Tänane kuupäev Reede 29 Mär, 2024 2:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 86 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Dets, 2009 22:59 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Tänud! Üritan siis kiiremas korras lisasoojendi üldse tööle saada ja siis sealt edasi. Palju teil Voyageri (mitte Grand) registrimass on? Mul läks arvele võtmisega ca 3 nädalat aega kuna saksas oli nö. ümberehitusega see viidud 2810 kg-ni (tühimass 2040 kg) ja Eesti registris puudus analoogsete näitajatega masin. Enne oli reg. mass olnud ca 2500 kg. Ei saa küll aru mis massi juurde andis.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Dets, 2009 23:07 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
Tea siis mis tangi siia tõid, mul grand tühimass 2155 kg ja registrimass 2635 kg ,järelikult voyager kergem ju grandist. Mul juba aastaid arvamus olgu enne autol kliimapuudu kui lisasoojendus peab olema. Mina ilma nendeta ei osta ühtegi sõiduvahendit, talvel ikka ülimõnus asi.

metsavaht kirjutas:
Tänud! Üritan siis kiiremas korras lisasoojendi üldse tööle saada ja siis sealt edasi. Palju teil Voyageri (mitte Grand) registrimass on? Mul läks arvele võtmisega ca 3 nädalat aega kuna saksas oli nö. ümberehitusega see viidud 2810 kg-ni (tühimass 2040 kg) ja Eesti registris puudus analoogsete näitajatega masin. Enne oli reg. mass olnud ca 2500 kg. Ei saa küll aru mis massi juurde andis.

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Reede 18 Dets, 2009 13:29 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Eemaldasin autolt siis kaitsmeploki kaane ja üritan leida milline kaitse (või relee?) on lisasoojendi oma aga kahjuks see raskenadatud sest kaanel info väga lühike. Kui teadjamad oskavad soovitada siis tore. Oskab keegi ka soovitada, on kuskil üleval Voya käsiraamatut kus rohkem infot (tavaliselt autodel see kaasas).
Lisaks küsimus, kas soojendi hakkab tööle alles peale mootori käivitamist või peaks hakkama ka siis kui ainult süüde sees (nt. ilm külm ja ei õnnestu mootorit käivitada). Täna ei hakanud üritama sest vahepeal temp oli isegi -25.

Autoekspert pakkus programmkella hinnaks 6600 eek + 3000 paigaldus (mingi C-KIT, täpsem info puudub)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Reede 18 Dets, 2009 15:04 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
no võta ikka detailne hinnapakkumine sii näha mida pakuvad ja mida uus pakett võimaldab. Mulle panti Telestart T91 koos töörahaga 6200 eeku, Mul oli vana süsteem ennem olemas, seevõeti ära ja pnndi uus selle summa eest. http://www.autoekspert.ee/public/files/Webasto_Thermo_top_ECZ_ja_T91_kasutusjuhend_EST.pdf

metsavaht kirjutas:
Eemaldasin autolt siis kaitsmeploki kaane ja üritan leida milline kaitse (või relee?) on lisasoojendi oma aga kahjuks see raskenadatud sest kaanel info väga lühike. Kui teadjamad oskavad soovitada siis tore. Oskab keegi ka soovitada, on kuskil üleval Voya käsiraamatut kus rohkem infot (tavaliselt autodel see kaasas).
Lisaks küsimus, kas soojendi hakkab tööle alles peale mootori käivitamist või peaks hakkama ka siis kui ainult süüde sees (nt. ilm külm ja ei õnnestu mootorit käivitada). Täna ei hakanud üritama sest vahepeal temp oli isegi -25.

Autoekspert pakkus programmkella hinnaks 6600 eek + 3000 paigaldus (mingi C-KIT, täpsem info puudub)

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Reede 18 Dets, 2009 17:58 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Nii, sai nüüd Auteksperti aeg kontrolliks-remondiks kinni pandud. Kui soojenduse tööle saan siis tegelen ülejäänuga edasi. Aga see jah huvitav, et mu lühikese Voyageri registrimass suurem kui Grand Voyageril. Võib-olla siis tugevdatud vedrud pandud vm tehtud.
Veikko, kas Su vana süsteem oli siis see programmkella värk ja asendasid distantsjuhtimisega nagu aru saan?

Aga üldiselt loodan, et tegin konkreetse automudeliga õige valiku? Ja eks vigasid tuleb ette kõigil masinatel sest mis liigub see kulub.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Reede 18 Dets, 2009 19:28 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
Saksast tuligi sees programmkell ja lisaks raadiopult vana versioon. Kohapeal selgus et frits oli petnud ja raadiopult katkine, sisemine kell ja webasto ok. Ei viitsinud kaua mõelda kohe lasin uuema raadiopuldi peale panna, kuna vast pean seda autot 4 järgmist aastat. Mis mudel, aasta sul on ja palju läbisõit.

metsavaht kirjutas:
Nii, sai nüüd Auteksperti aeg kontrolliks-remondiks kinni pandud. Kui soojenduse tööle saan siis tegelen ülejäänuga edasi. Aga see jah huvitav, et mu lühikese Voyageri registrimass suurem kui Grand Voyageril. Võib-olla siis tugevdatud vedrud pandud vm tehtud.
Veikko, kas Su vana süsteem oli siis see programmkella värk ja asendasid distantsjuhtimisega nagu aru saan?

Aga üldiselt loodan, et tegin konkreetse automudeliga õige valiku? Ja eks vigasid tuleb ette kõigil masinatel sest mis liigub see kulub.

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Reede 18 Dets, 2009 22:21 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
tegemist siis 2001 a. isendiga 2,5CRD, läbisõit 175000 km. Sain kitile veel ühe hinnapakkumise. Jubina hind pea sama aga paigaldus 1000 eek odavam. Aga see firma vist on Tallinnas. Ise aga Tartust 100 km lõunas.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 31 Dets, 2009 16:25 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Nüüd siis lisasoojendi korras. Pandi juhtmed külge ja arvutist oli näha, et kõik muu korras peale küttepumba. Ja lisaks oli siis soojendus "lukku" läinud. Sai pump vahetatud ja nüüd asi toimib. Kulu 1000 EEk. Järgmine nädal siis C-Kit-i peale panema. Mis puudub või ei põle, on märgutuli armatuuris. Aga see pole ka oluline. Ei käinud Autoeksperdis.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 31 Dets, 2009 16:28 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
Kelle juures siis tegid korda, Kas nüüd on ka massin soojem. Mida mõtled C-Kiti all.

metsavaht kirjutas:
Nüüd siis lisasoojendi korras. Pandi juhtmed külge ja arvutist oli näha, et kõik muu korras peale küttepumba. Ja lisaks oli siis soojendus "lukku" läinud. Sai pump vahetatud ja nüüd asi toimib. Kulu 1000 EEk. Järgmine nädal siis C-Kit-i peale panema. Mis puudub või ei põle, on märgutuli armatuuris. Aga see pole ka oluline. Ei käinud Autoeksperdis.

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 31 Dets, 2009 17:45 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Kas masin nüüd just soojem on... Pole suuremate külmadega sõitmas käinud, kasutan enamasti teist autot aga kiiremini soojeneb küll ja salong on piisavalt soe. C-Kit ongi see jubinate komplekt mis võimaldab sõidusoojendit kasutada ka eelsoojendina (programmkell, mingid releed jne mis sinna käivad). Eelpol sai mainitud ka AE poolt pakutav komplekti ja paigalduse hind (6600+3000). Näis mis hetkel valitud tegija juures see kujuneb aga taskukohasem kindlasti (ca 5 kanti vast kokku).


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Jaan, 2010 19:36 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
Nüüd c-kit paigaldatud (programmkellaga) ja sõidusoojendus toimib nii eelsoojendina ja vajadusel ka seisusoojendina mingi aja. Maksma läks see siis koos paigaldusega 4,5 k mis suht normaalne võrreldes mõningate rohkem välja reklaamitud firmadega.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Jaan, 2010 20:25 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
Nu siis ju hää, kas sul puhub ka salongi soojaks ja klaasid puhtaks. Mul ajab ainult mootori soojaks, aga kui juba masina tööle paned siis ka kohe salong soe.
metsavaht kirjutas:
Nüüd c-kit paigaldatud (programmkellaga) ja sõidusoojendus toimib nii eelsoojendina ja vajadusel ka seisusoojendina mingi aja. Maksma läks see siis koos paigaldusega 4,5 k mis suht normaalne võrreldes mõningate rohkem välja reklaamitud firmadega.

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Jaan, 2010 21:54 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 17:53
Postitusi: 14
Asukoht: Valgamaa
ma ei oska sellele vastata veel kuna igapäevaselt ei kasuta seda autot. tegelikult ongi mõttekam lasta ju põhiliselt mootor soojaks ja siis saab ju salongi ka kiiresti soojaks pärast. Ja oleneb kindlasti sellest kui kõva kiirusega ventika tööle paned (pole mõtet palju panna aku säästmiseks). Ja kui vaja autos istuda mõnda aega paigal ning pole mõtet masinat sooja pärast töös hoida siis hoiab ka selle normaalses piires. Praeguste ilmadega peale seisma jätmist salong kiiresti jahtub muidu. Ma väga julgelt pole seadet veel kasutanud sest ei tea mis seisukorras aku on.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Jaan, 2010 22:11 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 23 Sept, 2009 23:51
Postitusi: 145
Asukoht: Tartu
ma panen küll täie rauaga ahjule ja laen akut üks kord kuus kindlasti üle.

metsavaht kirjutas:
ma ei oska sellele vastata veel kuna igapäevaselt ei kasuta seda autot. tegelikult ongi mõttekam lasta ju põhiliselt mootor soojaks ja siis saab ju salongi ka kiiresti soojaks pärast. Ja oleneb kindlasti sellest kui kõva kiirusega ventika tööle paned (pole mõtet palju panna aku säästmiseks). Ja kui vaja autos istuda mõnda aega paigal ning pole mõtet masinat sooja pärast töös hoida siis hoiab ka selle normaalses piires. Praeguste ilmadega peale seisma jätmist salong kiiresti jahtub muidu. Ma väga julgelt pole seadet veel kasutanud sest ei tea mis seisukorras aku on.

_________________
Grand Voyager 2005 2.8 CRD 110kw


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tehase lisasoojendi
PostitusPostitatud: Neljapäev 18 Nov, 2010 16:47 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 20 Okt, 2007 23:54
Postitusi: 64
Asukoht: EESTI
Tere.
Mul lõpetas ka lisasoojendi töö.oskab keegi öelde kus selle värgi kaitset või releed leida võib.Äkki on nendes probleem või siis mingi suurem jama:(

_________________
VOYAGERI OMANIK


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 86 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia