Tänane kuupäev Pühapäev 16 Juun, 2024 9:14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev 28 Sept, 2014 21:04 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Esmaspäev 11 Mär, 2013 0:45
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Et siis, juhtus selline lugu, et sai eksikombel paaki lastud diisli asemel bensiin, ja nüüd oleks see sealt vaja kätte saada. Lugesin kuskilt, et üsna nutikas viis selleks on ühendada mootori juurest kütusevoolik lahti, ja siis kütusepump pumpab ise paagi tühjaks. Kas keegi oskab täpsemalt juhatada, kust mis voolik lahti teha, võimaluse korral pilt juurde? Auto alla ma otseselt ei pääse, seega oleks vaja läheneda pealtpoolt.

Oleks väga tänulik, tahaks selle asja enda jõududega ära teha. Autoks siis 2002 CRD Voyager.

Püüdsin esmalt voolikuga paagist välja pumbata, aga voolik ei ulatunud paraku kütuseni.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Sept, 2014 13:06 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Esmaspäev 11 Mär, 2013 0:45
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Sain juba korda, tegin pildi ka.
https://plus.google.com/photos/10600330 ... 6374260195

Toru lahti, lisavoolik kanistrisse, süüde sisse. Kütusepumba releed sildama ei hakanud, sai umbes 10x süüte keeramisega hakkama ja paagi tühjaks. Seal kütusetoru ühenduse juures tundus olevat veel miskit sorti ventiil, keerasin tal igatahes korgi maha ja andsin peale diisli sissevalamist gaasi, pärast mõningast puterdamist jäi mootor ühtlaselt tööle, ja käivitus ka edaspidi ilma probleemideta. Õhk sai välja?

Nüüd teoreetiline küsimus. Teatavasti on bensiin puhastava toimega, ja et ma sõitsin bensiiniga suht pika maa, kas nüüd on teoreetiliselt võimalik, et ta puhastas mootorit kõntsast? Plaanin sisse panna kahetakti õli koos järgmise tankimisega, ehk siis et ärapestud määrdeomadused saaks tagasi. Muidugi peab minema kiiresti ka diagnosti.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Sept, 2014 18:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 06 Jaan, 2011 20:39
Postitusi: 228
Oota, kas Sa sõitsid bensiiniga? Tõsiselt?
Ja masin töötab nüüd ikka veel normaalselt?
Hmm... huvitav.
Dude, you are lucky.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Sept, 2014 19:05 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 13 Juun, 2007 0:13
Postitusi: 1102
Asukoht: viljandi vöi siis lohja
Mobiil: 56684864
ega siis ei pruugi midagi juhtuda ,kütustel ju erinevad tihedused,ega nad suurt ei segune.......üks üleval teine all

_________________
kahte head asja pole olemas.....


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Sept, 2014 22:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 20 Okt, 2013 18:55
Postitusi: 696
Kunagi sõber lasi oma umbes 2005 a MB 2.2 TDI ka paagitäie bena sisse, ega midagi, sõitis linnas ringi ja sai sõpradega kokku, auto välja ei suretanud :)
Vahepeal tankis nii 10-15 l kaupa diislit peale. Ei juhtunud nagu midagi :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 01 Okt, 2014 9:54 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 22 Mai, 2014 23:39
Postitusi: 36
Olen ka olnud tunnistajaks, et Volkswagen Caddy diiselautole inimene pani paagi 95-te täis. Sai sõita miskit 10 km. siis hakkas turtsuma ja suri välja. Jõudsime veel paagi tühjaks lasta ja kõrvalasuvast bensukast uue diisli panna - ei tahtnud tükk aega käivituda, aga kui läks siis kohe partsust ja edas oli kõik korras.
:thumb:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 01 Okt, 2014 20:30 
Eemal
CHR Club
CHR Club
1999 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 16 Dets, 2009 12:33
Postitusi: 985
Asukoht: Raplamaa
Hulga aastaid tagasi lasi onu oma diiselavensisele Põltsamaal pool paaki bensiini. Sõitis Tallinnasse ja seal enam käima ei läinud. Tanklast paak silmini diislit täis ja surtsakas kahetaktilise õli ka juurde. Natuke kapoti all tuulutamist-õhutamist ja hüüdis ta jälle. Peale seda diisli-bensiini segu olla auto erksamini käituma hakanud ja vähem suitsema. Sõidab siiani ja pole midagi katki läinud.

_________________
2011 Dodge RAM Longhorn
2020 Passat Executive


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 03 Okt, 2014 9:58 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Esmaspäev 11 Mär, 2013 0:45
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Ma sõitsin umbes 200 km diisli ja bensiini seguga, vahekord umbes pooleks. Gaasi andes oli klappide klõbin vähe suurem kui muidu, aga püsikaga sõites ei saanudki nagu aru et midagi erineks. Isegi nagu natuke vaiksemalt sõitis. Ma hakkasin muretsema alles siis kui ta enam hästi käivituda ei tahtnud, ja siis saingi teada et olin bensiini tankinud.

Ei taha ära sõnuda, aga hetkel tundub ka mulle et mootor töötaks justkui natuke paremini kui enne - nagu oleks tõesti pihusteid puhastanud vms. Diagnosti ei ole veel läinud, hetkel tundub kõik korras olema, ptüi, ptüi, ptüi.

Nüüd on mul igatahes mingi 15 liitrit diisli ja bensu segu. No järgmised 10 aastat pole jaanitule süütamisega mingit muret, kasvõi lausvihmaga saab põlema!

P.S. Aga ma ei oskagi seletada, kus mu silmad seal tanklas olid... Oleks siis veel mõni kena tibi mööda jalutanud, aga mul oli pea töömuresid täis, mõtted totaalselt mujal. Sättisin ennast just ekstra selle posti juurde kust sai miles Plusi, aga miles Plus D asemel siis tankisin miles Plus 95. Olin harjunud kõige parempoolsemast püstolist võtma, siiani on nagu alati seal D olnud, nüüd siis oli seal 95. Huvitav on veel see, et täpselt samal päeval müüs Tallinnas Olerex täiesti ametlikult diisli ja bensiini segu, niiet ma ei olnudki üldse originaalne!


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 78 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia