Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 16:14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev 28 Juun, 2010 0:43 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
hmm kirjutas:
...sa oled soetanud selle vidina 69$ eest... 800-900 eekuga...?

Koos odavaima transa ja käibemaksuga tuleks siiski viidatud vidina maksumuseks Eestis lugeda ca 1500 kr. Tollimaksu veel selle summa juures vist ei lisandu.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 29 Juun, 2010 23:35 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Town&Country

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 19:03
Postitusi: 336
Asukoht: Elva linn
Mobiil: 5071505
Midagi on ka eurodes saada:
http://www.cartft.com/catalog/il/774
Hind tuleb suht samasse auku

_________________
Kõigi maade Chryslerimehed ja -naised, ühinege !


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Juul, 2011 17:02 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
kes nokitseda tahab siis panen siia ülesse väikse õpetuse, kuidas CD-box aktivaatorit meisterdada. Samas kui ei viitsi seda teha on kaks võimalust:
1. Kui cd box puudub - osta box ja modida nii, et boxi juhtmete vahele lisada audio juhe selliselt, mis katkestab audio boxist heli ja asendab pistikust tuleva heli.
Täiendav info:
http://youtu.be/z32JJXZmFo8

2. Osta valmis seade nagu Unch-il, mis aktiveerib boxi seaded ning saate teile sobivad audioseadet kasutada.

Või meisterdate ise vastava seadme, seda siis selle juhendi järgi:
http://www.mictronics.de/projects/cdc-protocols/

Igaks juhuks tegin tekstist koopia ning panen kohalikku serverisse ülesse, sest interneti avarused pole kõige kindlamad.

tekst - pdf

Hardware juhend

Frimware

Egas midagi, jootepulgad kätte ja meisterdama
:hi:

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Nov, 2011 4:04 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 04 Juul, 2010 15:38
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu, Oulainen
Mobiil: 55624899
Olen samuti väsinud vaevlemast fm wireless modulaatoriga kehva heliga ja tava cd plaatide kõrvetamisega. Lõpuks sai hing täis ja nüüd siis -
Vaatasin et on ka olemas fm modulaator mis käib antenni juhtme vahele, üks siinne foorumikasutaja isegi väga kiitis omast kogemusest helikvaliteeti läbi selle, hinnaks oleks mingi 25 usd kantti. Tundub siiski kahtlane natuke - näiteks kui ikkagi on samal sagedusel mingi kohalik raadiojaam mis saab siis või niiöelda see modulaator katkestab selle kohaliku raadiojaama signaali või kuidas?
Siis on veel lahendus see cd box aukku käiv mingi muundur mille hind aga on ikka segane - alates 80 usd jne.
Kuna üleval kirjutaja õpetus on liiga keeruline pühapäeva tinutaja jaoks siis küsikski nüüd et kas keegi on valmis saanud selle isetehtud kompoti et saaks normaalset tümmi lasta cd boxi "august" sisse.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Jaan, 2012 21:45 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
sissiv6itleja kirjutas:
Kuna üleval kirjutaja õpetus on liiga keeruline pühapäeva tinutaja jaoks siis küsikski nüüd et kas keegi on valmis saanud selle isetehtud kompoti et saaks normaalset tümmi lasta cd boxi "august" sisse.


Mõtlesin, et teen ära ja vaatan kas tuleb välja... siiani on kuidagi moodi saadud juhtmeid joodetud aga sellist möllu pole kunagi teinud.
Ma veel väiksemate oskustega, kui pühapäevajootja :oops:
Hetkel siis komponendid olemas ja ka trükkplaat valmis miksitud. Varsti alustan detailide peale jootmist.
Ehk õnnestub.
http://www.chryslerclub.ee/album/Pildid ... /index.php

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Jaan, 2012 0:48 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 23 Mai, 2010 23:17
Postitusi: 38
anna siis teda kuida toimib ja mis hinnaga teeksid müügiks, endal parrot HF hetkel kasutusel aga see originaalraadio kõrval lahja, muuska jookseb sealt ilusti läbi aga kui kõne tuleb sisse siis tagumised kõlarid hakkavad ragisema, müstika


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Jaan, 2012 1:34 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Komponentide hind on seal ~10-11€ kandis, kuid selle valmistamise jaoks on olnud vaja juurde soetada päris mitu asja...
Ma arvan, et hetkel on kulutatud ca ~20€ kanti.
Lisaks veel õppimise aeg ka.
Hiljem panen kalkulatsiooni ka juurde.

Aga eks näis. Praegu on jama kahe komponendiga, nimelt müüja on tiba puusse pannud.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Jaan, 2012 22:44 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Nüüd on olemas olevad komponendid plaadile joodetud.
Puudu on üks transistor, kvarts (poest sain 8MHz aga skeemil 6MHz), mis läheb vahetusse. Üle on üks diood...
Plaadile jootmine võttis aega ~40min - esimest korda elus teen sellist asja :tants2:

Nüüd ootame kolmapäeva, millal saan uued detailid kätte.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 17 Jaan, 2012 11:35 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Siin netis ringi kolades tekkis ka mõte, et raadio "AM" signaali laskmine läbi raadio enda võimendi on suht mõtetu, pigem asendada antennist kinni püütud AM-i signaal AUX-ist tulnud signaaliga.
Ehk sii valides raadiol AM-i funktsiooni lülitab töösse AUX sisendi signaali :roll:
Aga seda ma püüan õhtul vaadata, kas saab nii teha.

Siis see eelmine projektile on vaja täiendust nii, et saaks ka juhtida telefoni - eelmist lugu, järgmist lugu...

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 10:05 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Nüüd on asjad nii kaugel, et sai seda proovitud igate pidi, kuid kahjuks millegi pärast minu stereol see tööle ei hakanud.

Vabandust aga pildid on suured... Foorum teeb need hiljem kuvamisel parajaks.

Sai ka makk pilbasteks võetud ja kontrollitud boxi ühendused üle - need sai siis kribatud maki peale pistikute selgitusse
Pilt

Pilt

Nüüd oleks vaja proovida seda teisel makil, et kas seal töötab. Aga oleks vaja makki, mis ei ole veel CAN ühenduse taga enne 2005a. oma ja ühendused oleksid:
Pilt

Teisipäeval olen Tallinnas ja siis saaks proovida.

Asi näeb välja selline:
Pilt

Kasutatud järgnevaid detaile:
IC1 78L05; UA7805-MBR (UA7805CV 5V 1A TO220 L7805CV)
IC2 ATTINY26-16PC; 9171630 (attiny26-16pu: 8bit 2k flash mcu, dip20 atmel)
C1 100μ; 100/25PHT (100uF*25V 105C 6*11mm)
C2/C5 0,1μ; CCLS2 100K (100nF*50V monolayer 5mm 5YM)
C3/C4 22p; KC22/50/2.5 (22pF*50V 2.5mm)
D1 1N4148; 1N4148-MBR (1N4148 Si-D 75V 0.15A 4nS)
D2 ZPD8V2; 1.3W 8V2 (Z-DI 8.2V 1,3W=ZPY8.2)
Q1 6MHz; 6.000 HC49 (6.000MHz HC49)
R1/R2 47K; 1/4W 47K
R3 10K; 1/4W 10K
R4 47; 1/2W 47R
R5 56K; 1/4W 56K
R6 1K; 1/4W 1K
T1/T2/T3 BC548A; 1467872 (bc548: transistor, npn, to-92)
ISP 6 pin (2×3)piigid

Protsessi näeb siin:
http://www.chryslerclub.ee/album/Pildid ... /index.php

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 15:10 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Aga ma vaatan, et seal pildi peal on sul kenasti TAPE sektsioon välja toodud. Oleks seal R-CH, L-CH ja S-GND otsad pistikupesaga välja toonud ja olekski audiosisend olemas. Arvatavasti oleks vaja veel üks igikestev kassett meisterdada või muul moel maki mehhaanikaosa mõjutada, et ta ikka usuks, et ta kassetti mängib. Võib-olla ka tegelikud maki audiorajad läbi kratsida ja paar takistit äkki sisendile vahele pista.

Kuna minu autoraadiol on ekraan rikkis siis oleks sellega vist tülikas su liidest katsetada. Ja mul oli vist mäletamist mööda kandilise CD-boxi pistikuga.

Tegelikult oleks vist õigem kuidagi (ei mina tea, kuidas) arvutiga emuleerida/testida maki ja liidese vahelist suhtlust. Kunagi lugesin mingit kirjeldust - makk saadab mingeid teatud käske BUS-i ja box peab teatud moel vastama. Proge said ikka kivile peale ja kontrollisid, et see sinna jäi ka? Paljas raud ei tee üksi midagi.

Aa, ja PS
Be aware that the CD changer bus (J1850/PCI) is the same bus where all other control boxes are connected together, like ECU, RKE or SKIM module. So be carefull while handling the bus, mistakes can lead to serious damage on your car.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 15:32 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Jah proge sai kivile ja seal ta ka on. BUSi katsetamiseks oli maki enda BUS lahti ühendatud auto omast...
Selle tape peale mõtlesin ka... kuid ei hakanud seda juppi seal välja kiskuma - on kõige viima süsteem mis maki korpusest välja tuleb :angry:
Mõtlesin AMi peale... aga raadio moodul on suht kinni.
Tapega on ehk lihtsam, vaja üks, 3,5mm audio ühendus miksida. Kui ühendad audiopistiku lühistab teatud andurid, et raadio saaks aru kasseti sissepanekust, samas ei lülitaks kasseti mootorit sisse - mis ta ikka kulub. Samas kui kassett sisse panna saab ka seda kuulata.
Igikestevat kasseti on lihtne teha - vaja lihtsalt lint eemaldada ja ongi korras.

Tegelikult sai eelvõim samuti lahti võetud... peab proovima, kas sinna tulevad signaalid miksitakse ühte või mitte...
Tegelikult tahaks ikkagi MW/LW pistiku alla saada need lülitused - neid sagedusi nii ehk naa ei kuula.

Ega ma pean jah muu tee valima, kuna CDC ei funganud...

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 15:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Ma olen korra elus teinud tape->aux ümberehitust Fiat tehasemakil mis sisult on Grundig 1din kassettmakk Fiati-spetsiifilise esipaneeliga.

Minu poolt muditud makk oli "autoreverse"-ga, see tähendab, et helipea oli trükkplaadiga ühendatud 5 juhtmekese kaudu: maa ja kummalegi suunale eraldi vasak ja parem kanal. Ühendasin asja nii, et "kassett" käib kogu aeg ühte pidi (maki suuna lüliti, mis oli mehaanikaosa küljes, tegin jäigaks ühe suuna peale). Sisendile tuleb jah takistid vahele panna, sest maki sisend ootab suurusjärgu võrra madalamat nivood kui seda suvaka pleieri väljundist tuleb. Takisti parameetreid ma öelda ei oska, endal oli mul nivoo regullimiseks potentsiomeeter.

Kas kassett on pesas või mitte (ja ühtlasi lülitus maki sisendi peale), selle tuvastamine käis maki mehaanikaosa külge ühendatud mikrolüliti kaudu, selle lülitikese asendasin suvalise oomipoest ostetud lülitiga mille tõin esipaneelile välja. Sealt sai siis edaspidi valida aux on/off. Mehaanika osa ja mootori rookisin kõik lihtsalt välja, et need ei suriseks seal.

Põhimõtteliselt asi töötas, aga ma polnud rahul oma aretise heliga - ühest kanalist jäi ragisema. Kas siis halva joote tõttu või siis oli vigane see potekas mida ma kasutasin sisendi nivoo reguleerimiseks - see nimelt oli vanade kõrvaklappide küljest võetud. Ümber tegema ei viitsinud enam hakata, lõpuks ostsin aftermarket maki.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 22:17 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Jah sai siis see kasseti mod ära tehtud ja peab ütlema, et helikvaliteedi üle ei kurda. Heli on tugevam kui raadiost - ehk tõesti vaja midagi vahele aretada.

Iseenesest oleksin cd-boxi süsteemiga rohkem rahul, kui kasseti mölluga aga asi segi.

Tegevused:
1. Originaalmakk algosadeks - st kõik moodulid välja:
2. Joota kassetimooduli plaadi külge (mitte stereo emaplaadi külge) audio juhtmed.
3. asi kokku lapata - nii, et kõik kruvid oleks tagasi pandud, mitte ei jääks mõni üle...
4. Võtta üks kassett, lint seest välja ja kahe ketta vahele kumm - soovitavalt võimalikult täpne ja LAPIK, et kumm ennast kuhugi vahele ei hakkaks kerima.
ning asi töötab.

Proovisin ka nii, et püüdsin makki lollitada võttes ühe vedru ära ning ta arvaks, et kasset on sees. Jah selle ma saavutasin aga kohe läks hulluks ka, kuna ajam ei töötanud korralikult ja tegi kasseti väljaviskamise liigutuse...
Seega audio kanal avatakse alles siis, kui mõlemad ajamid töötavad, nii kui üks jääb seisma katkestatakse audio kanalid ja toimub kasseti väljaheitmine.

Et ma siis mingit tühja juttu ei puhuks, väike video tänasest lõpptulemusest siis ka:


Sellepärast mulle meeldikski see CD changeri süsteem rohkem - ei mingeid mehaanilisi osakesi...

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mär, 2012 23:49 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Õnnitlen :thumb:


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia