Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 20:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Pühapäev 10 Veebr, 2019 19:32 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Tere taas siinne rahvas.Tabas siis mind uus draama.Nimelt tundub. et juhtus miskit mootoriga.Peale pea aegu paarinädalast pausi otsustasin auto välja ajada ja teha paar linnakat☺Rõõm aga jäi üürikeseks.Sõidan siis ringi mpekast Obituary üürgamas. Kui ühel hetkel tundsin et auto oleks nagu imelik kuidagi.Mingi kõrvaline heli või vibra ei saandki läbi musa aru. Mõtlesin et tee ehk imelik või miskit.sõitsin umbes 3-400meetrit edasi.Siis nagu tundsin jälle(võibolla oli kogu aeg otseselt ei pand nagu tähele)Igaljuhul keerasin heli tiba maha oli nagu teistsugune hääl mootoris .keerasin tee äärde ei mäletagi kas keerasin ise süüte välja või jäi seisma.Istusin seal ja veidi aja pärast proovisin käivitada.Jäi selline mulje nagu aku oleks tühjavõitu.kellasid lõi põhja mootorit vedas kuigi mingil hetkel nagu vähe raskemalt ja varsti hakkas plagisema nagu tühja akuga..webasto taimeri tuli läks ka põlema.Muidu pole silma jäänd Mõtlesin et äkki genekas ei lae ja aku tühi .Kutsusin sõbra et proovime juhtmega.Aga ei midagi .sõber lähemal seal mootorile ütles et oli kuulnud mingit võõrast heli Rohkem proovida ei julgend.Aga selleks ajaks olin vast 5 6 korda proovind ikka..Nüüd siis küsimus mis võis juhtuda?Hammasrihm?Samas oleks siis ju koolend 400 m ennem?Andmete järgi peaks vahetuseni veel üle30000 olemaVõi mõni klapp või midagi seal üleval nookurid tõukurid mis kõik seal on?Igaljuhul on tunne. et lisa käivitused hästi ei mõjunud.Sellest tulenevalt nüüd .et kas teate kedagi asjalikku remondimeest.Tartus või ümbruses kes mõistaks asjale loomiinguliselt läheneda?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 13:32 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 03 Veebr, 2006 19:22
Postitusi: 871
Asukoht: Lääne-Virumaa
Palju läbisõitu on?
Kui õliga kunagi koonerdatud, siis toimub seal mootoris üleüldine kulumine.
Viimane ots läheb sõidupealt ja väga järsku.
Saaled, nookurid, tõukurid, nukk, nukapoldid venivad, õlipump, jne.
Ühesõnaga- mustema stsenaariumi korral on lihtsam teine mootor panna.
Loodame, et nii hull asi ei ole :hi:

_________________
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
--------------------------------------------------------
3,3L+4,7L dailydriverid / 1L fundriver


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 14:54 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Tere eks ma ka loodan aga kuri kahtlus on et ....Sõitnud on 269000 umbes.Vaatasin paberitest.et 2014 lõpus on 201000 peal rihm vahetatud.Üldse tundub hooldatud olevat ikka hooldus tehtud raamatusse viimane see 201000 aga helistasin ostes saviato või midagi sarnasesse firmasse sealt sain aru et 225000 hooldus tehtud isegi.Õlivahetusi nii täüselt ei tea .loodetavasti tehti ikka ise viimati sõitsin15000 viimasest vahetusest vast 1000


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 15:19 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 06 Juun, 2012 19:10
Postitusi: 80
Üldiselt on nii, et kui hammasrihm lendab, eriti veel töötava mootoriga, siis jõuab starter ikka mootorit ringi lüüa. Ülemine ots on lihtsalt paigal. Need mõned klapid mis kolbidega kokku puutuvad lüüakse lihtsalt kõveraks.

Ma pigem pelgaks õlituse probleemi ja seda, et mootor jooksis kinni puuduliku õlituse pärast...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 15:55 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Millest see puudulik õlitus võis tulla?Käisin ringi vähe.Uurisin paari targema käest.Üks üakkus ka.et äkki alumine ots kinni.Käskis proovida väntvõlli ringi ajada.Varsti lähengi viskan lompi pilali uurin.Teine arvas.et ilmselt rihm ikka aga siis kui klapid ära pigem kompressooonita käib kergemalt.Minul eile oli pigem raskem.Võibolla teisi variante ka. Kuna remondi kutt arvas .et erilist vahet pole .proovisin korra starterit veel täis akuga .tegi mingi klõlsu ainult.Nii.et pigem kinni siis ei tajaks uskuda et starter jebib.See kõrvaline hääl olla tulnud pigem ülevalt.Enne igaksjuhuks kontrollisin õli ka.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 15:56 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Millest see puudulik õlitus võis tulla?Käisin ringi vähe.Uurisin paari targema käest.Üks üakkus ka.et äkki alumine ots kinni.Käskis proovida väntvõlli ringi ajada.Varsti lähengi viskan lompi pilali uurin.Teine arvas.et ilmselt rihm ikka aga siis kui klapid ära pigem kompressooonita käib kergemalt.Minul eile oli pigem raskem.Võibolla teisi variante ka. Kuna remondi kutt arvas .et erilist vahet pole .proovisin korra starterit veel täis akuga .tegi mingi klõlsu ainult.Nii.et pigem kinni siis ei tajaks uskuda et starter jebib.See kõrvaline hääl olla tulnud pigem ülevalt.Enne igaksjuhuks kontrollisin õli ka.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 15:58 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Rihma vastu räägib nagu see.et kui ikka õieti neid kõrvalisi hääli eile kuulsin siis sõitsin ju vähemalt 300 400 meetrit veel


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 20:10 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 17 Aug, 2017 21:56
Postitusi: 65
kellad lõi põhja, webasto ekraan vilgub.. ehk mingi massi jama hoopis? Mr Green vb loll oletus.. kaitsmekarbi põhi, kus pistikud on, on ka nõrk koht nendel.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 22:37 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Kurat mul oli umbes a 4 suurune jutt valmis ja kustutasin kuidagi ära. Närvid läbi nüüd teen lühidalt. Kust seda massi otsida? Kaitsme karbist rääkides hakkas aegajalt põlema abs tuli.sügisel vähem viimasel ajal pigem pidevalt kuigi oli ka viimastel sõitudel tuleta hetki Arvuti oli näitan abs pump. Samas vist auto shamaanis nägin. Et oli probleemiks ühel autol katkine juhe seal all. Ega pole kellelgi sihukest juhust olnud? Tänane teema edasi siis. Ukerdasin auto all ära. Ajasin umbes 25 vm pikkuse võtmega väntvõlli ringi umbes 5
6 ringi Tundus et käis nagu pidi st vahepeal kergem ini vahepeal raskemini.samas nagu mingit takistust ei olnud justkui Otsustasin proovida võtmes ka ikka Naine keeras võtit mina vaatasin mis teeb. Keeras vast nii veerand või kolmandik tiiru siis tegi jõrr nagu pendiks või mis to sääl on oleks kutu. Samas eilne vedu oli jõulisem kuigi ka mitte väga pikk. Muidugi eile oli mootor soe enam-vähem juba. Täna külm. Kõik see tekitas väikse lootuse. Et äkki ongi asi starteris? Samas eile mingid imelikud helid ikka olid. Ei usu. Et starter kõikag peal ka jooksis?Täpselt ei mäleta aga 4 kilti sõitsin vähemalt. Võibolla rohkem kindlalt ei tea. Kas ta seal ära poleks põlenud. Ja ilmselt oleks ennem ikka kuulnud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 22:41 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Starteri keeramisest lisaks. Tundus et mõni hetk nagu natuke lubas kah.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Veebr, 2019 23:12 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 08 Sept, 2014 11:43
Postitusi: 25
Pea kirjutas:
Kurat mul oli umbes a 4 suurune jutt valmis ja kustutasin kuidagi ära. Närvid läbi nüüd teen lühidalt. Kust seda massi otsida? Kaitsme karbist rääkides hakkas aegajalt põlema abs tuli.sügisel vähem viimasel ajal pigem pidevalt kuigi oli ka viimastel sõitudel tuleta hetki Arvuti oli näitan abs pump. Samas vist auto shamaanis nägin. Et oli probleemiks ühel autol katkine juhe seal all. Ega pole kellelgi sihukest juhust olnud? .


ABS tulega seoses: oli minul hiljuti täpselt sama jama. ABS tuli põles, arvuti näitas "pump circuit error", ühesõnaga soovitati pumpa vahetama hakata. Tegelikult veaks oli kaitsmekarbi all ühes pistikus ussitanud juhe, õigemini pistik ise pumba toitejuhtme otsas oli ussitanud. Selle parandamine oli muidugi omaette ooper aga see selleks. Neid ussitanud juhtmeid paistis seal all mitmeid, nii et ilmselt on oodata lähiajal mitmeid meeldivaid elektrikalasid.

Kellad põhjas viitav lahjale või tühjale akule.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 13 Veebr, 2019 19:53 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Seda karbi alust peaksin isegi vaatama. Kas ta käib lihtsalt lahti. Et alla vaadata saaks. Videos pandi lisa juhtmejupp mäletamist mööda. Kuidas sina lahendasid.? Katkiste juhtmetega kokkupuude on mul veel parempoolse liuguksega. Ühel hetkel oli nii. Et liikus lahti tulles. Nii 30 cm ja kinni pannes siis vastavalt jälle peaaegu sama kohani. Oli puru üks juhtmetest seal ukse all lindi sees. Vist siis umbes 20 cm juhtme algusest. Minu meelsest ukselingi poolsest otsast. Kui uks kinni on selles kohas enam-vähem kurv juhtmes.Elektrik ütles et sitt parandada ja vaja oleks välja vahetada või siis et jakud jääks sirgesse ossa. Ma ei viisid pikalt jamada panin robustselt jupi juurde ja teibiga kinni kevadel peaks ehk üle vaatama. Aku on umbes 2 aastat 2 kuud vana boch 74 a vist. Oli mul siin vast kuu tagasi tühi küll Aga arvasin et sellest. Et sõitnud palju lühikesi otsi suht. Siis webasto jälle jääb vusisema. Vahel jälle paar kilti edasi ja sama asi. Vahepeal veel istme soojendused värgid lisaks. Laadisin vana laadijaga migi aja siis. Aga kuna teisel autol mida vähe kasutan tükib aku seistes tühjenema ostsin nutika laadia ka nädal paar tagasi. Mingi hetk sai siis sellega bussi ka laetud mitte väga ammu. Minu eelsest peale laadimist polnudki sõitnud. Küll oli ta seisnud. Selle draama käigus muidugi mul esimene mulje jäi ka tühjast akust kusjuurest. Kui koju sain panin laadima. Tundus. Et üsna kähku vast 2 3 tunniga näitas. Et enam-vähem täis. Muidu olid mul ikka pikalt taga teised akud. 12 tundu ja nii ikka. Muidugi täpselt ei tea kuna täis said ka ja läks sinna voolu säilitamise olekusse. Aga kindlasti oli laadimine pikem kui sel akul. Isegi ühel akul mille olin maha kandnud pani mingi voolu pika laadimisega sisse. Tavalaadia ei hakkan laadimagi. Iseasi kui kobe ta sai. Aga kokkuvõtteks võiks lasta muidugi akusid mõõta. Starteriga veel kunagi reisil olles ühe ürgvana matka ussiga vaatasime. Et kurat genekas ei lae iga päevaga läheb käivitamine järjest raskemaks. Lõpuks tõukasimegi käima. Õnneks juba tagasiteel. Kuskil parklas nägime adaci meest läksime kruvikat küsima ma ei tea mis sõber teha tahtis. Aga mees tuli suuremeelselt ja tasuta korra appi. Ei mäleta mis tegi. Igaljuhul selgus. Et hoopis starter kutu. Mis siin heietates meenutab osalt ka minu lugu.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 13 Veebr, 2019 20:56 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 03 Veebr, 2006 19:22
Postitusi: 871
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tühi aku lööb kellad põhja.
Nutikas ei pruugi pekkis akust aru saadagi, proovi mõne teise kindlalt täis akuga.

_________________
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
--------------------------------------------------------
3,3L+4,7L dailydriverid / 1L fundriver


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 13 Veebr, 2019 21:02 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
No aga servis kuttidel oli veel üks aku lisaks. Ja sai pühapäeval teiselt autolt juhtmetega kah. Ei tahaks akusse uskuda. Kuigi kontrollida ei jõudnud vahepeal küll.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 2.8 Mootor kutu vist?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 13 Veebr, 2019 21:08 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 09 Nov, 2016 21:14
Postitusi: 34
Kodus proovisin ka ühe laetud väikese akuga. Millega panin kui praegune aku tühi oli nagu naks juhtmetega käima


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia