Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 21:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Pühapäev 22 Veebr, 2009 19:23 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 31 Okt, 2007 15:15
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Sai ka soetatud just GV ja oh üllatust, haagise näitajad passis tühjad. Seega pole lubatud. Vaatas siis ARKi mees ka silti, seal pole autorongist juttugi, seega ei saa midagi teha. Pean ise tõestama kuidagi ARKile, et on lubatud, siis ehk kannavad sisse. Tegemist on 2001 3,8 Town&Country´ga. Saan aru, et ehk Silberist tehakse järelepärimine ja saadakse kinnitus, või eitav vastus? Käru on hoovis, plaanisin just konksu otsima hakata, nüüd tuleb välja, et rikuksin seadust ja sinistel pidu teel, kui kätte saavad. On keegi selle hilisema tõestuse läbi teinud? Konsulteeriksin ja üritaks ka.

_________________
CHR PTCruiser 2001 2,4 (minevik)
CHR Town_and _Country 2001 3.8 (minevik)
CHR Town_and_Country 2008 3.8 (olevik)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Pühapäev 22 Veebr, 2009 23:31 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 07 Juul, 2008 9:05
Postitusi: 140
Asukoht: Rapla
Kui sul pole teh. passis kirjas haagiste masse siis nagu eelnevalt öeldud vea vastavalt liikluseeskirjadele mida tahad, ja ole õnnelik, et pole sul seal 450 kg kirjas :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Veebr, 2009 14:02 
Eemal
CHR Club
CHR Club

Liitunud: Teisipäev 09 Sept, 2008 14:38
Postitusi: 182
Asukoht: Kuressaare-Helsinki
Mobiil: 358401442744
See auto teh passis märgitud 450kg ei määra täna midagi ,sest uurisin ARK-st ja õeldi selge sõnaga ,et võib panna vabalt järgi piduriteta käru mille täismassiks on 750 kg(kindlasti mitte rohkem...Siis miilits kärme trahvima kui sulle pihta saab)(majandussurutis).Uurida tuleb palju on käru tyhimass ja lubatud täismass vastavalt sellele võid laksata sinna kasti raskust niipalju ,et kogukaal(käru+koorem) ei ületaks 750 kg.Sama piduritega kui auto teh-pass lubab 1600kg...üldjuhul on käru tyhimassiks 330kg seega võid (kui muidugi käru täismass lubab) laksata kasti 1270kg.Saladuskatte all võin õelda,et 50-70 kg ülekaalu on miiltsaga üldjuhul äraräägitav. :dance: ja tegelikus on näidanud..kui rattad all lääpas pole ja tehn seisund hea ei tulda nokkima....targemad mehed teevad isiklike kärudega väikse tuuningu vedrustuse näol ja ongi probleem lahendatud....eemalt vaadates muhvigi aru ei saa kui täismassiga 750kg kärul tegelt 1500kg peal :D

_________________
MATU


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Veebr, 2009 23:09 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 29 Juul, 2008 21:10
Postitusi: 606
Asukoht: Ida-Virumaa
Nii lihtne see asi ei ole. Minul märgitud piduriteta 750 kg. See on kerghaagise maksimum täismass. Seletuseks võin öelda, et mida kargem on haagis, seda rohkem võid peale panna. Piduritega haagis on mul lubatud 1600 kg. Paraku ma ei tohi sellise täismassiga haagist sappa panna, kuna mul puudub E- kat. Minu masina täismass on 2427 kg. Lihtne arvutus näitab (3500 - 2427 = 1073 kg.) Siit järeldub, et võin sappa võtta piduritega haagise, täismassiga 1073 kg. Haakides sappa tehnilises passis näidatud maksimumi, ületaksin mulle lubatud kaalu kogusummat 527 kilogrammiga. Selle peale teatud tegelased hästi ei vaata.

_________________
Polegi nii rumal kui pealt paistab.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Teisipäev 15 Mär, 2011 23:40 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Sai natuke seda haagise asja uuritud ka Silberi kaudu, ning palutud ka Sebringu kohta vastavat sertifikaati näha.
Selgus, et tõesti, ametlikus dokumendis on maksimaalne järelveetava eseme mass (Technicaly permissible maximum towable mass of the motor vehile in case of):

centre-axle trailer 455kg kõikide sebringutüübile.

Maksimaalne autorongi mass kombineeritult (technically premissible maximum laden mass of the combination)
LN5Y (Sebring, manual, convert, 2.0R4) 2375 kg
LB5U (Sebring, AT, convert, 2,7V6) 2445 kg
LN6Y (Sebring, manual, sedan, 2.0R4) 2375 kg
LB6Y (Sebring, AT, sedan, 2.0R4) 2405kg
LB6U (Sebring, AT, Sedan, 2,7V6) 2445 kg

Ehk siis ei ole juttugi 3500kg !!!!!!

Maksimaalne piduriteta treiler (maximum mass of unbraked trailer) on kõikidel tüüpidel 450 kg.

Ehk armsad sebringu omanikud, Chrysleri tehas on masina projekteerinud ainult sõitmiseks, mitte veoautoks. Tehas ei garanteeri ka auto kordajäämise ka siis, kui peaks mingil põhjusel vaja olema kedagi pukseerida.

Silber on antud probleemist teadlik, ning on teinud järelpärimise valmistaja tehasele ja sealt tulnud vastus viitab majanduslikele põhjustele, et tagant järgi ei ole neil plaanis antud numbreid muuta (teha siis uusi katseid).

kes soovib ise lugeda siis link:
http://www.chryslerclub.ee/klubidoc/man ... massid.pdf

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GV haagise massid?
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Mär, 2011 6:35 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1996 Chrysler Voyager

Liitunud: Laupäev 14 Juun, 2008 15:39
Postitusi: 236
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tungraud kirjutas:
Nii lihtne see asi ei ole. Minul märgitud piduriteta 750 kg. See on kerghaagise maksimum täismass. Seletuseks võin öelda, et mida kargem on haagis, seda rohkem võid peale panna. Piduritega haagis on mul lubatud 1600 kg. Paraku ma ei tohi sellise täismassiga haagist sappa panna, kuna mul puudub E- kat. Minu masina täismass on 2427 kg. Lihtne arvutus näitab (3500 - 2427 = 1073 kg.) Siit järeldub, et võin sappa võtta piduritega haagise, täismassiga 1073 kg. Haakides sappa tehnilises passis näidatud maksimumi, ületaksin mulle lubatud kaalu kogusummat 527 kilogrammiga. Selle peale teatud tegelased hästi ei vaata.

Arvutus on õige.

Endal ka ainult B,C kat ja eelmine aasta sattusin sama probleemi otsa, kui oli vaja osta haagissuvilat (O2), mille registrimass oli 1200 kg. Oma Voyale poleks ma tohtinud seda sappa panna, sest autorongi registrimass oleks sel juhul juba olnud 3635 kg. Mina lahendasin selle asja sedasi, et ostu-müügi vormistamisel lasin kohe ARK-s registrimassi vähendada 900 kg peale. Probleemi sellega polnud. Minu mäletamist mööda lasi ARK-i teenindaja kirjutada mul ostu-müügi lepingu tagumisele küljele avaldus ja 5 min pärast oligi uus reg. tunnistus uue massiga väljaprinditud. Muudeti ainult registrimassi, täismass jäi samaks (1200 kg). Sellise muudatuse tegemise juures tuleks lihtsalt jälgida seda, et tühimassi ja registrimassi vahel liiga väikest vahet ei jääks, vastasel juhul saaks sellega ainult piimamannergut vedada.. :D
Nii et kellel E kat puudu ja on haagis, mida kavatseb pidevalt kasutada aga registrimass ei luba, siis saaks seda ARK-s tiba vähendada. Tõsi, muudatuste vormistamine läheb maksma 19,17 euri (300 eek), kuid milleks seadusega pahuksisse minna..


Enda sõidukil (Voyager '96) järgmised näitajad:

Piduritega -1600kg
Piduriteta -750kg
Kandevõime -655kg

_________________
Minu Minivan - '96 Chrysler Voyager 2,4 SE
Müüa juppe!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: haagiste massid?
PostitusPostitatud: Pühapäev 09 Veebr, 2014 18:53 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 07 Dets, 2013 19:51
Postitusi: 24
09 GV, 2,8crd

Piduriteta 450kg
Piduritega 1600kg

Kandevõime 600kg

Eriline vedur ta nüüd just ei ole jah.

H.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: haagiste massid?
PostitusPostitatud: Reede 14 Okt, 2016 12:22 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 02 Jaan, 2006 21:22
Postitusi: 356
Asukoht: Pärnu
Mobiil: 5123835
Teema küll paari aasta tagune, aga ikkagi...

Enda 2005 GV-l ;

Täismass 2550 kg
Registrimass 2550 kg
Tühimass 2000 kg
Kandevõime 550 kg
Piduritega haagise lubatud mass 1600 kg
Piduriteta haagise lubatud mass 450 kg
Autorongi mass 4150 kg
Lubatud koormus haakeseadmele 80 kg

_________________
CHRYSLER GV Executive LX 3.3L - 2005
HONDA CR-V Hybrid - 2019
----------------------------------------
www.oritra.ee - ventilaatorid,filtrid


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia