Tänane kuupäev Laupäev 18 Mai, 2024 2:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev 31 Mär, 2007 17:15 
Tervitused !

Autoks Stratus 2,5 aut.

Kas on see normaalne kui panen käigu sisse siis masin teeb mõnikord kerge jõnksatuse. Sama on mingi 40 km/h peal vahetab käiku, mõnikord ei tunnegi teinekord teeb ka mingi jõnksu. Mul see esimene automaat kast. On need jõnksud normaalsed või viitab see millegile muule.


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 31 Mär, 2007 17:58 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1992 Chrysler LeBaron

Liitunud: Laupäev 11 Nov, 2006 3:01
Postitusi: 317
Asukoht: Tartu
Paar päeva tagasi just tiku-takus lahati seda jõnksutamise värki.
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=22491
Minu väheste teadmiste alusel on autm. kastis iga käigu kohta nn. siduri ja friktsioonkettad. Kui need mingi piirini kulunud on, siis hakkavad käiguvahetusega jamad peale.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 14 Mai, 2007 15:25 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 17 Apr, 2007 11:02
Postitusi: 8
Tere VIHMAMEES.
Oled sa oma murele lahenduse leidnud. Minul 95a. 2,5L teeb peaaegu sama jama. Käigud lähevad jõnksuga sisse siis, kui ta võtab pähe liikuda ainult avariirezhiimis. (Seda juhtub paar korda kuus, ja sõltumata temperatuurist või millestki muust välistegurist) Ülejäänud aja probleeme pole. Kõik käiguvahetused ja liikumised toimuvad sujuvalt. Õlid ja filtrid vahetatud, see nagu ei tekita probleemi. Mis andurid üldse juhivad seda mälu? Pigem on probleem ikkagi andurites või juhtahelates (juhtmed+ühendused). On kellelgi konkreetseid kogemusi?

Kaunist kevadet soovides.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: riksamehele
PostitusPostitatud: Esmaspäev 14 Mai, 2007 17:46 
Olen nüüd sedasi sõitnud mõnda aega. Ei ole ära kadunud, ega hullemaks ka läinud. Olen juba ise vist harjunud. Küll on, kui aken lahti, kuulda kui panen kohapeal kas tegumise käigu või mõne edaspidi käigu sisse , korraks kerget kõrinat. Selline tasakesi siis kui vahetab käiku. Ei tea kas see on juurde tekkinud või oli enne ka. Aknad kinni sisse ei kuule aga kui auto kõrval seista siis vasakult (juhipoolt ) kosta.

Vot sellised lood.


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 14 Mai, 2007 20:46 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Ei julge küll aut. kasti suhtes midagi soovitada aga kole kangesti on se poolassi vea moodi!

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: elvis1-le
PostitusPostitatud: Esmaspäev 14 Mai, 2007 22:24 
Seleta natuke lähemalt, mis selle poolassi vea all mõtled !


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 15 Mai, 2007 9:17 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 17 Apr, 2007 11:02
Postitusi: 8
Hommikust
See, kui kohapeal käike vahetad ja mingit häält [kõristab vaikselt] vahetaja teeb, on vist normaalne. Kui aga kaasa veab (auto jõnksub) kohapeal käike vahetades, siis on ikka probleem k.kasti juhtimises ( mälu ei ava või sulge mingeid klappe korrektselt) ja nii jääbki selline tunne, kui manuaalkäigukastil käike vahetades, kui sidur ei lahuta korralikult (veab võlle kaasa).
Kas keegi oskab kommenteerida sellist automaatkasti, mille käike ei vaheta mitte automaatika, vaid manuaalselt lükkad P,R,N,D jne sisse. Kas selline k.kast ka lükkab ennast sõites ise avariirezhiimile ???
Pooltelg on hoopis teine teema, kui veidi oled autoga sõitnud, siis sellest saab ehk aru.
Igatahes kõik mõtted ja kogemused on teretulnud.
Kena kevadet ja mõnusat veeremist meie auklikel teedel


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 15 Mai, 2007 18:55 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 25 Dets, 2006 22:49
Postitusi: 363
Asukoht: Edikgrad
Automaatkast peabki hakkama kaasa vedama kohe kui käigu sisse paned.Lased piduri lahti ja hakkab vaikselt liikuma.Ma oleks murelik pigem siis,kui ta ei hakkaks liikuma ja kaasa vedama.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 15 Mai, 2007 20:42 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
riksamees kirjutas:
Hommikust
Kas keegi oskab kommenteerida sellist automaatkasti, mille käike ei vaheta mitte automaatika, vaid manuaalselt lükkad P,R,N,D jne sisse. Kas selline k.kast ka lükkab ennast sõites ise avariirezhiimile ???


mis mõttes nagu ise pead vahetama, pole ma veel näinud automaatkasti, mis ise vahetaks P>>R>>N>>D või mis iganes kombinatsioonidega nede vahel. Asendit pead ikka ise muutma.

Ja vastus on jah, läheb küll ise avariireziimi. Kui mul kastis õli tase liiga madalaks jäi siis D asendis lukustas ära ilmselt 2le käigule.

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Mai, 2007 16:15 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 17 Apr, 2007 11:02
Postitusi: 8
Sorry. Naiivselt mõtlesin, et elektroonika juhib käike (lülitab elektrooniliselt neid sisse ja välja), aga ikka manuaalselt trossi abil. (nii vist on manualis) Kodutöö nõrk.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Mai, 2007 16:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
ei ta ise krutibki käike aga seda siis näiteks kui asendis D - siis ta lappab neid ise 1,2,3,4, asendis 3- 1,2,3 ja asendis L-1,2. aga asendeid pead siiski ise valima.

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Mai, 2007 21:41 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Poolassi veana mõtlesin seda et võivad minekul olla kas kasti poolne laager (kui ma ei eksi siis peaks seal üks olema),könt(seda saab kontrollida kui keerata rattad välja ja paigalt liikudes kostub kriginat) ,ratta laager (kohalt võttes nats krigiseb ja sõidu ajal undab) no ja olegi muud kui võib olla ratta mutrid lahti teeb ka väikse nõksu.Uurisin nats asja ka ühe tuttava käest ja tema arvates se väike jõnks seal vahel täiesti normaalne .Jõnksu tugevus sõltub sellest kuidas parajasti sõidad kas ühtlase gaasiga või pidevalt kiirendades aga krigin ei pidanud olema normaalne.Loodan et ehk leiad siit midagi!

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: elvis1-le
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Mai, 2007 23:02 
See kõrin ( mitte krigin) on ikkagi seistes, kui käigu sisse panen. Ja tundub et seotud ikkagi käiguvahetusemomendiga. Poolassi ragin või krigin peaks olema vist ikkagi auto liikudes ( kohalt minek jne. ) seotud vist. Seda ma oma autol ei täheldanud. Aga thanks ikkagi info eest.


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri: Re: elvis1-le
PostitusPostitatud: Neljapäev 17 Mai, 2007 23:20 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
vihmamees kirjutas:
See kõrin ( mitte krigin) on ikkagi seistes, kui käigu sisse panen. Ja tundub et seotud ikkagi käiguvahetusemomendiga. Poolassi ragin või krigin peaks olema vist ikkagi auto liikudes ( kohalt minek jne. ) seotud vist. Seda ma oma autol ei täheldanud. Aga thanks ikkagi info eest.


Seda ei maksa eriti tähele panna, mul teevad mõlemad autod seda ja see automaatide "iseärasus". Siin oli terve teema selle kohta kuskil.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 18 Mai, 2007 0:11 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 04 Mai, 2006 22:36
Postitusi: 86
Asukoht: Niitvälja
See ragin iseloomustab solenoidide blokki tööd. Kui seda raginat ei ole siis on miskit jama.Nii kaua kui sa seda raginat kuuled võid magada rahulikult.
Ja jõnkse käimakast teeb ikka mõnikord. Kui auto seisab kasvõi väiksel kallakul on jõnks normaalne asi. Vaata üle ka padjad.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia