Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 11:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 18 Jaan, 2009 21:03 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Loomadest:
Metsloom on seaduse alusel PEREMEHETU VARA, seega ei vastuta tema eest keegi.
Tsiviiseadustiku üldosa liigitab loomad nimetuse ASI alla, seega on kodanikule kuuluv koduloom tema vallasasi ja tema vastutab varaliselt ka kõige eest mis kahju ei peaks temale kuuluv loom ka tegema, metsloomadele/lindudele see ei laiene.Küll aga muutub kütitud metsloom koheselt kellegi vallasasjaks, kas küti, jahiseltsi vms. Nagu mustikaski on enne seda kui ta varrest eemaldatakse PEREMEHETU VARA ja sellest hetkest, kui korilane ta varrest eemaldab korilase omand. Metsas kasvav puu on kellegi vallasvara jne. jne.
Nüüd tekibki seaduses dissonants. Kui on liiklusmärk "metsloomad teel" ja selle alal ajad mõne eluka alla ja selle eest püütakse trahvida- siis mille eest? Varaline kahju on nagu vaid sõiduki omanikul ju, sest teine pool on PEREMEHETU VARA!? Siit saaks kena keisikese punuda ja otsuse tühistada. Sest mis tegu siis toimus? Hoiatusmärk oli, no okei, oli. Loom võib tekkida õhust, mulle jooksis ca 13 aastat tagasi, öösel, kits Land Cruiseri esirattasse, sealt sai vindi peale ja lõi TAGAAKNA sellise pauguga sisse, et ma mõtlesin, et keegi mu oponentidest lasi mulle kartetšiga autosse. Kitse ei näinud ma hetkegi, nägin alles siis kui tagasi läksin ja teda teel vedelemas nägin. Alles päeval autot üle vaadates sain pildi selgeks, et mis juhtus, et esirattast sai laksu, sealt lendas piki katuseäärt ja küljeklaasi üles, karvad olid tihendite ja vihmarenni vahel, ja kas sõrgade, peaga, mis iganes, lõi tagaklaasi sisse. Seal metslooma märki polnud, aga kui oleks olnud? Mida ma valesti tegin? Sõitsin maanteel autoga?

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 19 Jaan, 2009 9:16 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
indian kirjutas:
Loomadest:
Metsloom on seaduse alusel PEREMEHETU VARA, seega ei vastuta tema eest keegi.
Tsiviiseadustiku üldosa liigitab loomad nimetuse ASI alla, seega on kodanikule kuuluv koduloom tema vallasasi ja tema vastutab varaliselt ka kõige eest mis kahju ei peaks temale kuuluv loom ka tegema, metsloomadele/lindudele see ei laiene.Küll aga muutub kütitud metsloom koheselt kellegi vallasasjaks, kas küti, jahiseltsi vms. Nagu mustikaski on enne seda kui ta varrest eemaldatakse PEREMEHETU VARA ja sellest hetkest, kui korilane ta varrest eemaldab korilase omand. Metsas kasvav puu on kellegi vallasvara jne. jne.
Nüüd tekibki seaduses dissonants. Kui on liiklusmärk "metsloomad teel" ja selle alal ajad mõne eluka alla ja selle eest püütakse trahvida- siis mille eest? Varaline kahju on nagu vaid sõiduki omanikul ju, sest teine pool on PEREMEHETU VARA!? Siit saaks kena keisikese punuda ja otsuse tühistada. Sest mis tegu siis toimus? Hoiatusmärk oli, no okei, oli. Loom võib tekkida õhust, mulle jooksis ca 13 aastat tagasi, öösel, kits Land Cruiseri esirattasse, sealt sai vindi peale ja lõi TAGAAKNA sellise pauguga sisse, et ma mõtlesin, et keegi mu oponentidest lasi mulle kartetšiga autosse. Kitse ei näinud ma hetkegi, nägin alles siis kui tagasi läksin ja teda teel vedelemas nägin. Alles päeval autot üle vaadates sain pildi selgeks, et mis juhtus, et esirattast sai laksu, sealt lendas piki katuseäärt ja küljeklaasi üles, karvad olid tihendite ja vihmarenni vahel, ja kas sõrgade, peaga, mis iganes, lõi tagaklaasi sisse. Seal metslooma märki polnud, aga kui oleks olnud? Mida ma valesti tegin? Sõitsin maanteel autoga?



Just, samamoodi muutub alla aetud suuruluk kohaliku jahiseltsi omaks, mitte autojuhi omaks, looma pagassi toppimine on sisuliselt vargus.

Teiseks, metslooma allaajamise eest trahvida ei saa, karistada saab tahtliku või hooletuse tõttu toimepandud rikkumise eest, metsloom hüpab teele ootamatult ja otsasõitu pole võimalik tavaliselt vältida, märk ei puutu asjasse. Teoreetiliselt saaks karistada kui on tõendeid vastupidisest.

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 19 Jaan, 2009 19:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Aga mis juhtub, kui on tegu peremehega varaga - näiteks lehmaga ?

Hiiumaal juhtus kolmapäeval kolmveerand seitsme ajal sama uskumatuna näiv õnnetus, kui oli mullune kaitseminister Jaak Aaviksoo auto otsasõit karule.
Nimelt sõitis Hiiu maavanem Hannes Maasel õhtupimeduses otsa ootamatult maanteele ilmunud punasele lüpsilehmale.
Lehm hukkus, kuid maavanem pääses õnnekombel eluga vaid tänu sellele, et jõudis suurema hoo kiiresti maha pidurdada.
:doh:
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=312476


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 20 Jaan, 2009 9:11 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
111 TOM kirjutas:
Aga mis juhtub, kui on tegu peremehega varaga - näiteks lehmaga ?

Nimelt sõitis Hiiu maavanem Hannes Maasel õhtupimeduses otsa ootamatult maanteele ilmunud punasele lüpsilehmale.


Irw, see on muidugi omaette nali, lehm kepsles rõõmsalt aasal, asudes teed ületama, sööstis maavanema juhitud auto nurga tagant välja ja ei andnud teed lüpsile minevale lehmale.

Muidugi on imelik see, et lehm ootamatult teele ilmus (ma ei tea kas me räägime samast loomast, aga lehm vist pole nii kiire loom), ehk siis tundub ikkagi olevat tähelepanematus.

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 20 Jaan, 2009 9:52 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Lehm on VÄGA kiire loom. Herbavoorina on tal siiski peakolus programm mis ohu korral käivitub koheselt, kuna tal on vaja kiskja eest põgeneda. See, et ta näib flegmana on iseasi. Ka piison tuiab kui poolunes, kuid kui vaja laseb sussi all keerlema ja arendab parajat kiirust.
Mis puutub aga seaduslikku külge, siis looma-, ehk siis lehmaomanik antud juhul, vastutab selle eest, et tema loom püsiks ketis, kinnisel territooriumil või hoones. Kindlustus maksab küll KASKO korral kulud kuid hiljem esitab regressiga nõude loomaomanikule.
Enamus loomadega toimunud õnnetustest on otseselt või kaudselt seotud lahtiste koertega, kes ajavad muidu ettevaatliku looma ummisjalu jooksma. Ja mitte loom ei eksi teele või linna/ asulasse. aga inimene ehitab nende radadele linna või rajab maantee. Metsloomad on aastasadu liikunud samadel radadel kas söögi või vee juurde ja seegi on neil programmis. Piisab vaid selle käivitumisest ja loom ongi linnas.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia