Tänane kuupäev Reede 29 Mär, 2024 0:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 28 Veebr, 2010 16:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 17 Dets, 2009 0:41
Postitusi: 49
jah lugedes neid teemasi siis tegelikult paanikaks küll põhjust pole ja kui teid kinnipeetakse ning autoverost küsimusi esitama hakatakse siis on lihtsam käsilaiutada ja kohe vastu küsida: mida ma siis tegema pean jne...
muidugi Hulkuril on õigus et muretumalt liikumiseks on hea taodelda see aastane sõiduluba ja selle taotlejal ei ole vahet kas ta elab ajutiselt või alaliselt soomes kui suudetakse ära tõestada et pere ja elamine on ikkagi Eestis
mind peeti ka kunagi eesti numbriga kinni ja saadeti tolli asju selgitama, kuna ma ei suutnud töestada et elamine eestis jne. siis anti mul valida kas viin auto Eesti või vötan soomes arvele ja kui vahele jään siis lubati 5kilo euri trahvi teha.
kuid samas lubatakse eestlasel sõbra või tuttava autoga sõita mis on eesti registris
nii et auto sõpsi nimele ja tuld :roll:
ja siis paneb sõps autoga tuld :think:

_________________
niipalju kui on inimesi on ka eri arvamusi


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 28 Veebr, 2010 22:12 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
craisu kirjutas:
jah lugedes neid teemasi siis tegelikult paanikaks küll põhjust pole ja kui teid kinnipeetakse ning autoverost küsimusi esitama hakatakse siis on lihtsam käsilaiutada ja kohe vastu küsida: mida ma siis tegema pean jne...
muidugi Hulkuril on õigus et muretumalt liikumiseks on hea taodelda see aastane sõiduluba ja selle taotlejal ei ole vahet kas ta elab ajutiselt või alaliselt soomes kui suudetakse ära tõestada et pere ja elamine on ikkagi Eestis
mind peeti ka kunagi eesti numbriga kinni ja saadeti tolli asju selgitama, kuna ma ei suutnud töestada et elamine eestis jne. siis anti mul valida kas viin auto Eesti või vötan soomes arvele ja kui vahele jään siis lubati 5kilo euri trahvi teha.
kuid samas lubatakse eestlasel sõbra või tuttava autoga sõita mis on eesti registris
nii et auto sõpsi nimele ja tuld :roll:
ja siis paneb sõps autoga tuld :think:

Seda viimast küll ei tahaks. Raadois oli üks päev rääkinud mingi õnnetu Landcruiseri omanik kuidas ta oli üle 100 kilo maksnud tolli et autot kätte saada. Mul pole vahepeal aega olnud uurima minna, väiksed lapsed segavad aga see nädal peaks vaba aega rohkem olema ja vaatan varjante.

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Pühapäev 07 Mär, 2010 17:35 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 04 Mär, 2010 0:53
Postitusi: 320
Asukoht: Viljandi/kuopio
Mobiil: 37256755630
Euroopa kohus muutis selle seaduse kehtetux ju millega eelmine aasta ajusi ke.iti eestlastel


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 08 Mär, 2010 14:01 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Town&Country

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 19:03
Postitusi: 336
Asukoht: Elva linn
Mobiil: 5071505
cartman kirjutas:
Euroopa kohus muutis selle seaduse kehtetux ju millega eelmine aasta ajusi ke.iti eestlastel

Kuulge, see lõpp on minule küll maru segane.Palun kirjutage nii,et ka eestlane aru saaks!

_________________
Kõigi maade Chryslerimehed ja -naised, ühinege !


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 08 Mär, 2010 17:31 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 04 Mär, 2010 0:53
Postitusi: 320
Asukoht: Viljandi/kuopio
Mobiil: 37256755630
Yhesõnaga oli see topelt auto maxustamine vastuolus euroopa liidu seadustega.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 08 Mär, 2010 19:11 
Eemal
Kasutaja
2003 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Pühapäev 30 Aug, 2009 20:44
Postitusi: 66
Euroopa kohus mõistis hukka et auto arvele võttes sisaldas see tollimaks käibemaksu. Ehk siis kui auto oli kunagi ostetud uuena maksti käibemaks ja nüüd kui kasutatud auto taheti soomes arvele võtta küsiti kaudselt veel käibemaksu. Ma isegi sain käibemaksu raha tagasi, arvele võetud vana auto eest. Kuid soome riik lihtalt muutis käibemaksu nime mingiks muuks ja ikka sama kallis arvele võtt.
Nii et kes ikka soome sissekirjutatud ja elanud üle poole aasta peaks idee poolest soome autoga sõitma. Kuid nagu üks klubiline ütles et kui kinni peetakse tuleb käsi laiutada ja rahus arvele auto võtta.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Esmaspäev 08 Mär, 2010 19:13 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 04 Mär, 2010 0:53
Postitusi: 320
Asukoht: Viljandi/kuopio
Mobiil: 37256755630
Kui elad alaliselt soomes, pead ja omama soomre reg,nr autot, kui käid soomes tööl ja kõik on eestis siis ei pea.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Teisipäev 30 Apr, 2013 11:16 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 30 Apr, 2013 11:12
Postitusi: 1
Tostan teemat natuke, Soomlased on korralikud inimesed.
Auto maksab 35 000, autoks on Porsche Cayenne Magnum eksju ning verotusarvoks on 20 000
See on ju nii suur osa auto hinnast, ei tahaks sellist raha kyll ära anda.

Ning mul on ka veel teine kysimus, et kui auto on yle 1850kg massiga, kas siis on see arvele v6tt odavam?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Reede 03 Mai, 2013 20:51 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 27 Jaan, 2011 23:04
Postitusi: 74
Asukoht: Võru/Helsingi
Mobiil: 53472833
Mul üks töökaaslane lahendas selle asja sedasi,et siin soomes liikumiseks ostis mõnisada eurot maksva Opel Omega-juba paar aastat mööda Helsingit ringi rallind(eesti numbritega) ja pole veel ükski toll ega politsei ta vastu huvi tundnud.Enne seda üritas ka oma uue Land Cruiseriga siin liigelda-hetkega jäi vahele aga pääses kuidagi väikese trahviga.Eks ta muidugi egole suur laks ole :ei: (see-eest on aga närvid korras ;) ) aga seda ta pidevalt kergitab,rääkides kõigile,kui uhke ja kallis Land Cruiser tal Eestis on :D :D :D

_________________
Mis tähendab,vööri?!-Andke mu portfell siia!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Reede 03 Mai, 2013 21:23 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Chrysler 300M

Liitunud: Esmaspäev 20 Okt, 2008 20:22
Postitusi: 289
Ma ostsin odavama Soome numbritega auto. Keegi ei näita enam fakki kui rida vahetada üritan ja muidu ka rahulik sõita. Siiani pole aknaid ka sisse visatud.

_________________
2002 Chrysler 300M Special 114k miles.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Kolmapäev 08 Mai, 2013 18:39 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 07 Jaan, 2013 15:10
Postitusi: 17
pole olnud yhtegi probleemi eesti nr autodega Tamperes nii minul kui teistel töömeestel...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Reede 08 Mai, 2015 18:38 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 25 Juun, 2014 1:33
Postitusi: 30
AWD95 kirjutas:
Argo kirjutas:
Need trahvid on selleks, et kaitsta soome autoturgu. Et soomlased ei tooks endale eestist odavaid autosid. Kui eesti sõidukit juhib soome alalise elamisloaga isik, siis on tahvi saamise võimalus suur, kui sa ei suuda ära tõestada, et sa vaid purjus sõpra aitad. Halb lugu on siis, kui see auto, millega sõidad on veel sinu nimel.


Kui somm jääb vahele , eesti numbriga auto roolis, siis trahv 100% kindel.


..soomlane jäi wahele.. :cop: seletab siis seal pollarile, et tollipaberid kodus kapisahtlis.. politsei seepeale, et "pitäs uskoa miehen sana" , soowis meile "hüwa matkaa" :hi: ja kogulugu.. niiet.. mitte alati sadaprotsenti..
ise olen soomes sõitnud kuusaastat eesti nr autoga ja kuue aasta jooksul on ka nii mõndagi juhtunud, kiiruseületamine.. ja kaks korda on mulle politseinik nn näppu hoiatuseks wiibutanud.. noh.. ka wist kiiruse pärast.. eestis Tallinna ringteel näitas politseinik minule, wastusõites, rusikat :evil: kah wist kiiruse pärast..
aga pole minule wel ükski soome politseinik eesti numbrimärkidepärast märkust teinud..

_________________
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 09 Mai, 2015 17:18 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 15 Juul, 2012 11:47
Postitusi: 290
Asukoht: Pärnumaa/Loviisa
Mobiil: 55604444
Soomes oleneb see et kas oled vakituiseks elanikuks ennast teinud. Kui oled siis värise kui ei siis võid rahumeeli sõita eesti nr autoga.

_________________
97a Chrysler Grand Voyager LE 2,5TD
00a Chrysler Grand Voyager LE 2,5TD

vajadusel tel: 55604444


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti autoga Soomes
PostitusPostitatud: Laupäev 14 Okt, 2017 22:03 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 29 Sept, 2017 22:47
Postitusi: 2
Asukoht: Finland, Kokemäki
Mobiil: 0401962966
Nüüd 2017 aastal ei tee enam Poliisi ega Tulli midagi, nende huviringi satud vaid siis kui oled saanud palju kiiruskaamera trahve või on ka meeletult parkimistrahve või isegi siis kui neil on paha tuju. :D

Aga üldiselt sõida nii kuda jaksad, aga turvaliselt ja eeskujulikult. :)

_________________
Chrysler Voyager 2003 (2,5 Diisel)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia