Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 11:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Teisipäev 22 Juun, 2010 23:39 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Mul on umbes täpselt 4 aastat vanune Centra Standard 62Ah aku, mis viimasel ajal enam eriti voolu sees hoida ei taha. Nimelt. Sõidust tulles on aku pinge 12,6 (peaks nagu olema ok) aga pool tundi raadio kuulamist või salongi tulede põletamist, või siis 2 ööpäeva seismist viib selle kuskile 10,X kanti. Sellega õnneks veel läbi raskuste käivitub. Laadimisvool on olnud läbi aastate 13,6..13,8 kandis. Ma pole olnud sellele akule ülihea omanik, sest paar korda sel talvel suht kõvade miinustega juhtus tulede põlema unustamise pärast aku täielikku tühjenemist - laadimine oli siis abiaku pealt käima panek + paarikümne kilomeetrine tiir + edasi tavapärased sõidud. Aga samas näiteks käimamineku raskusi käesoleval talvel polnud ja need jamad on ilmnenud viimase paari kuuga.

Mis arvate, kas:
1) peaks minema poodi uue aku järele või annab olemasolevat veel "treenida" (hetkel laadin teda 3 ampriga)?
2) 13,6V laadimisvooluks on piisav?
3) 62Ah aku on 3,3L mopari mootori jaoks normaalse suurusega?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Juun, 2010 7:43 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 15 Juun, 2009 20:33
Postitusi: 29
ilmselt pead ikka uue järgi minema 4aastat on juba kõva vastupidamine kuigi ma oma autol vahetasin ära ka sellepärast et ei saanud pikalt muusikat kuulata seisva mootoriga ja kui aku maha võtsin oli üllatus suur 6,5 aastat oli see aku peal olnud
vähemalt kuupäeva ja auto vanuse järgi ma nii rehkendasin

_________________
300M 185kw. 2001a.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Juun, 2010 11:05 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Akude keskmine eluiga on ~5a ja see oleneb paljustki sellest kui paras on see aku mootorile, kui palju on vähemalt 100km või siis üle 1h sõitmist vahepeal mootorit välja suretamata, geneka korrasolekust, palju kasutatakse elektrilisi lisasid jne...

Mul pidas originaalaku 8a. ja olid samad nähud mis sulgi aga käivituse jaoks leidis ikka kuskilt vajaliku särtsu kuid pidamist polnud.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Reede 25 Juun, 2010 22:30 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Minu enda arvates selle aku võimsus ja mahutavus peaks olema parajad ja 13,6V laadmisvool pole ideaalne aga mitte ka kõige hullem (bensiinimootori kohta). Aga see aku vist on ikkagi tuksis. Neli aastat on minuarust natuke vähe aku jaoks, aga pole vist midagi teha. Tuleb tunnistada, et selle autoga sõideti/sõidetakse peamiselt 5-15 km otsi. Eluea pikendamise huvides võibolla oleks pidanud tegema lisa laadimisi talvel.

Mu teinepool ostis aastal 1996 10 aastat vana Opel Rekordi, millel oli saksast tulles "Opeli" märki kandev aku ning see aku toimis 2002 aastani. Ma ei ole kindel, kas see aku oli tingimata originaal, aga tundus väga seda moodi (kes ikka "Opel" logoga akut autole paigaldab? Nojah, margiteenindus võibolla ka).


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Pühapäev 27 Juun, 2010 22:32 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pinge langemine kiiresti alla 12V (10.5V kanti) näitab seda, et aku üks anum on lühises ja ei anna üldse voolu.
Võib ju proovida akut loputada, treenida jne aga eks see üks kantossilappimine ole.
Tuleb ikka vahetada.
4 aastat on küll lühemapoolne kuid aktsepteeritav aku iga.
Tõenäoliselt tõuseb ka laadimispinge pisut peale aku vahetust.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aku eluiga
PostitusPostitatud: Teisipäev 20 Veebr, 2018 21:15 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 20 Veebr, 2018 21:13
Postitusi: 1
Lugesin seda teemat ja ei saa mitte vaiki olla, olgugi, et teema vana.
Nimelt, räägite teie siin pingest, mitte laadimisvoolust.
See 13,6 ja 13,8, millest te siin räägite on 13,6V ja 13,8V, see on pinge, vool on teine asi ja on A.
Seda näete vaid ampertangidega mõõtes, kui suure vooluga teil akut laeb.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia