Tänane kuupäev Pühapäev 16 Juun, 2024 12:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev 04 Aug, 2010 0:24 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 09 Dets, 2008 0:20
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn / Tartu / Otepää
Tervitus margikaaslastele,


Olen foorumil pikalt silma peal hoidnud ning seetõttu tuleb ka enda rüüsleri marki kandvast lendavast vaibast teema IT-maailma ära teha.


Sõiduk: Chrysler
Kaubanduslik nimetus: Saratoga
Mootor: 2,5l
Võimsus: 75 kW
Käigukast: 5-käiguline manuaal
Vedav sild: esisild
Kütus: bensiin
LS: 222 333 km
Värvus: valge
Keretüüp: sedaan
Esmane reg: '93 aasta lõpp.

Lisadest:

4x el. aknad
2x el. peeglid
1x airbag
roolivõim, ABS, tagaklaasisoojendus. Võimalik, et midagi ka ununes

Lisan mõned vanad müügikuulutuse pildid:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kui digikas näppu jääb, teen ka värskemad ja ülevaatlikumad pildid.

Auto ajaloost natuke:

Veerenud välja Balti Ameerika Auto esindusest 1995. aastal uue sõidukina. Mina olen auto 3. omanik. Minu kätte jõudis auto 2009. aasta aprillis. Toodi ta mulle rohkem nagu sünnipäeva kingina esimese auto pähe. Tegelikult on tegemist minu teise järjestikuse Chrysleriga, esimene (samasugune) läks saatuse tahtel mahakandmisele.
LKF-i andmetel on auto läbinud mitmeid avariisid, kahjusummad ulatuvad suurusjärku u 50 000.- (peast täpselt ei mäleta, kuid uurin millalgi hiljem täpsema summa järgi.)

Hetkeseis:

Autoga käivad kaasas silmapaistvad ja lihtsad värviparandused, mis tehtud mõne eelmise omaniku poolt. Seetõttu tahaks auto saada täielikku ülevärvimist.
Usinasti olen autot loputanud-pesnud, et saada maha seismisest tekkinud saast. Eelmine omanik (vanem meesterahvas) kasutas autot eelkõige marjul-seenel käimiseks.
Tagaluugilt olen eemaldanud vanakooli silma riivavad Chrysler & Saratoga kirjad. Eemaldamist ootab veel kiri ''Airbag''
Läbi roostetanud numbrimärgid sai asendatud uutega- tegemist on samuti vanakooli numbritega (mitte euro)
Keldrit sai kaunistama viidud originaal ilukilbid. Mõtlesin vahepeal laiendatud plekkvelje kasutamise peale, kuid nüüdseks tundub ka see helesinise unistusena. Tuleb vist valida midagi reaalsemat ja valuvelje sarnast.
Esisillas on mingi kolks. Rattaid välja keerates või parempööret v vasakpööret sooritades käib sillast läbi kolks. Üks kolks. Kundepoolset rehvi sangutades on tunda rattas lõtku ning käib samuti läbi kolks. Milles viga?
Elektrisüsteeme vaevab mingi anomaalia. Keskkonsoolist on kuulda massi järgi lülitamisel tiksumist (tiks tiks tiks - vaikus - tiks tiks - vaikus). Homme üritan asja uurida. 2009 sügisel tekkis anomaalia spidomeetriga. Kord töötas, siis jälle mitte. Küll pildus seierit 220 peale, siis jälle 70, 50, 0 jne. Tänavu kevadel talvekorterist välja sõites olid mured kadunud ning pole siiamaani tüütanud.
Täna sai visatud salongist välja plastik detaile. Puitdekooriga plastik sai asendatud tumehalli plastikuga, tundub, et nüüd on salong seest vähe viisakam & mähkem.


Mõni sõna endast:

Kasvanud linnas, elanud väiksest peale korteris ning puudub isiklik garaaź. Ametilt üliõpilane ning ma ei ole miljonär- see ütleb juba kõik. Ühesõnaga pole võimalik matta autosse palju raha. Auto saab täpselt nii palju hoolt, kui on võimalusi, kapitali & aega. Võimalikult palju asju üritan teha ise, et saada kogemusi edaspidiseks eluks.
Nii möödunud kui ka tänavusel suvel oli auto kasutuses täielikult tööautona, nüüd üritan lõpuks aega maha võtta & auto kallal üht-koma-teist korda saata. Lõppsooviks oleks muuta auto ilusamaks ja seda nii seest kui väljast. Ehk julgeks siis kunagi osaleda ka mõnel kokkutulekul või mõnel muul taolisel üritusel.


Täna sai veetud koju kärutäis manti, mis ootab nüüd sisse installeerimist. Teine kärutäis manti ootab veel koju vedamist. Mr Green Eks asjast täpsemalt siis kui on õige aeg.

Kõige suurem tulevikuplaan on astuda Chryslerclub-i ametlikuks liikmeks. Mr Green

Mõned kiired küsimused:

1. Mootorivahetusega ka keegi tegeleb? Vaja oleks asendada seni kasutusel olev 2,5l mootor uue 2,5l mootori vastu. Sobivus 1-1le.
2. Soov oleks toonida ära tagumised klaasid. Oskab keegi soovitada Tartus normaalset kohta?
3. Tahaks teada parimat lahendust puhastamaks tekstiilsisu? Odavaim lahendus pole tihtipeale parim, aga kuna raha pole hetkel palju raisata, siis sooviks mõistlikku lahendust veel mõistlikuma hinnaga.
4. Kui kellelgi pakkuda mõistliku hinnaga 15-16 tolli valuvelgi (valemid: 5x100 ; ET 57,1 ; offset 35-45) võib julgelt PS-s või teemas teada anda.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et olen autoga täiesti rahul. Selle raha eest on autot küll & ega esimeseks autoks oskagi muud paremat tahta. Küllaltki suur & mahukas seest. Kõik, mis paaki kallad, ära ka joob, kuid küttekulu üle nuriseda ka ei kavatse - sõidumugavus maksab ka midagi.

Seniks Päikest, :dirol:


Siim

_________________
There's no replacement for displacement.
(tõlkes- töömahule asendajat pole.)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 05 Aug, 2010 21:21 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 09 Dets, 2008 0:20
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn / Tartu / Otepää
Nii, 4. augustil (2010) sai alustatud uue sisu installimist. Missiooni lõpuni viia ei jõudnud, kuid jätkan õige pea. Hetkel lihtsalt tööinimene & ilusat aega raske leida.

Uued uksepolstrid on paigas, samuti sai paigutatud reisiarvestiga message center, mis on palju ilusama & viisakama väljanägemisega kui originaal message center.


Sai ka tehtud mõned klõpsud, auto oli nende ajal veel vanas & originaal konditsioonis:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Teha on jäänud veel:
1. Õlivahetus
2. Esisillast kolks kõrvaldada.
3. Väntvõlliotsatihendi vahetus.

Selleks aastaks on vist kõik. Kooli minek & valge täkk jääb seisma. :tants2:



Siim.

_________________
There's no replacement for displacement.
(tõlkes- töömahule asendajat pole.)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia