Tänane kuupäev Reede 29 Mär, 2024 0:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: haagiste massid?
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 17:24 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 14 Nov, 2008 1:14
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn-Viljandi
Tere.
Minu mure järgmine. Oman GV 3,8 1997 a. AWD ja olin(olen)väga rahul,kuni avastasin,et selle auto teh. passis suurimaks haagise vedamise massiks piduritega haagisel 700 kg ja piduriteta 450kg.
Mehed, see ju absurd!!! Pöördusin ARK poole ja seal kontrolliti ning kinnitati, et sellised ongi tehase andmed.
Sellest siis ka küsimus, et mis nüüd teha? Kas peaksin auto maha müüma, sest olemasolevat haagissuvilat ma sellega vedada ei tohi. Muidu olen GV igati rahul, lihtsalt matkale minna tuleb siis vist teise autoga (vana wv transporter doka, mille suurimaks haagise massiks piduritega 1800 kg:) kuid kuhu ei mahu jälle minu suur pere. Kokkuvõtteks siis teistele autosoetajatele, et enne ostu kontrollige ka selliseid asju. Samas...
Äkki KEEGI oskab antud olukorras mulle nõu anda,kuidas neid numbreid seal muuta...seaduslikult.
Tänan.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 18:14 
Eemal
Kasutaja
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 14 Juun, 2007 18:24
Postitusi: 119
Asukoht: pärnumaa sindi linn
nii see passis kirjas on.kuid kui arvestada LE siis seal öeldud et käru täismass ei tohi ületada auto tühimassi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 18:27 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1992 Chrysler LeBaron

Liitunud: Laupäev 11 Nov, 2006 3:01
Postitusi: 317
Asukoht: Tartu
GM minivanilde (Pontu TranSsport, Chevy Lumina, Olds Shilouette) samast probleemist. Kokkutulekul sai kunagi üksteise tehn. passidest neid numbreid võrreldud ja sama auto ning mootoriga olid need seinast seina (1000-2xxx kg). :doh:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 19:16 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
http://chryslerclub.ee/foorum/viewtopic ... ght=haagis

http://chryslerclub.ee/foorum/viewtopic ... ght=haagis

:hi:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 19:29 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 03 Veebr, 2006 19:22
Postitusi: 871
Asukoht: Lääne-Virumaa
Piduriteta- 450kg
Piduritega- 1600kg
Tavaline kerghaagis on 750kg täismassiga ja vean seda juba aastaid oma Voyaga, ei ole keegi midagi kobisenud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Veebr, 2009 23:41 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 11 Jaan, 2008 1:23
Postitusi: 365
Asukoht: kusagil ikka
Sekundeerin rannamehele, täpselt sama siin. Lühike AWD @92.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Veebr, 2009 0:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Chrysler Neon

Liitunud: Teisipäev 16 Okt, 2007 10:17
Postitusi: 453
Asukoht: Rohuneeme - Tallinn(Sikupilli) - Liigvalla
Mobiil: 56806824
Grand Voyager `97

Piduriteta- 750kg
Piduritega- 1600kg
Kandevõime 750kg

_________________
Vahel lihtsalt jookseb kuul kokku...
Kõik metallitööd meilt! Obadus OÜ


Viimati muutis L2M, Reede 20 Veebr, 2009 8:47, muudetud 1 kord kokku.

Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Veebr, 2009 11:26 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Ma arvan, et see imepisike lubatud haagise mass on tingitud mingitest USA üli-ettevaatlikest ohutusnõuetest, mitte Voyageri võimekusest/võimetusest.
Näiteks Kia Sorento´l, mis on sama täismassiga kui Voyager, on lubatud piduriteta 750kg ja piduritega 3500kg! Ja kui võtta samast kategooriast mahtuniversaal Kia Carnival (tühimass 2200 ja täismass 2900kg) on lubatud vastavalt 750 ja 2000kg.
Samas jälle kui saaks Tai põhjal teha üldistusi Aasiaatide autokasutuse kohta, siis seal ei kasutata sõiduauto haagiseid üldse. Kogu kaubavedu käib pikapitega. Üks illustreeriv näide allpool pildil Mr Green


Manused:
Faili kommentaar: S''ta sellest kandvõimest!
IMG_6596.jpg
IMG_6596.jpg [ 83.34 KB | Vaadatud 11238 korda ]

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab
Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Veebr, 2009 13:27 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 14 Nov, 2008 1:14
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn-Viljandi
No tänan kommenteerimast, aga kuidas on siis ikkagi võimalik, et mõnedel Voyadel passis max piduritega 1600 kg ja minul mingi hädine 700kg. Korraks käis isegi peast läbi, et tuuniks ise 700 ühe(1) ette...aga krt sellest vist tuleks ikka ilge jama. Kuigi autorong (suvila 1000+ voya 2605=3605kg) kaaluks 105 kg rohkem kui b kat lubaks vedada. Mõtlesin BE kattigi tegema minna, (nimigi oli kirjas ja rahagi juba näpus) aga mis sest rahast maha visata, kui oma vana wv transporteriga saaksin ka b katiga hakkama...
Ja kui siis peaksin klubi liikmeks astuma ja näiteks "suvepäevadele"tulema, siis vist sõidakski kohale oma vana wv dokaga, mille sabas suvila ja mille seinal ilutseks minu gv foto :)))))) Ilge jama:( :angry:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Veebr, 2009 15:27 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 14 Nov, 2008 1:14
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn-Viljandi
tainas kirjutas:
nii see passis kirjas on.kuid kui arvestada LE siis seal öeldud et käru täismass ei tohi ületada auto tühimassi.
To:tainas. Jah,nii on LE"s küll öeldud,kuid see ju ei tähenda,et ma võiksin vedada 2080kg tühimassiga autoga raskemat haagist kui auto tehniline pass lubab. Vist??? Sest kui mul ka oleksid kõik katid lubadel,(BE,CE,D,E)siis "sapakaga"ju 1000kg haagist ikkagi vedada ei tohiks(see auto tühimass=haagise täismass) Või panin puusse? :D Aga ega see polegi mulle praegu tähtis.Tänud Sulle ikkagi vastuse eest :hi:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 15 Veebr, 2009 23:38 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Pühapäev 26 Mär, 2006 23:30
Postitusi: 219
Asukoht: tln, hki ja muud kaunid linnad
ää ohi, mul sebringul kirjas 450kg ja Arks väidavad, et kõik õige.
proovi sellega midagi vedada, kui mul on haagis juba kuivalt 275kg.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 16 Veebr, 2009 0:10 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
sebringul on piduriteta 450 ja piduritega 455!!!!!!
Mida krt

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 16 Veebr, 2009 0:24 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
mu sebringul piduriteta 450 ja piduritega 455 :D
palju pidurid kaaluvad?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 16 Veebr, 2009 0:54 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 14 Nov, 2008 1:14
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn-Viljandi
Mis seal "mikidemaal" toimub??? Ilusaid ja võimsaid autosid oskavad teha,aga teh.passi ei raatsi haagistele kg kirjutada! Kummaline


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 16 Veebr, 2009 2:36 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1992 Chrysler LeBaron

Liitunud: Laupäev 11 Nov, 2006 3:01
Postitusi: 317
Asukoht: Tartu
Eks see üks tsirkus ole. Kasutatud autot arvele võttes valib ARK töötaja andmebaasist kõige lähedasema mudeli (millele keegi on juba kunagi mingid numbrid sisse toksinud) ja siis ongi, et passi ilmuvad numbrid, mida tootja pole ette näinud. 97 hollandis müüdud 3.3 GV piduritega haagise täismass on kuni 1600 kg. 3.8 kohal oli auk aga ei viitsinud ka kaua kaevata (http://www.autoweek.nl)
Minu soovitus on, et käi Silberist läbi, uuri tehaseandmed välja ja mine nendega ARK-i passi ümber vormistama.

OT. teemal ARK võib igasuguseid asju sisse kirjutada ja ka kirjutamata jätta.

Mu LeBaroni passis on lubatud haagise massid sisse kirjutatud, samas kui autoga kaasas olev raamat keelab sellele keretüübile üldse haakekonksu paigaldamise. Muuseas olen Eestis konksuga lahtist LeBaroni näinud küll :) Chevy-ga on veelgi keerulisem lugu - auto ise pehme katusega convertible e. kabriolett aga ARK kirjutanud passi keretüübiks kupee. Kuna VIN kood annab keretüübiks tõesti kupee, siis teoreetiliselt võib selline asi paista kellegile omavolilise ümberehitusena ja viimasel juhul võib väga nõmedaid asju juhtuma hakata. Konks ongi seal, et Chevy ise selliseid masinaid ei tootnud, vaid neid oli võimalik tellida läbi esinduse lisapaketina. Ostsid tavalise Camaro ja siis ASC nimeline ettevõte lõikas katuse maha, tugevdas kere ja paigaldas pehme katuse.
Tuntud caddyde entusiast rääkis kunagi miks ta sama teema tõttu ei julge üheksakümmnendate lahtist Eldoradot Eestisse tuua - tehas pole tootnud, VIN kood annab seetõttu kereks kupee ja siis mängi lotot selle arvele võtmise ja hilisema kasutamisega - kas läheb läbi või...

Eri OT veel. Raadios rääkis, et ID kaardiga eesti.ee alt sisse logides on võimalik riiklikes registrites muuta näiteks oma rahvuslikku kuuluvust. Kuna pean minema passi vahetama, siis tekkis kiusatus muuta oma rahvus näiteks "Vogon"-iks (http://en.wikipedia.org/wiki/Vogon) või mingiks vähem kahtlust äratavaks fiktsionaalseks rahvuseks ja vaadata, kas see passi ka sisse trükitakse :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia