Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 14:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Neljapäev 09 Juul, 2015 9:46 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 13 Aug, 2013 13:34
Postitusi: 18
Probleem selline paar kuud tagasi avastasin,et ohutuled ei põle enam.Kõik muu toimib, suunad ja tuled.Ülevaatuse aeg jõudis kätte ning asi muutus kiireks.Kahtlustasin kaitsmeid.Ei suutnud midagi sellist leida mis ohutulesid mõjutada võiks.Vähemalt kabiinis olevas kaitsmeblokis kõik kaitsmed terved.Siis langes kahtlus tulede blokile.Sai lammutusest uus soetatud.Paraku korrasolekut kontrollida ei õnnestunud.Sümptomid jäid samaks,minu arust on väike tõenäosus,et kaks blokki ühtemoodi läbi on ;)
Autoelektrik õnnetuseks puhkab juuli lõpuni.Äkki on kellegil veel sarnase veaga kokkupuuteid olnud?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Teisipäev 14 Juul, 2015 22:07 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 11 Jaan, 2008 1:23
Postitusi: 365
Asukoht: kusagil ikka
Pakun et see on ohutulede relee mis ei võta jalgu alla. Ma oma 92 aasta massinal olen pidanud sellega kaklema natuke, kuid sellega kaasnes ka suunafunktsiooni puudumine. Siis ei jää muud palju järele kui see lüliti mis käsib releed, selle ahelad. Mine tea, äkki on lülitis klemmid oksüdeerunud kuna seda ju reeglina (palju) ei kasutata.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Kolmapäev 15 Juul, 2015 10:07 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 11 Jaan, 2008 1:23
Postitusi: 365
Asukoht: kusagil ikka
Selgituseks veel: kui autol suunad töötavad, siis relee on tegelikult korras. Nimelt sama relee teeb nii suundi kui ohutulesid, suunakangiga lihtsalt valid kuhu näitad ja ohulülitiga käsid näidata mõlemale poole korraga (ehk aitab edasi mõelda).

OT adminnile: kui tavakasutajal on postituse muutmiseks mingi ajaaken (näiteks 10min, 8h, või 7p) siis selle möödumisel ei ole kohane kuvada kasutajale tema postituse juures nuppe "Muuda" ja "Kustuta postitus".
Peale selle puudub viide ajalisele piirangule ka foorumi KKK's kus on kirjas vaid:
"» Kuidas ma muudan/kustutan postitusi?
Kui sa pole moderaator, saad sa kustutada ja muuta ainult oma postitusi. Muutmiseks kasuta postituse kõrval olevat nuppu. Kui keegi on su teatele vastanud, sa seda enam kustutada ei saa ja muutes tuleb teate alla kiri selle kohta, millal sa seda viimati muutsid."
Siit järelduks et minu postitusele on keegi vastanud kuna ma muuta ei saanud, kuid ei ole ju nii kui ülespoole vaatate...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Laupäev 25 Juul, 2015 21:54 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 13 Aug, 2013 13:34
Postitusi: 18
Mul see elektriasi tume maa.Kus Voyal suunatulede relee asub?Minu arusaamist mööda on tal midagi tulede blokis armatuuris vasakul kus tulede lülitid ja ohutulede lüliti.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Aug, 2015 13:28 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 11 Jaan, 2008 1:23
Postitusi: 365
Asukoht: kusagil ikka
Seal konsooli all ta asub vasakul, vähemalt 91-93 masinatel. 93-95 pole aga veel vaja olnud uurida. Juhtmestik on neil veidi muutunud, aga vaevalt et väga palju.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Reede 03 Mär, 2017 10:59 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 13 Aug, 2013 13:34
Postitusi: 18
Natuke tagantjärele tarkust.Tookord autoelektrik tegi seal juhtmetes ümberkorraldusi ning mainis, et ta polnud seal esimene mees.Keegi oli seal varemgi toimetanud.Sain ohutuled tagasi ja ülevaatuselt läbi.Järgnevalt kadus intervall ja esimene kiirus kojameestel.Peale selle süvenes ammune viga, et lähituled iseenesest aegajalt põlema hakkasid.Lõpuks auto seisis garaazis ja põlevad lähituled imesid aku tühjaks.Ei mäleta kas veel mingeid sümptoneid oli.Ega midagi tagasi elektriku juurde ja tema avastas siis, et probleem peitus rooli all paremal pool olevas body control unitis ehk salongiajus.Sain küll romulast teise, aga see ei toimi ka korralikult.Muu kõik toimib,aga juhiukse avamisel hakkab helisignaal tööle, mis peaks näitama, et süütevõti on lukuaukus.Päris õiget pole kuskilt võtta.
Kui kellelgi vedeleb 1991 aasta lõpus valmistatud 3,3 l bensukas aianurkas ja on veel olemas salongiaju oleks huvitatud!! :hi:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Teisipäev 08 Aug, 2017 11:48 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 08 Aug, 2017 11:36
Postitusi: 8
tere. mul siis ka selline probleem, et ohutuled ja armatuuri valgus surnud. Suunad töötavad, aga kui vajutan ohutulede nuppu siis katkestab suundade töö, aga ohutuled ei vilgu. Kaitsmed ok. aastaks on 93 2,4 voyager. see on selle uuema kaitsmeblokiga, millel releed asetsevad kaitsmetest ülevalpool, sellel peaks olema vist suunarelee koos ohutuledega üks, kuna igasugu eraldi asetsevad puuduvad. Ülevaatus koputab otsaette, aga mõistus ei võta enam kinni, mis häda ja kuskohast otsida. kas sellel aparaadil on ka mingi salngi aju, mis võiks olla vigane. ei tuvasta küll mingit eraldi aju on vaid üks aju. Tänan vastamast, ehk saab abi. niipalju suutsin tuvastada, et kui indikaatoriga lülitiploki taga kahte juhet kompad siis hakkab mõlemal juhul relee tööle ohutule reziimis ja indikaator vilgub, aga tuled ise ei ja seda vaid sellisel juhul, kui nupp on off asendis. täis anomaalia.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Neljapäev 05 Okt, 2017 11:25 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 13 Aug, 2013 13:34
Postitusi: 18
Mul oli viga konkreetselt salongi ajus. See mis praegu sees on originaalile kõige lähedasem. Peale selle ja originaali on mul veel neid kogunenud, Sealhulgas oli üks vist 2.5 td mootoriga isendi oma. Neil kõigil pistikud ühed, aga sisus erinevused. Kinnitused ka peaaegu samad, 1991 a omadel on lisaks kinnituskõrvad. aadi666 kuidas sul asi lõppes?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Pühapäev 08 Okt, 2017 8:11 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 08 Aug, 2017 11:36
Postitusi: 8
pole veel jamast jagu saanud, kuna asjaga tegelemiseks napib aega, aga kahtlustan ka aju, kuna nüüd hakkas ka makk jukerdama ja selgus, et ka kärukonksu tuled puuduvad. Ülevaatusele oleks vaja minna, aga kuis lähed, vaja asi käsile võtta ikka


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Pühapäev 08 Okt, 2017 22:47 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 13 Aug, 2013 13:34
Postitusi: 18
Kui mul viga üles leiti, siis teadjamad mehed arvasid, et mõistlikum on kas uus või teine korras salongiaju muretseda. Remondiga vaevalt keegi tegeleda viitsib. Mis masin sul täpsemalt on? 2.4 mootorit nagu selle ajastu Voyal ei tea. Äkki saan abiks olla. Kui omale otsisin siis selgus et defitsiitne värk rabasin kõik mis veel võtta oli. Praegu enda oma seisab. Sai suuremad keretööd ära tehtud, salongi lae riie uus liimitud. Otsin doonorit salongi jubinate pärast. Tüübleid ja kruvisid ning kruviaukude punne, isegi küljeukse lukusüsteemi hoovasid jäi kadunuks remondi käigus. Jõgisoo Märtenil ainult kuulutused üleval. Reaalseid autosi pole tal pakkuda :evil: Suuremaid asju nagu mootorid vast leidub. Väiksemate vidinatega on tuuga.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Kolmapäev 11 Okt, 2017 5:24 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 08 Aug, 2017 11:36
Postitusi: 8
mul on 93 aasta SE 2,4 bens. Doonoritega on jh kehvad lood. Kui omal tehnika korda saan ja ülevaatuse tehtud siis ootab samuti salong tegemist ja uut värvi. Masin on reaalselt toimetanud vaid 160 tuhat ja roostet on praktiliselt null, kuigi on paar kerget mõlki. Omalajal vahetati sinna uaz-iku taga vedrud ja pill seisab kenasti kõrgel. Igati väärt masin, aga vaja vähe nokitseda. Mootoris mingi kamm vist vaakumiga kuskil, kuna käivitades lööb korra tuurid ülesse ja siis, kui hakkab soojaks minema siis puterdab natuke, aga pole saanud mahti lähemalt veel uurida. probleem hetkel nende ohukate ja armatuuri valgusega. plaan nädalalõpul armatuur lahti võtta ja aju kood leida sealt mingisugune. siis hakkan otsima.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ohutuled kadunud
PostitusPostitatud: Teisipäev 12 Juun, 2018 5:33 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 08 Aug, 2017 11:36
Postitusi: 8
kriban siis oma edusammudest. Probleem ohukatega lahenes ja viga oli toites, kuna mul starter nupuga siis selgus, etaku juures olev pistik oli lahti, mis starteri süütelukuga ühendab ja ohukatele vool ei läinud. tegin väiksed korrektuurid ja nüüd ok. Ülevaatuse läbis esimesest laksust ja nüüd võib hakata siis keretöid tegema ja uut kuube selga panema :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia