Tänane kuupäev Reede 29 Mär, 2024 0:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 11:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
Märkasin kunagi, et mõned klubi liikmed elavad või töötavad Soomes oma autodega. Kuidas selle asjaga on? Olen kuulnud et Soome tollil on mingi teema võõraste numbrite vastu. Kui oled Soomes ennast inimesena arvele võtnud ja elad Soomes, siis pead ka maksma tolli maksu ära ja vist saab Soome numbrid ka autole, või mis? Kuidas teil selle asjaga on? Ma ise olen 6 kuud Soomes elanud ja sõidan Eesti numbritega.

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 11:58 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Võivad ligi torkida küll, kui Kelakortti tehtud. Tahavad et maksaksid "autovero" ju soome riigile. Oma kogemustest tean et nad rohkem käsivad ja ähvardavad, siiani kõik tuttavad ikka eesti numbritega.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 17:08 
Eemal
Kasutaja
2005 Chrysler Voyager

Liitunud: Esmaspäev 16 Nov, 2009 19:11
Postitusi: 14
Olen ise neli aastat vahelduva eduga Soomas tööl (6-8kuud Soomes ja üljäänd aja Eestis) oma autoga ja Eesti numbritega,probleemi minul siiani pole olnud.Olen kuulnud eestlastest kes on eesti autodega pikemalt Soomes tööl ja on saanud trahvi.Suhtlesin eelmine aasta ühtede tüüpidega kellel on kaks autot,et pool aastat ühe autoga ja teine pool teise autoga.Siis ei pidand turja hakkama.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 17:46 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1999 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 04 Sept, 2008 15:42
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn
Need trahvid on selleks, et kaitsta soome autoturgu. Et soomlased ei tooks endale eestist odavaid autosid. Kui eesti sõidukit juhib soome alalise elamisloaga isik, siis on tahvi saamise võimalus suur, kui sa ei suuda ära tõestada, et sa vaid purjus sõpra aitad. Halb lugu on siis, kui see auto, millega sõidad on veel sinu nimel.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 22:15 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Argo kirjutas:
Need trahvid on selleks, et kaitsta soome autoturgu. Et soomlased ei tooks endale eestist odavaid autosid. Kui eesti sõidukit juhib soome alalise elamisloaga isik, siis on tahvi saamise võimalus suur, kui sa ei suuda ära tõestada, et sa vaid purjus sõpra aitad. Halb lugu on siis, kui see auto, millega sõidad on veel sinu nimel.


Kui somm jääb vahele , eesti numbriga auto roolis, siis trahv 100% kindel.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 16 Jaan, 2010 23:49 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Kas mingi sarnane asi pole mitte leedu numbritega siin sõites?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 1:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1999 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 04 Sept, 2008 15:42
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn
Ei tea, aga soomes tehakse ennem paar hoiatust siis trahvi ning peale seda võtab toll autol numbrid küljest ära.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 11:06 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 15 Apr, 2006 20:26
Postitusi: 74
Asukoht: Tallinn-Rapla-Paide
Meil firma autod olnud soomes juba üle pooleteise aasta järjest ja midagi erilist pole veel juhtunud...
Aga eriti eestis nenega käia ei julge, sest tagasitulles arvatavasti läheb jamaks... :cop:

Samas paljud vahetavad pärast 6 kuud auto reg märgid Eesti ARKis ja sõidavad edasi :ok:

_________________
Nael kummi ;)

*CB kutsung Gunn*23FM/8AM*


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 11:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
Ma uurisin ise ka veits. Kui auto on eesti firma nimel ja maksud makstakse eesti siis ei ole probleemi. Kui ma teeks endale eestisse riiulifirma ja auto firma nimele siis pole probleemi. Aga kuna olen palgatöötaja siin ja maksan soome makse siis on probleem. Ja see tollimaks võetakse kuidagi aasta arvu ja läbisõidu ja CO2 põhjal, ei tea täpselt. Kunagi tahtsin soome autot müüa siis üks huviline ütles et tollimaks tuleb päris suur ja ta ei taha. Ma mõtlengi et mis teha nüüd, kas hakata raha korjama maksu jaoks või uue auto. Palju see reg. märkide vahetamine maksab eestis?

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 13:21 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Me siin räägime kõik tollimaksust. Tollimaksu eestist soome veetavale autole ei rakendata. Tegelikult on selle maksu nimi soomekeeles - autovero. Sisaldab see igasugusid muid makse, teehooldus, heitgaasid, jne. Näiteks on uue Mersu autovero nii suur, et saaks Itäkeskusest-Espoosse sõita taksoga iga päev edasi-tagasi. 5 aastat vana auto vero, poolaastat edasi-tagasi. Vero suurese määrab siis auto vanus, KW ja kütuseliik. Diiselvero on tunduvalt suurem. Makse on 2 liiki. Esimene siis auto arvele võtmine ja teine igaaastane maks. Olen ise soome parseldanud niimõnegi auto ja ka toonud, ja mina olen sellest just nii aru saanud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 18:43 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
Aga mis sa arvad, kui tahaks siin rahulikult sõita siis oleks mõtekas see autovero ära teha. Milline organisatsioon üldse sellega tegeleb, kust küsida?

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 18:55 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Minu soovitus on, et ära ise küll pakkuma mine, siis oled kindlalt neil kuskil andmebaasides.
Teiseks kuna hetkel piiriületus toimub nii savaliselt, et ei saagi aru et soomes, siis ilmselt puudub(pole vist kellegil) neil arusaam asjast mitu korda teatud auto piiri ületab. Ma ei pea siin silmas muidugi politseid ja muid organeid kes kontrollivad piiril nn. punasekoridori autosid.
Mulle omalajal tikuti ka korduvalt ligi, et miks nii ja miks naa, mina saatsin nad pikalt( st lubasin asjad joonde ajada) ja sinna see asi jäigi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 17 Jaan, 2010 23:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 25 Dets, 2006 22:49
Postitusi: 363
Asukoht: Edikgrad
Croff kirjutas:
Aga mis sa arvad, kui tahaks siin rahulikult sõita siis oleks mõtekas see autovero ära teha. Milline organisatsioon üldse sellega tegeleb, kust küsida?

Asjaga tegeleb toll soomes aga jah, ära vast ise torkima hakka.
Nagu AWD kirjutas, et neil pole teada, kui palju miski auto ületab piiri... siis tegelikult see neil üsna täpselt teada, palju see auto liigub üle piiri ja kes sellega sõidab(sõidavad). Olen rääkinud tuttava piirivalvuriga soomes ja see valgustas natuke seda Schengeni viisaruumi köögipoolt.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 18 Jaan, 2010 14:26 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 26 Mai, 2009 13:02
Postitusi: 62
Asukoht: Põltsamaa/Espoo
Mobiil: 56492639
Croff kirjutas:
Ma uurisin ise ka veits. Kui auto on eesti firma nimel ja maksud makstakse eesti siis ei ole probleemi. Kui ma teeks endale eestisse riiulifirma ja auto firma nimele siis pole probleemi. Aga kuna olen palgatöötaja siin ja maksan soome makse siis on probleem. Ja see tollimaks võetakse kuidagi aasta arvu ja läbisõidu ja CO2 põhjal, ei tea täpselt. Kunagi tahtsin soome autot müüa siis üks huviline ütles et tollimaks tuleb päris suur ja ta ei taha. Ma mõtlengi et mis teha nüüd, kas hakata raha korjama maksu jaoks või uue auto. Palju see reg. märkide vahetamine maksab eestis?


Ei ole see asi nii lihtne midagi kui teed riiulifirma ja aina sõidad.Mul endal firma reg. Eesti ja teen tööd Soomes ja olen käinud tollist kysimas seda asja.Kui toimetad Soomes rohkem kui 168 päeva aastas siis ei või sõita Eesti numbritega.See ei sõltu sellest mitu korda sinu auto teeb piiriületust.minule soovitati teha taotlus sõidu loa saamiseks,siis ehk annavad aastaks loa.kuid seegi on võib-olla.Aga ma ei läinud sinna asja kuumaks ajama kuna sõidan ainult suvel eesti numbritega.Suvine varjant on eesti registris,teised tööautod soome registris.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 18 Jaan, 2010 22:40 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
Tänud erinevate vastuste eest. Ah las olla praegu siis. Kui tekib mingi konflikt ütlen: "Mis autovero, mis toll? Ahsoo või nii, no jah eks ma siis ajan selle asja korda, head päeva." Proovin hakata raha ka korjama selle jaoks.

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia