Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 11:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev 22 Apr, 2008 14:21 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1992 Chrysler LeBaron

Liitunud: Laupäev 11 Nov, 2006 3:01
Postitusi: 317
Asukoht: Tartu
Mitmele kasutajale juba lubanud, et kunagi, kui enda masina uuesti laiali võtan, siis teen pildid ja step-by-step ülevaate asjast. Hetkel tööl/kodus kiire ja kuna see lammutamine ja kokku ladumine on päris tükk tegemist, siis ei julge täpselt öelda, kuna jõuan. Põhiline, et tuleb mootorid kätte saada ja seest ära puhastada. Suure tõenäosusega saab aknad liikuma, kuna mootoritele jookseb vesi peale ja nad oksüdeeruvad seest ära. Mida võiks kohe lammutama hakates teada:
- Tagumise istme alumine osa tuleb ära, kui lai kruvikeeraja või kummiheebel eest poolt istmepadja ja auto vahele ajada ja üles kangutada. Kõlab jõhkralt aga vähemasti 91-92 aasta masina konstrui on selline.
- Tagaistme seljatugi ja küljed (koos kõlarite jm.) kruvi lahti ja tõsta kogu täiega vastu esiistmeid, et tegutsemisruumi oleks.
- Nüüd peaks saama mootori toitejuhtme pistiku lahti ühendada ja kontrollida, kas lüliti vajutamisel üldse voolu peale tuleb.
- Mõõda ära mootori takistus
- Mootori tõstad välja koos kolmnurkakna ja siinidega. Kui aken on alumises asendis, siis teda kätte ei saa.
- Kruvi mootor akna konstrui küljest lahti ja proovi võlli kõigepealt käega keerata, kui käib ringi, siis vaata kas voolu taha ühendamisel mingeid elumärke on.
- Kui mootor ei anna voolu all mingit elumärki siis lammuta mootor laiali, mõõda kõik mähised üle ja veendu, et harjad oma pesades liiguvad.

Mul olid mõlema mootori harjad kinni ning ühe mootori võlli otsas asuv pronkspuks nii kõvasti kinni oksüdeerunud, et koduste vahenditega seda sealt kätte ei saanud. Nüüd käibki puks koos võlliga korpuse sees olevas pesas ringi...

NB! Kokku ladudes tuleb akende asend paika reguleerida. St. et ei jääks vahet ukseklaasi vahele või, et aken kuhugi poole väga viltu ei kisuks.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Apr, 2008 12:27 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 21 Apr, 2008 13:42
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
See hüva nüu küll abiks. Lahtilammutamine oligi kõige suurem pähkel, kuskilt ei saanud sõrmi taha kuigi peaks. Ega muud kui proovima.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 04 Juun, 2008 21:21 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Aug, 2007 22:34
Postitusi: 27
Asukoht: Raplamaa
ei tahagi mõelda. aega nagu alati jube vähe :) kui keegi ära teeks mingi raha eest. hea raha eest. minu jaoks ;) 1 aken ei liigu . aga kui keegi huvitatud siis oleks huvitatud küll.

_________________
puhas sõidurõõm


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 12:39 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Viimasest postitusest nüüd hulk aega möödas.Marguse LeBaron , otsapidi nüüd minuni jõudnud. Muidugi kiskusin(juba lausa huvist) lahti selle tagaakna süsteemi. Keerulist miskit polegi. Kroomitud raam lahti, turvavöö kinnitus lahti ja asi liigub natuke eemale. Pealt poolt pääseb 3le kinnitus poldile siis ligi. Lahti päästa ka klaasi nn. lükkaja, mis teda väljapoole lükkab, mootorilt juhe tagant ja kogu jama tuleb kenasti ülesspoole ära. Mootor oli kinni, mis kinni. Pisike puhastus ja kuivatus, ja tööle ta hakkaski. Tõsi, küll mitte nii äkiline kui teine pool, aga töötab. Uue mootori otsingud igatähes juba käivad.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 20:44 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Aug, 2007 22:34
Postitusi: 27
Asukoht: Raplamaa
Nn siis minu masin ringiga põhja eestis tagasi. Huvi pärast kuidas kestnud on ja mis olukorras said selle? Minu käest läks ta igatahes väga heas seisukorras edasi. Vähemalt minu arust :)

_________________
puhas sõidurõõm


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 21:25 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Hetkel veel vara õelda. Aga eks ma valgustan asja, Omanik Pajatab teemas.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia