Chrysler Club Foorum
http://chryslerclub.ee/foorum/

Automaks
http://chryslerclub.ee/foorum/viewtopic.php?f=2&t=18223
Leht 1 koguhulgast 1

Autor:  Neonimees [ Teisipäev 10 Okt, 2023 14:02 ]
Teema pealkiri:  Automaks

https://automaks.codelab.ee/?fbclid=IwAR3wtlYdJFY-BEWTNe2D3HuDFuogtHRpVeeATnG1UCWdmqqvFetZkvrPmZ4

Füüsilisel isikul ühed, juriidilisel isikul teised hinnad? Aga minu arvates kogu see asi "haige värk".

Autor:  magnum [ Teisipäev 10 Okt, 2023 19:26 ]
Teema pealkiri:  Re: Automaks

Haige on see, kuidas seda reklaamiti algul ühtmoodi, nüüd lajatati kirvega otse lagipähe.
Nagunii midagi paremaks ei muutu. Sellega lükatakse inimesi mitte uusi säästlikke autosid ostma vaid pigem 20-aastaseid räbalaid soetama, sest automaks on sisuliselt baasosa 50 eurot ja need on ju juba arvel. Esmaregamise tasu on ajuvaba. Vähe sellest, et euroliit karistab CO2 päästu eest, karistab Eesti veel omakorda. Praegu on niigi iga auto hind u 5k kõrgem selle tõttu, et mootorite heitgaasid ei vasta nõuetele ja see elektrifitseerimine on vaid ettekääne. Seetõttu saabki mõni autotootja toota 100 pardlit ja mõnikümmend kiiresõiduautot, kus summutist bensiin tilgub. Aga keskmine CO2 pääst on madal ja nii on... Praegu on maagiline piir 170gr, millest rohkem saastavad autod on kõvasti kallimad, kui väiksema CO2 päästuga.
Automaks on niivõrd katkise matemaatiku koostatud ebaterve plaan, et laksab valusalt just väiksema sissetulekuga inimest.

Autor:  Neonimees [ Kolmapäev 11 Okt, 2023 11:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Automaks

Hea näide, muretse Hummer 20a. vana (50€ aasta)- või uus Tesla millega maksad ennast segaseks. Rohepööre, keskkonnahoid???????
Sellel Nõrklaeval tundub nagu midagi isiklikku, vaja see kindlasti läbi suruda koos oravatega. Keskklass ja väiksema sissetulekuga inimesed saavadki pihta, aga neid ka enamus, sealt ju raha tuleb. Paljulastelistel on peres mitu autot, millest üks on 7 kohaline suurem, maarahval peab olema 4 veoline kindlasti, kui ikka metsavahel elad. Ja miks ettevõtted rohkem maksavad, kas risustavad keskkonda rohkem või??
Mul 3.3L GVoyageril heitmed 319gr. ja kaal 2550kg. õnneks paari aasta pärast on 20a. vana. Ei kavatse sellest loobuda kui just auto vanadusse ei sure. Ootame kui asi riigikogus arutusele tuleb.

Leht 1 koguhulgast 1 Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/