Tänane kuupäev Laupäev 27 Apr, 2024 21:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Alkoholi keeld
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 20:25 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Tegin selle teema mõeldes praegusele kampaaniale; poed alkoholi vabaks! Kas see alaealistele müüdava alkoholipoliitika ikka on see õige samm? Kas on ikka poed selles süüdi, et 17 aastane ostab (kusjuures näeb välja nagu 20) ja uksetaga ootab juba politsei, et poele protokoll ära teha? Siinkohal vannuks nii, et vähe pole. Ise küll seda ei poolda, et teismelistele seda kraami müüakse, aga eks minagi olen olnud noor ja tean, et kui on vaja, saab selle ikka kätte ükskõik kuidas. Ja veel - kas ei peaks hoopis pöörama pilgu müüja poole?

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 21:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Tegelikult on see kõik üks poliitiline jura..erakonnad otsivad oma profitit ja populaarsust. Mis krdi ära keelamine. Tegelikult on ju võetud seadus, et ei tohi alaealistele müüa alkoholi. Ja kogu lugu. Parem tegelegu selle seaduse järgimisega - seal majanduslikud sanktsioonid jne. Kui tekitada mingid piirangud kellaaja suhtes või mingid regionaalsed eraldatused. jah, kõik me oleme olnud noored ja kunagi pole jäänud see pudel ostmata, kui vaja on olnud. Aga praegu olen juba 41 a. vana..ja kui tulen kell 20.15 töölt ja ei saa oma õlut kätte, siis vihastab küll - mina enam ei viitsi n.ö. "sebida". Tahan olla normaalne inimene ja sooritada oma ostud vastavalt vajadusele, mitte piirangutele. Samas pole kuskil täheldatud , et pärast nende piirangute sisse viimist oleks noored vähem joonud..aga minul on kaks sauna ilma õlleta möödunud (muu alko mind nagunii ei huvita). Pangu need poliitikud oma aur siis kontrollile, et täidetaks seadust alaealistele mitte müümise kohta, mitte ärgu kompostigu täiskasvanud inimese ajusid.

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 21:25 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
No ma ei tea ......aga eelneva jutuga 100 prontsent nõus :tige:
Miks sunnitakse mind oma elukombeid muutma,kui mingi kari tatte viina poest ostavad.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 21:25 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Vägisi tuleb meelde 1985 a "juunipööre" kui Herr Gorbatshov keelas KÕIK ära!!
Ma sain 85 a 5. märts 18 ja võisin kohe ISESEISVALT poest alkoholi osta. Aga 1 juuni tuli kurb uudis. Poisiraisk! Nüüd ootad veel kolm aastat, seni kui 21 täis oled! Ja kas selle pärast jäi mõni pidu pidamata??? EI JÄÄNUD!
Elu läks täpselt samamoodi edasi. Ehk oli sebimist ja sagimist nats rohkem, aga seda põnevam.
Tulles nüüd tagasi algatatud teema juurde, siis ütleks, et mul pole kunagi olnud kodus sellist alkoholivaru nagu täna! Ei taha mitte kogeda eelkõneleja negatiivseid emotsioone, kui pead saunas ilma õlleta hakkama saama! Aga milleni see viib? Müügikäibed ei ole teps mitte vähenenud, ainult, "varud" on kodudes suurenenud. Ja kui on kodus suurem alkoholi kogus, siis on ka teismelistel ju seda lihtsam seal väike "loomulik kadu" tekitada, millest pereisa suure laoseisu juures aru ei pruugigi saada.
Järelikult alkohol on muutunud alaealistele tänu sellele poliitikale veelgi KÄTTESAADAVAMAKS!!
MOTT!
PS! Teemakohane viktoriiniküsimus laiale ringile:
Kus ja milline on Tallinnale lähim pood, kus saab osta peale kella 20.00 alkoholi? Mr Green
Mina leidsin oma elukohale suht lähikese koha! ;)

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 21:44 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Kahjuks ei oska poodide suhtes nõu anda- lihtsalt "tapan" end päeva jooksul nii ära, et peale tööd on marsruut töö-pood-kodu..ja üritan teha seda optimaalset sirget jälgides..(mul lihtsalt see liikumine pole kõikse parem ja väsitab topelt). Mis puutub alko varusse, siis tõesti- kodus on viina, konjakit, veine lademes- ja ma tõesti ei tea, palju seda on - nii, et puudub kontroll kas minu 2 isikuline kasvav järevpõlv seda ka tarbib. Minu mure on, et õlut ei suuda nii varuda- naine kohe karjuma, et külmkappi miskit muud ei mahau. Seega kodurahu huvides ja pereõnne säilitamise nimel on ostetavad õllekogused piiratud. Aga minu kindel arvamus on see, et selle "lohe" tapmine on võetud käsile hoopis valest otsast ja fakt on see, et nii seda elukat ei tapa- ainuke tulem on karistus meie sugusele normaalsele täiskasvanud inimesele, kes peab kodust moodustama alkolao( olemata ise siiski ju alkohoolik, vaid norm tarbija) ja tekitama omas kodus alkokontrolli kasvava järelpõlve suhtes. Mida ei suuda valitsus, tuleb teha meil-nonsenss ju. Viha nagu teebki see, et olles tegelikult vaid asjaarmastaja-mõni õlu vahel(hommiku vara roolis juba-ilma liikuda ei saa) siis tuleb mul seda muretseda mitte siis, kui soovin, vaid siis, kui keski lubab- küsimatta, kas mul on siis aega ja võimalust. Ma ei saa töölt pidevalt ära joosta ja iga poeskäik nõuab minult planeerimist. Ja kõik tekitab trotsi- et kui teie ei suuda oma seaduste täitmist järgida(alaealistele alkoholi müüki), siis miks pean mina, ajalehe järgi korralik maksumaksja, säädima oma elu ja tegemisi teie saamatuste järgi

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 22:44 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ka mina ostan nüüd õlut 2-3 purgi/pudeli asemel kasti kaupa - tööpäevad kipuvad alatasa nii pikaks, et enne kl. 20-t poodi ei jõua.
Täiendaks eelkõnelejaid veel selle mõttega, et mida suuremaid probleeme noortel alkoholi kättesaamisega tekkib seda lihtsamalt pööratakse pilgud ehk teiste meelemürkide poole. Nende müüjad passi ei küsi ja müük käib ööpäevaringselt paari maja kaugusel või ka lausa koolis.
Küll siga pori leiab.
Asju tuleks ikka sellest otsast ajada, et inimesel isu vähendada. Tervislikke eluviise propageerida, muuta mittejoomine, mittesuitsetamine, sport, tants ja laul popiks.
Ise jätsin näiteks suitsetamise maha rohkem kui pooleteist aasta eest olles eelnevalt pool elu (ca 15 aastat) suitsetanud. Keda huvitab, võib vaadata blogi mu toonastest pingutustest: http://eitossa.blogspot.com/ Ehk on kellelegi innustuseks.

Head hingeõhku kõigile!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 02 Okt, 2007 23:07 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 27 Veebr, 2006 13:54
Postitusi: 631
Tubli,tegin ise 6 aastat tagasi sama asja läbi,päevapealt ja kõik.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 04 Okt, 2007 10:25 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Alkoholi tarbimise kultuur saab alguse kodunt ja kasvatusest.

Kui meil keska lõpus peod olid, siis sai alkoholi kohalike joodikute kaudu ikka kätte - annad talle ühe õlle kogu portsu pealt ja asi mutt.
Tarbimine oli iseasi - kes muuga ei hiilanud, see "oskas" vähemalt nina täis tõmmata. Eks see isikuomadustest sõltub. Mingil ajal teeb iga teismeline alkoholiga tutvust ja see, kuida seda tehakse, sõltub juba kodusest kasvatusest.

Ise olen arvemusel, et klaasike vahuveini tähtpäevade puhul koos vanematega lubada on ohutum kui range keeluga 21-eluaastat oodata.
Kus see laps peab oma joomiskultuuri oskused omandama - poe taga võpsikus või?
Kui asi hakkab üle piiri minema, siis saab kodus seda reguleerida rahuliku jutuga juhul, kui laps ei pelga vanemaid.

Ikka usaldus ja kontroll käsikäes.

Lõppeks võib valitsus ju kõik ära keelata. Ka suitsuvorsti söömine on suurtes kogustes tervisele kahjulik... kas keelamine aga rahva tervist paremaks muudaks...???...

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 04 Okt, 2007 19:12 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Nov, 2006 23:05
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
Nii palju alkoholi kui talongide ajal oli, pole varem, ega hiljem kodus olnud. Tartus see probleem, mis Tallinnas puudub. Õnneks pole siin ka kunagi Savisaar linnapea olnud. (Ja loodan, et ta siia ka kunagi ei satu)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 04 Okt, 2007 19:21 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Minu arust kõige tobedam on see, et väikses Eestis pole ühtset alkoholipoliitikat. Igas maakonnas on erinevad kellaajad alkoholi müümiseks ja see on eriti läbimõtlematult nõme!
Viimase aja parim reklaamitrikk ongi see alkoholimüügikeeld, mis paneb igaks juhuks enne kella kukkumist tagavarasid varuma ka andunud piimaninad, kel pole õrna aimugi, mis võiks maksta näiteks pudel kesvamärjukest.

Pilt


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 04 Okt, 2007 23:14 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Kui keldri valmis saame, siis varun korraga kogu aasta varud ette ja keelaku või käskigu.

Kui ikka tuleb kella kolme ajal öösel nii kange viina isu peale - lähen ja võtan. Külm ka lisaks.

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 05 Okt, 2007 20:02 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Tegelikult olen ma arvamusel et kui nooruses viina võtta siis vanemaks saades seda enam ni palju ei tahagi .Endal seisab mul keldris 2,5 l viina ja las seisab (Õlu aga läheb peale küll ) .Ei ole ju mõtet pasunat lõhki puhuda kui seda juba korra tehtud on, sama käib ka nende poliitikute kohta et millal küll nad hakkavad ka teiste vigadest õppima .Suur Venemaa lagunes osalt tänu alkoholi poliitikale ei tea kas nüüd järg Eesti käes Mr Green

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 06 Okt, 2007 11:21 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 06 Apr, 2006 23:06
Postitusi: 335
Asukoht: Tallinn
Aga savinahk ongi ju kommude käsilane :angry: . Vanasõnagi ütleb, et tark õpib teiste vigadest. Paraku ei saa savinahka targaks pidada :( .
Reims @ ootamas savinaha lahkumist...
P.S. Viinad juba külmas.

_________________
Royalty Wazer...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 11 Okt, 2007 21:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Kapsu kirjutas:
Miks sunnitakse mind oma elukombeid muutma,kui mingi kari tatte viina poest ostavad.

Või narkotsi panevad...
http://www.youtube.com/watch?v=zNxV087t ... ed&search=


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: alkoholi keeld
PostitusPostitatud: Reede 12 Okt, 2007 1:07 
Eemal
El Jeffe Del Parilla
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 23 Juun, 2006 12:34
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Alkoholiga on kuidas on, soomes on nädalavahetusel alk-vaba ja kõik on rahul.
See väike osa põtrasid kes käivad Eestist viina ostmas on soome rahvaarvuga köömes.Need on mingi osa rahvast.
Olen sõitnud Soomes maha üle 4000 km.ja näinud igasugust rahvast.
Alkoholilembust ma ei ole tähele pannud.
Palju hullem on Eesti rahva hulgas leviv igasuguste mõnuainite levik.

_________________
Klubi ametlik grillmeister :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia