Tänane kuupäev Pühapäev 28 Apr, 2024 1:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: nahkistmete hooldus
PostitusPostitatud: Kolmapäev 21 Veebr, 2007 0:38 
mis vahenditega puhastate ja hooldate nahast istmekatteid. kas on miskid õlid vms. selle jaoks olemas, et värskendada. tavaliste puhastusvahenditega kipuvad istmed laiguliseks jääma, kuna nahk imab aine kiirelt sisse.


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri: Re: nahkistmete hooldus
PostitusPostitatud: Kolmapäev 21 Veebr, 2007 0:53 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 18 Veebr, 2007 23:25
Postitusi: 10
Asukoht: Pärnumaa
chip kirjutas:
mis vahenditega puhastate ja hooldate nahast istmekatteid. kas on miskid õlid vms. selle jaoks olemas, et värskendada. tavaliste puhastusvahenditega kipuvad istmed laiguliseks jääma, kuna nahk imab aine kiirelt sisse.
mina küsisin naha toodete poest, müüa taris mu riiuli juurte kus oli naha hooltus ja puhastus vahendeid igas hinna klassis. :hi:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 21 Veebr, 2007 8:00 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Ma olen kasutanud mesilasvaha ja muust keemiast hoidunud kuna need ei pidavat olema nüüd pikaajalises perspektiivis nii head ( rääkis mees kes on tegelenud nahaga juba aastaid)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 21 Veebr, 2007 8:15 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Reede 17 Nov, 2006 8:32
Postitusi: 704
Asukoht: Saue
Mobiil: 5162495
Ise kasutan sellist vahendit
Pilt
Kahjuks on eesti keelne sait alles valmimisel on jutt inglise keelne.
For all smooth leathers. Freshens up colours and protects and cares for the leather.

Operational area: Seats, saddlebags and leather suits. Keeps leather soft and impregnated.
Maksab purgike 180.- .Kui huvi siis hellake ja klubi liikmele on hind tiba soodsam.

_________________
Life is a bitch and then you die.....


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 21 Veebr, 2007 10:06 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
No sadulat, seda, mis käib hobuse seljas ja muid nahast tehtud varustust, nagu valjaid jms. pestakse glütseriinseebiga. Minule kuuluv kauboi töösadul (vt. mu galerii) maksab uuena ca 40 000.- krooni ja seda nagu tasub hooldada. Peale kuivamist on vahad. Kuidas töötavad need nahkistmete peal, pole ma proovinud, polegi teisi, ise pole ka nahkistme fänn kunagi olnud. Mida olen küll tähele pannud, on see, et kauplustes müüdavad ''spetsiaalsed'' vahendid jäävad tihti alla profimaailmas kasutatavatele vahenditele. On küll eriti kirevas pakendis ja ületavad ka oma hinna poolest tihti mitmekordselt, samas on kordajates sitema tulemusega kui profikad. Kogu minu majapidamises olevad nahkesemed, kauboisaapad, jahilkäimise saapad, kingad, ratsavarustus, saab oma hooldamiseks vahendi ühest purgist. See on sadularasva purk. Ei haise, ja kilone mürnik maksab miskit 120.- krooni. On ka igavesti edevamaid ja kallimaid, mesilasevahaga jms. Ka glütseriinseep ei maksa hipodroomil suurt midagi. Tavalise seebiga nahka ei pesta, jääb kõvaks ja mõjub ka pargile kehvasti.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 17 Apr, 2007 1:20 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 16 Apr, 2007 13:11
Postitusi: 151
Asukoht: Harjumaa
Mesilasvaha kõige looduslikum, imendub sisse ja kui seda hõõruda (peal istuda) läheb ka veidi läikima ning omandab kaitsekihi. Olen ise proovinud ka mingeid auto istme nahapuhastus lapikesi, need jah eriti head polnud, jääb kirju kuigi ka see aja jooksul istumisega kaob. Kui on tegemist osaliselt seemisnahaga (naha alumine kiht kust pealmine sile ära lõigatud), siis vanasti kasutati selle hädapäraseks puhastamiseks tavalisest leivast käte vahel tehtud kuulikesi :roll: Noh, ja kes veekindlamaks tahab teha, see võib ka hülge rasva kasutada, annab lisaks ka kõva...lõhna...(pole lõhnakuuse järgi enam vajadust) Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 17 Apr, 2007 2:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1992 Chrysler LeBaron

Liitunud: Laupäev 11 Nov, 2006 3:01
Postitusi: 317
Asukoht: Tartu
indian kirjutas:
Ei haise, ja kilone mürnik maksab miskit 120.- krooni.

Kustkohast seda osta võiks? Ise seni kasytanud tervet rida "nahksisu hoolduse vahendeid" aga siiani on selline tunne, et suvaline kingaviks on kingadele paremini mõjunud, kui xxx maksvad vahendid autos... Tqhq sarnane teema:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=21611


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 17 Apr, 2007 9:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Ratsa ja hobuvarustuse poodidest. Seep meenutab natuke väljanägemiselt majapidamisseepi, siis see glütseriinseep ma mõtlen. Aga need vahad on sellistes plastikämbrites tavaliselt. On mitut varianti, nendes poodides on norm. inimesed, tõmba kaan maha ja nuusuta, kas on mingit lõhna, mis ei meeldi vms. Tallinnas on Hipodroomi tribüüni all, see pood. Ma isegi mingi väänamise või muu trauma puhul kasutan hobustele mõeldud salve jms. Need mõikavad kohe. Aga inimene ei maksa miskit, küll hobused, vetmeditsiinile on aga katsetamise nõuded ilmselt madalamad ja ravimid ka äkilisemad. Pea kogu hobuserahvas tarvitab igasugu küll külmutavaid ja soojendavaid salve, mis tegelikult hobustele mõeldud. Esiteks : need toimivad ja teiseks ei maksa suurt midagi. Mõned hobu ja inimese ravimid kattuvad täielikult, ACC, HELOSAN näiteks. Naljakas on ajakirjal näha Helosan-i tuubi, suure kiidukirjaga, mismoodi see neiukeste käte nahka hooldab ja pehmendab teades, et juba 10 aastat tagasi oli see vet, riiulis ja sai hobuse narmendavale sõrgatsiliigesele määritud. Aga see selleks, uuri neid poode. Aga igaks juhuks katseta alati enne, kui terve auto kallale asud.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 17 Apr, 2007 10:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 16 Apr, 2007 13:11
Postitusi: 151
Asukoht: Harjumaa
Kuulus naistekosmeetika firma Elisabeth Arden ka hobusesalvidele rajatud ja väga head asjad. Aga auoistmete puhul tasub enne kuski varjatud kohas katsetada, peaks küll olema kroompark, aga ega täppselt seda ameerika parkimist tea. Samas, kas sadulad pole tehtud taimpark nahast? See palju tundlikum kõiksugustele vahenditele ja üldjuhul jah nii, et loom sureb enne kui inimene ja kõik mis mõeldud loomadele, on tunduvlt parem sellest, mis mõeldud inimesele. Mesilasvaha müüdi vanasti ka kingapoodides, kuskil 12 karp. Hinnad kindlasti muutunud ja vahel kaotatakse ka head lihtsad asjad müügilt ära, kuna ei vasta euronõuetele, maaletooja ei sobi, või veel miskit muud


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 78 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia