Tänane kuupäev Neljapäev 23 Mai, 2024 10:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede 04 Jaan, 2008 1:39 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 04 Jaan, 2008 1:25
Postitusi: 21
Kuna olen värske Chrysler-i omanik ja esimesed kokkupuuted garantiiremondiga olemas, siis tekkis paar küsimust, millele loodetavasti siit saan erapooletu vastuse (võrdluseks esinduse omaga:) Mure ka selles et varsti garantiiperiood läbi saamas ja enne seda tahaks auto 100% korda saada, et pärast oma rahakoti peal mingeid üllatusi ei peaks kogema, mis garantiihoolduses "2 silma vahele jäid"

1. Kas auto tehasegarantii perioodi jooksul vahetatud varuosale kehtib garantii edasi hoolimata sellest et auto üldine tehasepoolne garantiiperiood(2a.) saab läbi? N: on auto garantii lõpuni 6 kuud ja vahetatakse välja kliimapump. Kas sellele pumbale ei peaks mitte kehtima nüüd omakorda garantii 1a. alates vahetusest hoolimata auto tehasepoolse garantiiaja lõppemisest?
2. Kas peale garantiiremondi teostamist peaksin ma autoomanikuna saama teostatud tööde lehe kus on vea kirjeldused+teostatud tööd ja vahetatud varuosad? Sama küsimus mootori, käigukasti, sildade diagnostika tulemuste kohta.
3. Oskab keegi lähemalt rääkida garantiitingimustest ja sellega seonduvast. Ilmselt peaks seda reguleerima ka tarbijakaitse seadus? Äkki saate muid viiteid lisada.
4. Kuidas olete ise enne garantiiperioodi lõppu käitunud, on soovitusi?


Igatahes tänud ette kõigile kes viitsivad kogemusi jagada ja ehk on sellest lõppkokkuvõttes kasu teistelegi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 04 Jaan, 2008 11:07 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 25 Apr, 2007 17:26
Postitusi: 57
Sellist asja nagu garantii, enam vist ei ole, selle asemel on nüüd pretensioonide esitamise aeg. Kui varuosa on vahetatud, siis hakkab talle kehtima uus pretensioonide esitamise aeg. Ja seda aega olen kahte moodi kuulnud, osad väidavad, et see on 6 kuud ja osad väidavad, et see on 2 aastat. Kumb õige on, ei tea. Aga kehtima hakkab ta nii või naa. Kõige lihtsam, helista Tarbijakaitseametisse ja kurda mure ära. Ise olen Tallinna Tarbijakaitseametist väga head infot saanud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 04 Jaan, 2008 14:15 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
antud asi haakub selle teemaga:
http://www.chryslerclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=2167
http://chryslerclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=2417

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Laupäev 05 Jaan, 2008 4:10 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Vabandan aga ;mootor, auto aasta, käigukast( A,M) Läbisõit Kus ostetud siis edasi täpsustaks :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 05 Jaan, 2008 23:08 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 04 Jaan, 2008 1:25
Postitusi: 21
Tegemist siis 300c-ga varustus neil kõigil suht sama :)
Küsimus on lihtsalt selles, et kui garantiiperioodi lõpus mingi jupp välja vahetatakse, siis peaks ju sellele jupile omakorda garantii edasi kestma (tavaliselt 1a. erinevatel asjadel) hoolimata sellest et tehasegarantii autole saab läbi. Mulle selletati aga et ei kehti midagi edasi vaid lõppeb koos auto tehasegarantiiga. Et kui peale tehasegarantii lõppu ostad uued sillapuksid juba oma raha eest siis neile kehtib jah garantii :) Mina selle jutuga nõus ei ole-siin on konkreetne loogika viga sees. Mis siis kui garantii korras pannakse külge mingi tehasepraagiga jupp ja see siis kohe ära kooleb?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 06 Jaan, 2008 1:11 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
Meie teede peal sul küll sillaosadele garantiid loota pole,ülejäänud juppidega olen nõus ,et peaks garantii edasi kestma.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 06 Jaan, 2008 22:50 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 04 Jaan, 2008 1:25
Postitusi: 21
Minuteada ei loeta sillapukse kuluosade (rihmad, pirnid) alla ja kehtib ka neile samasugune garantii (peaks kehtima) kui paigaldad need müüa poolt aktsepteeritud töökojas. Vaevalt et tootjatehas sellise klausli välja andnud on, et eesti teedel garantii ei kehti, see vast rohkem müüa enda vaimusünnitis.
Tundub, et jah peab ikkagi uurima otse tarbijakaitsest, sealt vast saab kõige konkreetsemad vastused. Kuigi ei pruugi ka sealt tõde selguda, muidu nad ju samamoodi ka kohtuuksi ei kulutaks, et tõde selgeks vaielda :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 07 Jaan, 2008 0:34 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina olen asjast nii aru saanud, et kui midagi parandatakse siis sellele kehtib garantii üldise garantii lõpuni. Kui aga midagi uue vastu vahetatakse siis sellele hakkab kehtima jälle täisgarantii.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 07 Jaan, 2008 1:46 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
anjolle kirjutas:
Mina olen asjast nii aru saanud, et kui midagi parandatakse siis sellele kehtib garantii üldise garantii lõpuni. Kui aga midagi uue vastu vahetatakse siis sellele hakkab kehtima jälle täisgarantii.


Sellele viitab ka tarbijakaitseseadust 2002. aastast asendav võlaõigusseadus, mille § 231 punkt 4 ütleb:

Tsiteeri:
(4) Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et:
1) müügigarantii annab ostjale garantiitähtajal õiguse nõuda asja tasuta parandamist või asendamist;
2) garantiitähtajal asendatud asjale antakse algse müügigarantiiga sama kestusega uus garantii;
3) asja parandamise puhul garantiitähtajal pikeneb müügigarantii parandamise aja kestuse võrra.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 23 Jaan, 2008 19:56 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 04 Jaan, 2008 1:25
Postitusi: 21
Tarbijakaitsest sain sellise info, et kuna garantiiaeg on 2a. siis on mul peale seda 2 aastat pretensiooni esitamise õigus. (kui garantiiaeg oleks n: 3 a. siis seda õigust ei oleks) Ühesõnaga oli päris pikk ja segane jutt mis ta seal seletas aga sain nii aru, et selle 2 aasta jooksul (garantiiajal) teostatud tööde ja vahetatud varuosade osas on mul 2a. peale garantiiaja lõppu õigus pretensioon esitada kui need ei ole korrektselt teostatud või paigaldatud jupid on vigased ja otsad annavad. Viited andis siis võlaõigusseadusele par 218 lõige 2 ja par 227.
Igal juhul aga on vaja võtta kõikide teostatud garantiitööde kohta paber mis tehtud ja millal tehtud.
Ei viitsi rohkem asja uurida, sest garantiiaeg veel kehtib ja miskit pretensiooni hetkel ei ole :)

Tänud kes viitsisid vastata!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 13:13 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 21 Jaan, 2008 13:38
Postitusi: 16
Asukoht: saue city
Küsimuse tõlgendamise vahe tekib siin selles,mille sa ostsid?
Kui sa ostsid auto,siis erinevate detailide vahetamine auto KÜLJES ei ole ju sinu soetatud masina väljavahetamine vaid auto,kui sellise,remont.
Sina viisid rikkis auto teenindusse ja said korras auto tagasi.Garantii pikeneb remondis olnud päevade võrra(mitte tundide). ;)
Arvan,et siin võib mingi võrdluse tuua ka kodutehnika remondiga.
Kui telekal mingi vidin vahetatakse,siis ju põhimõtteliselt remonditi sinu poolt ostetud eset,mitte ei vahetatud välja.

Võite mind parandada,kui eksin. :oops:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 13:55 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Autoost kirjutas:
Tarbijakaitsest sain sellise info, et kuna garantiiaeg on 2a. siis on mul peale seda 2 aastat pretensiooni esitamise õigus...


Sellest said Sa valesti aru. Pretensiooni esitamise aeg on 2 aastat asja üleandmisest tarbijale ehk siis auto ostu hetkest alates. Seda nimetatakse ka garantiiks. Tänapäeval välditakse sõna "garantii" kasutamist, kuna see võib tähendada nagu müüja garanteerib kindlalt remondi. Öeldakse kliendile kaupa üle andes et tal on kaheaastane pretensiooni esitamise õigus.

Kui autol vahetatakse garantii korras välja näiteks käigukangi nupp, siis sellele hakkab uus pretensiooni esitamise tähtaeg kehtima kliendile üleandmise hetkest.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 18:55 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 04 Jaan, 2008 1:25
Postitusi: 21
No ühesõnaga ei sa olla loogiline, et kui auto garantii ajal (näiteks 2 kuud enne garantiiaja lõppu) vahetatakse välja defektne kojameeste mootor ja see osutub tehase praagiks ja lakkab töötamast 3 kuu pärast (ehk siis 1 kuu peale auto garantiiaja lõppu) tuleb see oma raha eest välja vahetada.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 23:06 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 21 Jaan, 2008 13:38
Postitusi: 16
Asukoht: saue city
Loomulikult vaadatakse kõik sellised "alles tehtud" asjad eraldi üle.Ja sellistele asjadele tuleb tehas tavaliselt ka vastu,ning likvideerib vea.
On ka selliseid juhtumeid,kus tehas maksab kinni mingi protsendi remondi maksumusest,esindus mingi osa ja klient mingi osa.
Aga need on kõik erandid.Üldjuhul on ikka nii,et kui kuupäev kukub,siis on finito auto garantiiga tehase jaoks.
Ja veel,Eesti turg on kahjuks niivõrd väike,et ka suuremad ja erandkorras tehtavad garantiiremondid raporteeritakse kõigepealt vastava regiooni peakorterisse.Seal otsustatakse,mis ja kuidas,kes ja kui palju.

PS.ei tööta Silberautos.
Olen margiesinduste tööga piisavalt kursis.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia