omanikud võiksid olla asjade käiguga rahul, teie auto mark on täna eesti keeles lausa maasturi sünonüüm. Kunagi oli see au Willys kaubamärgil ja võib öelda, et Willys omanikele tehti rohkem liiga, sest Willys tootis sedaane ka.

Aga sellest nähtusest on rohkem juttu siin http://en.wikipedia.org/wiki/Genericized_trademark

Ma hiljem veel vaatan ühe hea näite ka eesti kaubamärkide registrist selle teema kohta. Mul on nimelt tunne, et kaubamärk "Kaubamaja" kuulub ühele teatud firmale, aga kaubamajasid on eestis sama palju nagu dziipe.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 15 Mär, 2008 12:58 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Eero jutu peale kolasin natuke Wikipedias ja leidsin veel põnevamagi lehe. Siit tuli endale ikka päris mitu üllatust. Näiteks Grammofon, Magnetofon, Diktofon, Termos, Freon, Eskimo :P
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_no ... trademarks


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 16 Mär, 2008 11:26 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Kaubamaja sõna võib vabalt kasutada, kuigi see on ühtede tüüpide kaubamärk juba ammu olnud: http://www2.epa.ee/Patent/mark.nsf/vwSe ... ment&Eesti
Aga minuteada enne Tallinna Kaubamaja asutamist sõna "kaubamaja" eesti keeles ei olnud.

Kaubamärk Gillette kuulub kategooriasse ziletid :) http://www2.epa.ee/Patent/mark.nsf/vwSe ... ment&Eesti tekib küsimus kumb oli enne, kas muna või kana.

Anjolle postitatud listist paistab, et Jeep-meestel tuleb korraldada ülemaailmne võitlus/vastupanuliikumine. Igast surimurid on "dziibi" endale keelde võtnud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 16 Mär, 2008 18:13 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Nov, 2006 23:05
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
Peaks olema väga lihtne: Jeep on Jeep ja ülejäänud on maasturid.
Maasturid peaks ka veel omakorda jagunema päris maasturid ja linnakad.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 16 Mär, 2008 19:14 
Eemal
Kasutaja
2003 Chrysler Sebring

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 14:14
Postitusi: 63
Asukoht: Tallinn
Härrased pisut edasi Wikipedias surfates leidsin sellise artikli: http://en.wikipedia.org/wiki/General_Purpose#History . Enne seda olin ka mina meelt, et Jeep on kaubamärk (mida ta ju ongi) ja nii on, ning kõik muud dziibitajad eksivad. Samas vähemalt minu jaoks see artikkel näitas ka mündi teist poolt.

Terv.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 17 Mär, 2008 21:56 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Jah, jälle hea näide, miks on vaja ajalugu tunda.

Et ennast mitte puudutatuna -, vaid hästi tunda ja mitte pisiasjadele tähelepanu pöörata.

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 18 Mär, 2008 9:58 
Eemal
Kasutaja
2003 Chrysler Sebring

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 14:14
Postitusi: 63
Asukoht: Tallinn
Ja nagu juuresolevalt slaidilt näha, on tõesti igal mündil kaks poolt- loodetavasti tuues teemasse natuke selgust ja rahustades Jeep'i omanikke selle jeebitamise koha pealt (paljun tähelepanu pöörata algustähtedele), lõpetasin tahmatult huvitava arutelu ja arvamuste avaldamise vastaval teemal. Jälle jama seega:D

Tervitustega

Mina


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 15 Nov, 2008 20:12 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 18 Okt, 2008 20:39
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu(Elva) - Helsinki(Kerava)
samamoodi on ka kaubamärk "Rocla".
kõik kasutava seda väljendit(kes vähegi transpordi/laondusega kursis on). tegelikult aparaadi kaubanduslik nimetus manuaalne kahvelkäru. roclaks kutsutakse seda seepärast, et esimene suurem tootja(?) v maaletooja((?)eestisse) oli rocla.

samamoodi kaubamajade ja zilettidega. rahvakeel on rahvakeel. selle vastu võitlemine on sama mõtekas kui üritada lollile selgeks teha et ta loll on.

ja rullnokk sõidab bmw-ga jne.

_________________
lihtsalt niisama...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 16 Nov, 2008 21:09 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 29 Juul, 2008 21:10
Postitusi: 606
Asukoht: Ida-Virumaa
Natuke tähte võiks ikka närida. Maastur ehk maastikuauto ei sobi kuidagi linnamaasturiks. See peaks olema ju solvav kui ühel maasturil on suurepärased läbivuse näitajad asfaldil. Ilus oleks küll öelda murumaastur. Vaadates top-gear´i olen tähele pannud terminit pereauto. Seda kasutatakse mahtuniversaalide ja linnamaasturite puhul.

_________________
Polegi nii rumal kui pealt paistab.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia