Tänane kuupäev Neljapäev 02 Mai, 2024 15:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Automaatkasti mõnu
PostitusPostitatud: Pühapäev 07 Mai, 2006 8:09 
Juhtus selline lugu, et rebestasin hüppeliigese ja harjutasin sõitu parema jalaga kaasi ja vasakuga pidurit. Kõik läks hästi nüüd juba 7päeva sõit selge!
Elie ajasin oma tööautot hoovi (manuaal kast) ja kui ma harjumusest vasaku jalaga pidurit vajutasin tahtis auto vastu seina sõita.. :-D nimelt piduri pedaali asemel ma vajutasin sidurit. Päris kole tunne oli kui auto ei taha seisma jääda!


Tagasi üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 07 Mai, 2006 12:18 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 05 Mär, 2006 18:02
Postitusi: 278
Asukoht: Aruküla, Harjumaa
he he )

mulle eriti ei meeldi automaat kastid ) 2ks kord sqitsit Bemmiga kus oli automaat ja sama lugu oli :P


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 08 Mai, 2006 23:16 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minul on Neon juba teine automaatkastiga auto. Mulle meeldib. Manuaali enam ei taha. Miks peaks tegema käsitsi asju millega masin hakkama saab? Keegi ilmselt ei tuleks täna selle peale, et oma külmiku või triikraua temperatuuri isiklikult jälgida ja seda siis käsitsi sisse-välja lülitada. Alles 30-40 aastat tagasi olid ilma automaatikata külmikud ja triikrauad tavalised. Küll ikka tehnika areneb meeletu kiirusega ;) Aga see selleks - maitse asi.
Olen harjunud autot käivitama juba siis kui ise veel jalgu lumest või porist puhtaks klopin. st. jalad on autost väljas.
Ükskord hakkasin samamoodi käivitama ka ninaga maja poole pargitud manuaalkastiga tööautot mida vahel harva kasutan.
Käik oli loomulikult sees ja seisupidur mitte...
Jõudsin väga napilt :lol:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 09 Mai, 2006 6:43 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Need kellega ma rääkinud keegi ei mõtle ka enam manuaal kasti peale


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 09 Mai, 2006 8:15 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
anjolle kirjutas:
Olen harjunud autot käivitama juba siis kui ise veel jalgu lumest või porist puhtaks klopin. st. jalad on autost väljas.
Ükskord hakkasin samamoodi käivitama ka ninaga maja poole pargitud manuaalkastiga tööautot mida vahel harva kasutan.
Käik oli loomulikult sees ja seisupidur mitte...
Jõudsin väga napilt :lol:


Voyageridel (manual 96-00) ei saa selliselt käivitada, isegi siis, kui käik neutraali peal. nimelt käivitamiseks on vaja siduri peadaal täitsa alla vajutada - seal mingi andur.
Aga jah automaat võiks olla küll aga voyade diislitele paigutati see alles 2,8CRD mootoritele :(

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 09 Mai, 2006 9:14 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Teisipäev 11 Apr, 2006 19:14
Postitusi: 1875
Asukoht: Lõuna kandis enamjaolt
Endal ka manuaal Voya ja tekkis selline mõte selle käivitamisel siduri alla vajutamisega...
Nimelt peaks siduri pedaali all olema mingi lüliti, et kui sidurit vajutad, siis lülitub sisse ja saab käivitada. Kui nüüd selle lüliti juhtmed vedada kuskile armatuuri alla ja ühendada armatuuris oleva nupuga (saaks mingi süütu nupu paigaldada). Käivitamisel peaks nuppu all hoima, et auto käivituks. Selline suht lollikindel salalukk oleks!?

Mul erinevaid autosi olnud ja signlisatsiooni vennad on mulle alati mingi salaluku ka peale modinud, öösel rahulikum magada.

Muideks, kui Voya astsin, siis müüa mulle sellest käivitamisel siduri alla vajutamisest ei rääkinud. Ma lihtsalt alati harjunud käivitamisel sidurit kõigil autodel alla vajutama ja mul sellega probleemi ei olnud. Vanamees läks ükspäev sõitma ja ei saanud kohapeal käima, sest ei teadnud seda siduri värki, tükk aega sebis, väikevend lõpuks lahendas asja.

_________________
Sharan on taburet ja Galaxy on ford!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 09 Mai, 2006 11:50 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Aut kastiga on ka hea salalukk kui katkestada lülitiga piduritule ahel, siis ei saa käiku P asendist välja:)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia