Tänane kuupäev Neljapäev 23 Mai, 2024 8:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Spidomeetri kerimisest
PostitusPostitatud: Neljapäev 08 Mär, 2007 15:12 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Huvitavad ostjad....oleks ikka pidanud laskma spidomeetrinäidu poole võrra maha kerida siis vist oleks juba auto müüdud. Mina loll arvasin,et saab ka ausalt asju ajada :doh: Kui auto jäetakse ostmata ainult sn näidu pärast siis tekib küsimus,et mida otsitakse kas spidomeetri näitu või korralikku masinat? :think:
Kerimine maksab muide kõigest 500.-eeki....Pärast väidaks veel kõigile tõsimeeli,et jah näe oli saksas 55.a sündinud kirikuõpetaja auto Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 08 Mär, 2007 16:34 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
..ja enamuse ajast seisis auto kiriku garaažis jumala enese kaitse all, kuna kirikuhärra sõitis põhiliselt katafalgiga ringi. Sellest ka 100000 spidoka näit(millest ise oled sõitnud koledatel eesti teedel anult 20000).


..ja Su auto ongi müüdud Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 08 Mär, 2007 17:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Olen nõukaajal olnud peaaegu 10 aastat taksojuht, Tallinna Taksopargis nimelt. Meie neli aastat vanad autod olid tavaliselt juba 400 000 kuni 500 000 km maha sõitnud. Kuna nad olid pidevalt meie valvsa pilgu ja hoole all, olid masinad siiski täiesti korras, puhtad, mõnel küll juba mitmes mootor peal, aga polnud hullu. Kord, mingil põhjusel, kui ei saanud oma autoga välja minna, pidin võtma võõra auto. Auto oli Taksopargi mõistes ''uus'', mingit 60 000 km sõitnud, juba see ümmarguste kelladega Volga. Pilt oli kohutav, kõik küljed ära paugutatud, seda tegid pesulasse sissesõidul olevad rullid, mis olid uste küljes ja uksed ''sõideti'' autoga lahti. Kui vaikselt sõita, siis ei juhtunud midagi. Selle autoga oli nende rullide vahel kogu aeg läbi kihutatud, muidu selliseks külgi EI saa. Seest auto haises kui peldik, koni ja tuhahunnik oli esiistmete vahel, klaasid rokased, ilge oli! Aga taksomeeter oli varastamiseks ''kohandatud'' spetsialisti poolt, igavene huvitav vigur oli. Selgus, et auto oli JALGPALLURITEST paarimeeste oma ja jalgpallurid said alalõpmata uusi autosid. Igatahes, ma tahan öelda, et kui anda auto lolli inimese kätte, siis teeb ta sellest ka 50 000 km- ga vanaraua, teise käes aga kestab sama auto sadu tuhandeid ja ON paremas korras. Mul oli rekka, **Skoda**, vene ajal ikka ''väljamaa'' masin, üle 700 000 km läbisõiduga, sai Tšetšeenias käidud, mujal ka, no oli korras ja ühes tükis. Venemaal kirjutati pori sisse küljele ''škoda kak Mersedes'', jumalast sile auto, triibuline ja värviline oli ka veel. 81. aastal oli selline värvimine venes ennekuulmatu! Nagu ka talvel autos pesuväel ja linade vahel magamine, ka ei söönud ma barankasid, vaid tegin gaasipliidil sooja söögi ja kohvi. Eesti autod olid ikka teab kui kõrgel tasemel võrreldes palju uuemate kas siis KAMAZ-ide või uute LIAZ-idega (šKODA uuem mudel) mis venemaal vene poiste käes vurasid. Ka ei olnud me ise kui tuukrid õlistes vatijopedes. Aga see selleks, resümee on ikkagi see, et see läbisõit ja spidomeetrinäit (mis pole kattuvad mõisted, nagu teame) polegi mingid adekvaatsed näitajad. Tooge mulle tuliuus auto JA MA TAPAN ta poole tunniga, läbisõit- noh 40 km. Kõik tapan ära, kasti, mootori, pidurid, kõige viimasena lasen puusse ajud ja muu elektroonika. Nigu nalja! Vot siis läbisõitu. Muuseas ühes esinduses räägiti, kuidas rikkurtibi ostis neliveo ja tõi selle paari nädala pärast tagasi kuna auto ÜLDSE ÜLE 100 KM/H EI LIIGU! Ei liikunud jah, manuaalselt oli aeglusti ja difrilukk peal! Seega- tibi uhas maanteel pidevalt ca 5000 pööret saba all ja nii ikka ilmselt oma paar tuhat km. UUS auto? ''Spidomeetri näit ja läbisõit'' tõesti äkki 2000 km. Aga differ, kast, mootor ise? Vot sedasi siis.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 08 Mär, 2007 19:43 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Nii mahlaseid kommentaare nagu indiani sulest siin foorumis tuleb, on lausa lust lugeda! Isiklikult ootan alati tema stiilseid kirjatükke suure huviga!
Pilt


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Ära usu hundi juttu...
PostitusPostitatud: Neljapäev 08 Mär, 2007 23:44 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
See südantlõhestav väikse läbisõidu jutt on sama mis SÜÜTU VANAEMA !!!
Pilt


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 09 Mär, 2007 9:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
enkus kirjutas:
Luuser kirjutas:
Huvitavad ostjad....oleks ikka pidanud laskma spidomeetrinäidu poole võrra maha kerida siis vist oleks juba auto müüdud. Mr Green


Kas selliseid "ostjaid" on palju olnud, kellele odomeetri näit ei meeldi?
Ma mõtlesin just enda Voya müüki panemisest ja ei viitsi ka nagu 330 tuhandet hakkata allapoole kruttima :D

Kaks huvilist on vaatamas käinud ja kui ma esimesele veel suutsin selgitada ,et miks pole siin poole väiksemat ls näitu. Teisele aga pakkusin,et tulgu homme tagasi aga öelgu enne millist numbrikombinatsiooni ta seal ees näha tahab :doh:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 09 Mär, 2007 10:23 
Müün ise ka hetkel ühte masinat va 99 aastal, läbisõiduga üle 250 tuhande. Kuulutuses ma läbisõitu ei maini. Huvilistel on kaks küsimust: palju läbisõit on ja kui palju võtab bensu linnas. Seletan et auto on uuena Eestist ostetud ja esinduses on võimalik läbisõitu kontrollida ning kulu sõltub jala raskusest. Selle peale ostja tänab ja ütleb et vaatab veel ringi.
Siis leiab Saksast toodud sama aasta masina läbisõiduga 105 tuhat ja ostja lööb kahte kätt kokku, et mõtle kui väike läbisõit ja et on hästi hoitud auto.
Tulebki ilmselt kuulutuses koheselt ära märkida, et läbisõit vastavalt ostja soovile.


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 09 Mär, 2007 12:01 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
krt ja mina ostsin 93a. liikuri mille läbisõit 430000 :doh: ja praegu on ees 450000, ning ei eriti suurt (asja, mis sunniks maisna seisma jäämise, kuna remont nii ehk naa ära sell juhl ei tasuks :D ) midagi pole juhtunud.
Kui spidokat vahetasin oli uuel (93a. saksast toodud ja matsu pannud masinal) spidol ees 230000 - loomulikult kerisin selle 430000 kanti tagasi (või öeldakse edasi)

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 09 Mär, 2007 17:38 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Siin ühe mehe jutust tuli välaj see andrese ja pearu värk mis meil eestlastelk on juba ema piimaga sisse joodetud
Jutt oli järgmine et ka ostja tuli auto ka meeldis aga ei olnud rahul spidoka näiduga siis müüja küsis et mis numbrid sulle seal siis meeldivad
Pärast esitas ostjale veel küsimuse et miks sul seda vaja kerida on. Vastuseks sai et siis on hea naabrimehe ees ütelda et vaat kui odavalt sai nii väikese läbisõiduga auto

Minujaoks on see :doh: :krt:
Saksas sai kokku ühe automüüjaga siis see imestas kui käis eestis et autod on alla 150 000 sõitnud aga vanust on 10 aastat või rohkem


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Juun, 2007 8:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Teema võib lukku panna,auto on müüdud. Leiduski ostja,kes ei otsinud mitte läbisõidunumbrit vaid korralikku masinat :) Minu poolt talle edu edaspidiseks ja loodetavasti saab teda varsti ka siin foorumis näha.

_________________
Selge mõistuse esimeseks eelduseks on enamike arvamusega mittenõustmine. Oscar Wilde


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia