Tänane kuupäev Neljapäev 18 Apr, 2024 3:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: aju probleemid?
PostitusPostitatud: Laupäev 26 Mai, 2012 22:18 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 23 Juul, 2009 21:40
Postitusi: 15
Masin on CV 1993 2,5 manuaal bensukas (Eurovariant). Märkasin, et jahutusventilaator hakkab juba külma mootoriga käivitades kohe tööle ja sõites käitub mootor veidi kummaliselt: võttes jala gaasipedaalilt ning käigu välja (st. vabaga liikudes) ei lange pöörded korralikult tühikäigu peale vaid jäävad umbes 1300 peale. Alles siis, kui auto on täiesti seisma jäänud, kukuvad pöörded 800-ni.
Esinduses otsiti viga ja tuli välja, et aju ütleb ... konditsioneeri lüliti on pidevalt sisse lülitatud, kuid :shock: ... autol ei olegi konditsioneeri!
Ehk on keegi taolise asjaga kokku puutunud ja oskab midagi soovitada (kui on üldse midagi soovitada).


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: aju probleemid?
PostitusPostitatud: Esmaspäev 23 Juul, 2012 18:52 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 23 Juul, 2009 21:40
Postitusi: 15
Võtan korraks veel teema üles.
Ehk oskab keegi soovitada head kohta, kus täpselt kindlaks tehakse, mis viga see aju välja annab, kas on võimalik aju ümber programmeerida või remontida, äkki tuleb kompuuter üldse välja vahetada ja mis raha see võiks olla.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: aju probleemid?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Juul, 2012 5:30 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1996 Chrysler Voyager

Liitunud: Laupäev 14 Juun, 2008 15:39
Postitusi: 236
Asukoht: Lõuna-Eesti
Jahutusventilaator ei tohiks jah külma mootoriga tööle hakata.
Ma ei tea, kui oluline on see info, mis seal esinduses aju ja konditsioneeri lüliti kohta öeldi aga võiksid enne raha raiskamist üle vaadata, kas veetemperatuuri andurid on töökorras ja kas juhtmed peal ja ei ole katkestusi. Kui ma nüüd mootorid sassi ei ajanud, siis leidsin, et sellel mootoril on termostaadi juures kaks temperatuuriandurit. Üks andur on ühe ainsa juhtmega, mis on mõeldud kabiinis oleva kontrollpaneeli (näidiku) jaoks ja teine andur on kahe juhtmega, mis suhtleb ajuga. Töökorras auto puhul, kui viimaselt andurilt (millel on kaks juhet) ühendada lahti juhtmed, siis aju lülitab sisse jahutusventilaatori relee ja põlema peaks minema ka "Check Engine" tuli. Aju ei tea, et temperatuuriandur on lahti ühendatud ja et mootori üle ei kuumeneks, lülitab ettevaatusabinõuna sisse ventilaatori. Kontrolli, kas selle anduri juures on olemas korralik ühendus ega juhtmed ole vigased!
Kui midagi kahtlast ei märka, siis mina viiks läbi nende anduri otsast eemaldatud juhtmetega veel ühe testi. Ma asetaks nad peale mootori käivitamist korraks massile (mootori pinnale) ja vaataks, kas see annab tulemust, kas ventilaator jääb seisma või töötab edasi. Hetkel ütleb minu loogika mulle seda, et selle anduri takistus töötab selliselt, et kui mootori vesi kuumeneb, siis saadab anduri takistus ajule miinus (-)pinget ja aju käivitab relee kaudu ventilaatori.

Võib-olla annab veel keegi siit mõne soovituse, enne kui otsustad aju vahetama hakata. Aju vahetus või remont pole kindlasti odav lõbu..
Tallinnaga pole kursis aga Lõuna-Eestis saaks aju diagnoosida, remontida DIA-Autodiagnostikas Tartus http://www.diagnostika.ee

_________________
Minu Minivan - '96 Chrysler Voyager 2,4 SE
Müüa juppe!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: aju probleemid?
PostitusPostitatud: Teisipäev 07 Jaan, 2014 21:00 
Eemal
Kasutaja
1996 Chrysler Town&Country

Liitunud: Teisipäev 05 Apr, 2011 4:24
Postitusi: 1267
appi tõstan ka kiirelt teema yles endal 3.3 mootoriga 96 sama asi nyyd.... ventikas töötab koguaeg ka kylma mootoriga... kus sellel teine mootori temp andur asub kuskohast tööle paneb ventikad? oleks kiire selle asjaga


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia