Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 14:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev 27 Mär, 2012 10:17 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
hmm kirjutas:
Proovisin ka nii, et püüdsin makki lollitada võttes ühe vedru ära ning ta arvaks, et kasset on sees. Jah selle ma saavutasin aga kohe läks hulluks ka, kuna ajam ei töötanud korralikult ja tegi kasseti väljaviskamise liigutuse/.../
Sellepärast mulle meeldikski see CD changeri süsteem rohkem - ei mingeid mehaanilisi osakesi...

Ma pole chrysleri maki sisse vaadanud, aga kõik need lülitused on ju lõppkokkuvõttes elektrilised ja kui põhimõttest aru saada, siis peaks saama neid ära lollitada. Mootori võib maha lõigata või siis asendada sobiva takistiga - juhul, kui seal on mingi ülekoormuskaitse mis ootab lindi lõppemist. Ma arvan, et kellelgi pole seda maki osa enam tarvis, kalendris on aasta 2012.

Siin üks pisut segane juhend selle kohta, kuidas cd-changerile aux lisada.
http://www.youtube.com/watch?v=294TFX3b5-A

Ja siin mingid jutud, kuidas aux raadio külge tinutada.
http://www.dakota-durango.com/forum/sho ... hp?t=92164

Ja siin mingi $$$ eest soetatav adaptripoiss
http://www.logjamelectronics.com/piechry02aux.html


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 02 Apr, 2012 22:27 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Kas keegi seda on proovinud?
http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=TME_CTVCHX001

Paistab suhteliselt soodne.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 12:40 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
hmm kirjutas:
See paistab vanemale pistikule olevat. Kas need protokollid klapivad? Andmelehe link on ka katki - ei tea kas enam müüaksegi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 12:46 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Leidsin Saksamaalt veel ühe. 99€ + 24,90€ saatekulu Eestisse
http://www.maxxcount.de/maxxcount/cms/p ... Language=E
Nojah, muidugi veel kallim kui need, mis varem viidatud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 14:35 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Anjolle kirjutas:
hmm kirjutas:
See paistab vanemale pistikule olevat. Kas need protokollid klapivad? Andmelehe link on ka katki - ei tea kas enam müüaksegi.

Sain kätte küll:
http://www.tme.eu/en/katalog/?idp=1&sea ... d2da29474a

Kuid kuni 1999 masinatele.
Seal on ka teine aga sobib jällegi alates 2005a. masinatele...

Vahepealset ei ole.

1999-2004 masinatel peaks olema SAE J1850 (10.4 VPW) protokoll, enne 99 ISO 9141-2 (K-line) ja peale 2005 CAN
Näide: http://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=c ... GbID1qcpqw

Ja kui ma loen seda siis:

SAE J1850 (VPW 10.4K)
Classification: B
Commonly Used On: Chrysler and General Motors
Description:
The SAE J1850 (VPW 10.4K) data bus is implemented as a single-wire bidirectional interface (DLC pin 2), with a data transfer speed of 10.4 Kb/s. The data signal is a series of pulses of uniform amplitude (7VDC) and variable pulse width (VPW), as illustrated.
http://www.crecorder.com/techInfo/commuProtocols.jsp

Ning vaatan raadio ühendusi siis on võrreldes vanemate cd-ühendustega üks BUS juhe. Vanematel 8DIN ühendustel on kaks BUS ühendust B+ ja B-.
Seega peaks see makk olema ikkagi J1850...
Aga kurja seda teab.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 15:09 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 31 Mär, 2011 14:20
Postitusi: 220
Ehitate siin jalgratast. :D.

Leiutatud ju üks spetsiom kasett auxi sisendamiseks, maksab miski 10€ äkki.
Osta.ee-s võib neid päris tihti avastada.

Siin vahepeal suudeti üks teema sulgeda, mis oli seotud AUX VÄLJUNDIGA, lihtsalt mainin ära, et väljund ja sisend on natu erinevad asjad, tema tahtis heli makist välja saada, siin teemas on juttu kuidas seda makki sisse saada. ( pole paha pärast öeldud. )

aga leidsin ühe sellise jutu ühest teisest auto foorumist :

AUX SISEND MAKILE kirjutas:
Niisiis, kassetikat küll enam moes ei ole, aga tahes tahtmata mõnel on jäänud autosse mõni selline ja kindlasti on inimesi kes tahaks autos ikkagi enda valitud mussi kuulata. Samas kassetile lindistamise võimalust igalühel ka enam pole ja eks see kvaliteet ole ka nagu ta on.
Igatahes on siis võimalik teha makile helisisend, kust saad siis näiteks mp3'st või ka läpakast muusikat sisse lasta ja seda läbi autokõlarite kuulata.

Mina tegin tegemist ühe ilgelt vana blaupunktiga.

1) Algatuseks tuleb võtta makk lahti ja vaadata kuhu lähevad helipea juhtmed, helipeast tuleb üldjuhul kolm juhet ja tuleb jälgida just neid.
Plaadi peal peaksid nad minema väiksematsorti mikrokivi juurde, minul oli selleks tda2320a mis on kaheksa jalaga. Muidugi igal makil on erinev kivi, aga üldiselt tuleb siis netist otsida selle kivi datasheet, kust saab teada milline jalg kuhu läheb.

2) Kui on datasheet ees, siis tuleb vaadata millised jalad on OUTPUT. Teoreetiliselt peaks olema seal output 1 ja 2, minul oli lihtsalt output ja output1 ja jalgadeks olid 1. ja 7.

3) Seejärel tuleb joota nende jalgade külge auxi juhe mis on üldjuhul nö kolme soonega. Värvilised juhtmed(üldjuhul valge ja punane) lähevad siis kumbki ühe output jala külge. Maandus ehk värvita juhe läheb selle kivi maanduse jala külge(kõige lihtsam ju). Minu datasheedis oli see jalg neljas ja tähistatud Vcc-.

4) Kui see on tehtud, siis juhtme teises otsas võiks olla see otsik, kuhu juba saad mp3'st muusikat lasta. Mina tegin esipaneelile augu ja lükkasin sinna selle pesa,kuhu siis saab juhtmega eraldi kustiganes muusikat lasta.

5) Nüüd oleks aeg makile vool järgi lükata(ideaalne kui saaks laua juures kuskilt selle 12v) ja testida mis makk teeb kui muusikat talle sööta sisse. Kuskil maki sees peaks olema ka üks mikrolüliti mida lülitatakse kui kasseti välja võtad või sisse paned, osadel on see ilmselt kassetimehanismi küljes, minu omal oli trükiplaadi peal. Jäi mainimata, et helipea ühendus kindlasti võtke lahti plaadi küljest, et liigset müra vältida.

6) Kui mikrolüliti asukoht on leitud ja testitud kas asi lülitab nii nagu peab, siis võib panna mingi eraldi lüliti selle asemele näiteks, et saad näpuga lülitada raadio ja sisendi vahel.

7) Kui on ära testitud, et kõik asjad nüüd toimivad, siis võibki maki kokku panna ja ongi kogu lugu.

Minu makk näeb peale tuunimist selline välja:
Pilt
Kes ei tea, ei saa väga arugi, ainult üks imelik lüliti on seal.

Kui on küsimusi ja probleeme(makid ju erinevad), siis andke tulla. :P


E:
http://www.osta.ee/25733995

Te olete kõik makile tagantpoolt lähenenud aga tegelikult saab eestpoolt ka heli sisse saata ;).

Kui keegi mõtleb mingi üli mugava USB pulga lugemise varjandi välja siis võite märku anda :).


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 16:25 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Ehhee jah kõik on õige - teema sulgesin mina ja sellel põhjusel, et RCA väljundi genereerimine on ülilihtne - kõlarijuhtmed on selleks.
Jah jama kui soovitakse kindlat nivood...

Nüüd see 10€ kasset on täitsa olemas jah, kuid ausalt öeldes ei meeldi mulle maki avast välja lotendavad juhtmed - sellest kõik see pull ongi.

Asi veel selles, et chrysleri makk on protokolli põhine ja kõik asjad rakendatakse tööle läbi käskluste mikrokiipide abil, mitte tavaliste ON/OFF lülitite...

Seega Blaupunkti süsteem on hea, kuid see ei tööta chrysleri maki puhul nii lihtsalt - vaja on juurde kauamängivat kassetti - Vot sellise süsteemi ma ka ehitasin ehk Blaupunkt ver2 CHR ...
Jootsin mitte kivi jalgad peale, vaid kasseti mooduli audioväljundi otste peale.
Kasseti ebameeldivus on tema töötamise heli... kui saaks mooduli tööle ilma mehhanika liikumiseta oleks ka see väga BRO.

See teema on kõik selleks, et saaks autosse ehitada normaalsed audioühendused, mis on ka esteetilised ja juhtmed peidetud polstrite alla.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 18:02 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 31 Mär, 2011 14:20
Postitusi: 220
Aga kuidas selle kasetiga muidu kvaliteet on ?

Minu idee, kuidas seda kasetti rakendada ilma, et oleks mingeid segavaid rippuvaid juhtmeid :
Võtad maki laiali, paned kaseti ilusati paika, vead juhtme kusagil maki korpuse vahelt välja. ( 3,5mm audio jacki otsa lõikad maha ja viskad kasvõi minema )

maha lõigata järgmistel põhjustel :
1. Otsaga kusagilt maki vahelt välja vedamine on arvatavasti paras tüli.
2. Otsid välja emase 3,5mm sisendi otsa ja asendad selle orginaaliga. ( soovitatavalt pikema juhtmega. mina veaksin selle juhtme omale kusagile kahe istme vahele põhja mati alt ja teeks sinna omale sisendi.

Ühesõnaga :
Orginaal isase otsa (paremal ) asendad emase otsaga (vasakul )
Pilt

Emase otsa pluss on see, et selle jaoks puurid kusagile ilusa pisikese augu, paned emase otsa paika, liimid alt poolt ilusti kinni ja kui MP3me ei kasuta siis ei tolkne juhtmeid jalus.

Kui kasutad siis viskad juhtme vahele, ehk siis sellise juhtme :
Pilt

Iseasi on loomulikult see, kas seda kaseti juhet kannatab kusagilt maki vahelt välja lohistada ja kas selle kaseti kvaliteet kogu seda peavalu väärt on :).

E: Ainuke jama võib siis tekkida kui keegi peaks kaseti välja laskma makist.. parimal juhul saad juhtme nii pingule, et ta ei tuleks välja sealt lihtsalt. ( või liimid ta sinna sise kinni või "Lõhud" kaseti väljastamise nupu ära. )
aga kui välja peaks tulema, siis seda kasetti sinna sisse tagasi saada... kõlab kahtlaselt. :D.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 18:15 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Ehk tuleb välja, et ei leiutagi jalgratast...

Muide siis pole ju seda 10€ kasseti ka vaja, kui juba maki lammutamiseks läheb.

Samas mis ma olen kohanud - on lahti lammutatud Bluetooth kõrvaklapid ning installeeritud see moodul samuti kasseti pessa ning saadud bluetooth toega makk... Seda sama saaks rakendada ka siis, kui selle CD emulaatori korda saaks.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 18:22 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 31 Mär, 2011 14:20
Postitusi: 220
hmm kirjutas:
Ehk tuleb välja, et ei leiutagi jalgratast...

Muide siis pole ju seda 10€ kasseti ka vaja, kui juba maki lammutamiseks läheb.

Samas mis ma olen kohanud - on lahti lammutatud Bluetooth kõrvaklapid ning installeeritud see moodul samuti kasseti pessa ning saadud bluetooth toega makk... Seda sama saaks rakendada ka siis, kui selle CD emulaatori korda saaks.

Ma usun, et selle kaseti triki jaoks pole rohkem vaja makki lammutatagi, kui ta lihtsalt armatuurist eemaldada.. ja selle asjaga saaks hakkama ka need inimesed kes ei suuda skeeme lugeda ja jootekolbi käes pole hoidnud ;).
(E : avastasin, et ümmarguselt 6€ eest on ka neid müüa. )

Üldiselt ma siin tuletan igast asju, aga jamh, ma tahaks midagi sellist sinna vahele saada, et ta mälu pulka lugeda suudaks ja ka seda kontrollida.. kuid ma miski pärast usun et see on suht ulme, kui just väga palju aretada ei taha, lihtsam on vast uus makk osta. :D.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 19:12 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Ulme ta ei ole, kuid hind võib kujuneda sinna 100€ kanti küll.
Samas uuemad makid on kui jõulupuud vilguvad ja tinisevad... originaali välimus istub sinna paremini.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 03 Apr, 2012 19:31 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 31 Mär, 2011 14:20
Postitusi: 220
hmm kirjutas:
Ulme ta ei ole, kuid hind võib kujuneda sinna 100€ kanti küll.
Samas uuemad makid on kui jõulupuud vilguvad ja tinisevad... originaali välimus istub sinna paremini.

Ma pigem mõtlesin mingit ekraaniga hiinakat ( üldjuhul kestavad sama hästi või pareminigi kui orginaalid ) + Päris paljud ehitatakse juba korraliku softi peale ülesse, mida saab mõnusalt modida.

Kuigi jamh, Selle kohapealt nõustun, et orginaal istub igaljuhul paremini, sp üldse üritangi mingit ideed genereerida.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 04 Apr, 2012 18:17 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mis puutub neisse kassettadapteritesse siis omal pole ühtegi olnud aga olen kuulnud, et nende poolt pakutav helikvaliteet jääb alla isegi kasseti kvaliteedile. Ega ei imesta ka - on seal ju põhimõtteliselt üks helipea vastu teist surutud ja ülekande kvaliteet oleneb suuresti nendevahelise kontakti täpsusest, puhtusest ja püsivusest.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 04 Apr, 2012 18:39 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 31 Mär, 2011 14:20
Postitusi: 220
Anjolle kirjutas:
Mis puutub neisse kassettadapteritesse siis omal pole ühtegi olnud aga olen kuulnud, et nende poolt pakutav helikvaliteet jääb alla isegi kasseti kvaliteedile. Ega ei imesta ka - on seal ju põhimõtteliselt üks helipea vastu teist surutud ja ülekande kvaliteet oleneb suuresti nendevahelise kontakti täpsusest, puhtusest ja püsivusest.

Pole ka neid omanud ja isegi nõustn selle kvaliteedi jutu kohapealt,

Aga jube isu on kuulata autos oma muusikat.. skyplus on nii ära tüüdanud ja plaate ei jõuaks vist niipalju kirjutada, mängiks makk mp3-megi siis -.-


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Laupäev 07 Apr, 2012 2:18 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 05 Mai, 2010 1:22
Postitusi: 13
Tsiteeri:
Nüüd oleks vaja proovida seda teisel makil, et kas seal töötab. Aga oleks vaja makki, mis ei ole veel CAN ühenduse taga enne 2005a. oma ja ühendused oleksid:
Pilt


Tervitus!

Mul on sellise ühendusega Raadio/CD ja teema vastu huvi, kui veel oled katsetamisest huvitatud, siis võiks proovida

Kristo
56 66 66 99


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia