Tänane kuupäev Pühapäev 28 Apr, 2024 2:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 09 Dets, 2007 19:57 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Teisipäev 11 Apr, 2006 19:14
Postitusi: 1875
Asukoht: Lõuna kandis enamjaolt
Pohmakat pole, aga väsimus on. Maja sai tilgatumaks joodud, mitte tilka alkoholi ei jäänud hommikuks majja, hea oli, muidu vist oleks siiani tiksunud.

_________________
Sharan on taburet ja Galaxy on ford!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Pohmellist...
PostitusPostitatud: Reede 21 Dets, 2007 0:59 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Pohmellide spekter on kahtlemata äärmiselt lai ja annab tänuväärset materjali seda uurivatele entusiastidele, mind isiklikult on aga alati pisut rohkem erutanud meetodid, millega pohmelli ravitakse, eks igaühel ole oma rituaal - kes sööb kurke, kes läheb jõusaali või metsajooksu tegema, kes teeb hommikuseksi (kõik teavad ju terminit pohmellikõva!), kes võtab peaparandust, see viimane on minul jällegi võimatu, tilkagi ei lähe sisse (üldjuhul).
NB! On asju, mis pohmakaga tunduvad head, aga mida kindlasti ei tohi omale makku teisaldada...kõige ehedam näide on hapukurkide pealt marinaad! Palju räägitakse remontõlledest, aga minu praktika on näidanud, et kui hakkad ennast õllega remontima, siis läheb trall edasi ja pohmakas lükkub lihtsalt edasi mingi \"n\" ajaühiku. Mina olen juba pikemat aega praktiseerinud pohmeluse leevendamiseks long drinke ja siidreid või siis pits-paar-kolm (oleneb pohmakast) miskit likööri (magus asi aitab pohmaka vastu hästi, sest organism tahab magusat saada).
Hea asi on saun, sest higiga tulevad kõik mürgid välja, mis keresse on kogunenud alkoholiga. Sauna miinus on muidugi see, et teda ei pruugi alati käepärast olla ja siis peab muude vahenditega läbi ajama. Süüa tasub kergemaid toite, näiteks keedetud asju (riis, kartul) ja muidugi supp (seljanka on ülekõige). Asendamatud on ropult vitamiine sisaldavad toiduained. Hästi mõjuvad piimatooted. Vahend, mida ma ise kogu aeg kasutan, on jäätis - magus ja külm (tekitab sellise värskema tunde).
Nüüd siis paar näidet, mis pohmelli puhul esinevad (kes siis ei teaks?!):
1. Iiveldus - sees keerab ikka jubedalt.
2. Hirm kõikvõimalike asjade ees.
3. Õudusunenäod ja isegi hallutsinatsioonid.
4. nn \"pohmahigi\" - selline rõvedalt kleepuv asi, mida tekib igale kehaosale ja mille tulemusena peab keegi kiskuma voodilinu selja ja kõhu küljest ära.
5. Kõikide inimeste perssesaatmisvajadus.
6. Hingamisraskused (need kestavad tavaliselt umbes kolm päeva peale tsüklit).
7. Absoluutne viitsimatus midagi konstruktiivset teha.
8. Pidev vedelikupuudus.
9. \"Tahaks ei tea isegi õieti mida\" - mõte.
10. Nonstop kõvastuma kippuv peenis.
Samas olen väga huvitatud, kuidas teie nimetatud nähtust ravite
Niisiis lahjade jookide (Vein - õlu - siider) liigtarbimise ravist:
Joon pudeldatud jooki öösel ja söön shokolaadi (armastan Bountyt - kuigi see teeb hambavahed kookoshelbeid täis).
Hommikul - st. mitte enne 12.00 löön vaevaliselt luugid lahti. Samas ei tasu liiga kaua ka magada, sest siis on ärgates väga rõve olla, pigem tõusta üles, kui veel veidi vintis oled ja siis hakata mõistlikke lahendusi leidma külmkapist või poeriiulitelt.
Kõmbin kööki ja esimese asjana süütan sigareti (Philip Morris nr.1) - see on parem kui eelmise õhtu seks!
Siis teen suure kannu musta kanget presskannukohvi (Gevalia).
Suitsetan, käed pisut värisevad.
Kohv ja suits koos ajavad mind shitale (kasutan Softy 3-kordset paberit).
Peale seda pesen hambaid (Colgate Whitening).
See kõik ajab öökima, nii shitahais kui ka hambahari suus - üritan oksendada (õnnestub harva).
Suitsetan ja hakkan higistama - kofeiin ja nikotiin teevad oma töö.
Kodujuust, hapukoor, jogurt, tomatimahl - need on minu sõbrad -rohkem sõpru ma ei tea, hakkan otsast peale...
Suitsetan jälle, sest need suitsud on lahjad nagu supiaur.
Kui ma kogu selle eneseabiravi juures pole ikka veel jätkuvalt terveks saanud, siis kehtib minu puhul jällegi rusikareegel, et kella kaheks on tervis igal juhul korras - omaarust.
Söögiisu taastub kella neljaks ja siis võib jälle tipsutama hakata...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 21 Dets, 2007 15:35 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Kohutav! Pea on täis nagu väikseid päkapikke kes mu peas kangidega aju surgivad, isegi silmi on raske lahti hoida. Vaadata saab vaid otse ette, sest silmade pööramine teeb hirmsat valu. Tuba justkui keerleks, raisk, no nüüd hakkan küll vist oksele. Kuna püsti ei kannata olla, proovin neljakäpakil peldikuni liikuda, vahepeal küll mõtlen, et äkki peaks hoopis vaikselt roomama? Mõte tuleb siis, kui pidin puhkamiseks esikus peatuma. Äkki nüüd jäängi selliseks? Mis siis saab kui enam üle ei lähegi? Kuna magu on ilmselt eelmisel õhtul 100x tühjaks oksendatud, on veresuhkur ka maas ja nagu tahaks miskit süüa, aga just see mõte lööb seedetrakti tagurpidi käima ja ma kõõksun mõnda aega peldikupotist kinni hoides. Mis päev täna on? Mis päev üldse eile oli, mitu päeva üldse vahelt ära on? Raisk, vist jäängi nüüd selliseks, paremaks ei lähe ka järgmiste tundide jooksul. Tuba on olnud vähemalt päev kütmata, hakkab jube vappekülm. Õlut- õlut- õlut! Poodi minna ei saa, vist suren enne ära kui sinna jõuan. Paaniliselt, ise vaevu püsti seistes, tuustin läbi kõik kohad. Äkki võtsin tulles midagi kaasa? Sittagi, joo vett lollpea. Kui sees püsib muidugi. Paari kolme tunni möödudes saab juba vaevaliselt püsti liikuda, vahepeal mitu korda puhates teen tule alla. Proovin juua kohvi, aga see ei jää pidama, ''sõiman'' jälle peldikus potti. Kui kell saab pool üheksa õhtul, komberdan poodi, inimestele justkui otsa ei tahaks vaadata, kurat teab mida jälle teinud olen, äkki nähti? Käed on terved- kakelnud pole, silmnägu on ka terve, peksa pole ka saanud. Hea seegi. ÕLUT EI OLE!!! Per**s jälle! Raisk! Keegi mind ei salli? Viimase jõuga komberdan pool kilomeetrit edasi, kuni baarini. Raha pole ka kaasa võtnud! Täisidioot! Mis poes antakse õlut niisama või? Õnneks on baarman paralleelklassist, kuna olen taksojuht, siis ka ühest ''ühiskonnaklassist'', pole probleem. Võtan midagi lahjemat, sest paljas mõte viskist tahab mu seedetrakti jälle tagurpidi käima lükata. Lahja vein? Proovime! Jääb- ei jäää- jäääb- ei jäää? Makku ma mõtlen. Jäi!!! Nirvaana! Mõne aja pärast on selge, mis päev on, ka see, et olin eile ka selles baaris püüdnud kõigi ja kõigega tüli üles võtta ja üldse ''tore mees'' olnud. Einoh- uhke värk..... Elu siseneb taas tasahilju mu inetusse ihusse ja päkapikud peas upuvad veini sisse ja lõpetavad sigatsemise mu aju kallal, peas JÄÄB vaikseks! Mõne aja pärast suudan juba süüa ja vaatan ka ringi, et mis maailmas üldse toimub. Elame veel- selleks korraks vähemalt.

Vot selliste asjade pärast jätsin ma joomise ja mul pole pohmelli 18 aastat olnud. St. ma pole ka sellel ajal alkoholi tarvitanud. Päris hea on, isegi väga hea. Töötades Tln. Taksopargis olid eelpoolkirjeldatud sündmused vägagi tavalised.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 21 Dets, 2007 20:32 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
Vanasti oli mul välja kujunenud terve teadus kuidas pohmakat ravida: üritus juua liiter vett enne magama jäämist, 2-4 tbl aspiriini + kaks liitrit vett hommikul kohe peale ärkamist, energiajoogid-mahlad, alkaseltser, mesi, kohv, supp, Nehatu friikartulitega praad ...

Nüüd seda asendab kaks asja:
1) Esteks ma ei joo kaugeltki enam nii palju/tihti kui 8-10 aastat tagasi ja kangeid jooke enam peaaegu üldse mitte. Vanasti sai joodud peamiselt lauluõlina ja julgestuseks võõraste tibide seltskonnas. Tänapäeval on see mõju kadunud, sest olen sama julge ka ilma joovastavate aineteta ja tibidest kõige etem on mul nüüd kodus. Alkoholist pruugin tänapäeval peamiselt keskmise kangusega õlut, sellest ei jaksagi ennast kuigi halba seisu juua.
2) Mingisuguse dehüdratsiooni + väsimuse varahommikuni õlle libistamine muidugi tekitab. Sel juhul tuleb appi siin teemas juba mainitud jook Alco-Stop, valges pudelis, medõe-pildiga. Seda mu kohalikus poes müüakse ja see tõsiselt kasulik jook, tasub endal kuskil mõni varuks pidada. 1-2 pudelit seda võtab ära peavalu ja 111TOM poolt mainitud sümptomitest vähemalt 1 ja 8 (ja ülejäänud mind kas ei häiri või neid ei esine). Kui sinna otsa veel käratada 1L keefir või tomatimahl ja sealihaga praad, tekib täiesti inimese tunne. Muidugi, magamata ööd asendab täielikult ainult üks korralik uni.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 21 Dets, 2007 23:18 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1996 Chrysler Voyager

Liitunud: Laupäev 16 Sept, 2006 20:15
Postitusi: 105
Asukoht: LÕUNA-EESTI
Mul jälle selline kogemus,millega pohmakat kohe mitte ei tohi ravida.Juhtus see mingi 15a.tagasi,kui poes müüdi veel hapukoort ja majoneesi väikestes klaaspurkides.Keset ööd ärkates mega pohmakas kallal.Egas midagi,kööki,tulekahju kustutama.Kraanivesi ei mõjunud,külmiku kallale,ehk leiab sealt keefiri või hapukoort.Seekord ei vedanud,sealt jõllitas ainult purk majoneesi vastu.Suures pääsemise lootuses kihutasin selle purgi sisu enesele sisse ja...... Nii halb,kui mul siis hakkas,pole varem ega hiljem küll olnud.Selline tunne,et hommikut enam mitte ei näe.Üritasin näppe kurku ajada,mis pole mul kunagi õnnestunud ja ka mitte tookord(õnneks viimasel 6-7aastal pole seda vaja läinud,kuna kange alko enam peale ei lähe,aga õlle sõber olen suur).Tookord päästis mu elu sõpradelt kingiks saadud vein,mille pudel ja etikett oli spetsiaalselt nende poolt mulle 20a. sünnaks disainitud.Sai ju neile lubatud,et punni sellelt pudelilt ma maha ei tõmba,aga.....
Pohmell ja majonees igal juhul minu suhtes väga hull variant.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 10 Veebr, 2008 16:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2000 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 25 Apr, 2007 14:46
Postitusi: 84
Asukoht: Kalamaja
Mobiil: 5093353
Hää pohmajoogi "respect", mida ise just parasjagu manustan Mr Green : surada suurde (nt 1L õlle)kannu 2 muna, soola pipart, törts "jeegermaisterit" (pisike pudel 0,02L) ning ülejäänu tomati mahl, saumikseriga kogu kraam sassi ning ongi hää jook, mis on pisut ka söögi eest, olemas ;)
Olen kunagi ka toorest muna tarvitanud, kombe tõi sõber, kes venemaal (marimaal) käis ning "proffessionaalsetelt" viinatarbijatelt seda õppis.
Muna jämedamal otsal (seal kus mull on) koor ettevaatlikult maha, tekkinud "auk" soola och pipart täis ning klunksti lipsu taha. Abiks on samal ajal muna teise otsa auk lüüa, et kergemalt muna väljuks. Õõvastav munajooomine ta võib ju tunduda, kuid aitab ja see päämine on :)
Lisaks mudugi preventatiivselt ohtralt vett sidruniga, jooma ajal ning pärast enne tuttu heitmist, aga seellega see häda, et kipub ununema siuke asi...

_________________
Enamik inimesi kulutab kogu oma elu oma tunnetele reageerimisele selle asemel, et neist tunnetest lähtudes midagi luua


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 19 Veebr, 2008 16:15 
Eemal
Kasutaja
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 17:35
Postitusi: 307
see ei ole pohmellist.. siin on pohmelli ennetavad märgid :D


Manused:
fn_CGB0S.jpg
fn_CGB0S.jpg [ 112.42 KB | Vaadatud 4479 korda ]
Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 18 Nov, 2008 22:32 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Kui lõpuks üles ärkad, põsk ilane, siis su pea lõhub ning sa haised odava alkoholi ja suitsu järele. Kui pead täna tööle minema, oled sa parajas jamas, ja niikuinii juba hiljaks jäänud. Kui on nädalavahetus ja sul on võimalik terve päev enda ette vahtides istuda, tahad sa siiski selle eluka oma silmade tagant võimalikult kiiresti minema kihutada. Aga enne, kui ma hakkan täpsustama imeravimi komponente, annan siin siiski ühe lühikese teadusliku selgituse selle kohta, miks sul nii närune olla on.
Asi on kas keemilistes lisandites su alkoholis või siis etanoolis, mürgises sogas, mida su maks välja köhib, kui ta napsi lahustada püüab. Mõlemal juhul oled sa omadega läbi, nii et parem jätame kõrvale selle osa, mis räägib vasopressiinist ja metanoolist ning liigume kohe edasi imeravimi juurde...
Vabandust, ma just kontrollisin üle ja sain kinnitust, et polegi olemas mingit imeravimit!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 02 Jaan, 2009 18:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2002 Dodge Ram

Liitunud: Laupäev 12 Mai, 2007 22:36
Postitusi: 159
Asukoht: PÕLTSAMAA-TALLINN
Tom ,kas tead miks selline poolkõva olek pohmakaga on?

_________________
Tore kui mitu inimest autosse ära mahuvad ja sealjuures rahul(rahulikud) on.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Neljapäev 01 Apr, 2010 1:31 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
jasponiek kirjutas:
Tom ,kas tead miks selline poolkõva olek pohmakaga on?

Ei tea, aga aasta on möödunud ja nüüd tahaks teada! Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia