Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 11:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev 23 Apr, 2009 17:35 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Juhtus täna selline asi, et Mari parkis oma autot kesklinnas ja mobiiliga parkis kogemata minu auto, mis oli sel ajal mustamäel.
Tagasi tulles oli aknal trahv ehk juriidilises keeles viivistasu.
Kõne neile ei aidanud midagi. Õigemini neid ei huvitanud see inimlik eksitus üldse. Öeldi ainult, et kui suudate tõestada, siis ehk mingi komisjon otsustab....

Kas kellegil on kogemust viivistasu vaidega (on krt terminid) ja on nendega mõtet võidelda?
http://www.yhisteenused.ee/?structure=001&content=130

Saan firma kaameratest teha pildid, et auto oli sel hetkel kui teda kesklinnas pargiti, hoopis mustamäel.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 23 Apr, 2009 18:17 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Helista numbril 5011459..Sven nimeks..Ütle, et teine Sven..(s.t. mina) andis numbri. Usun, et saad nõu..pealegi telefoni teel tasuta.. .. Samas meelehead hea nõu puhul võid alati teha :roll: Tegu juristiga...kel nuppu ja teadmisi jagub.

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 23 Apr, 2009 20:12 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Kui suur on praegune kahju?

Kas rahaliselt ja tegevuselt see pingutus ikka tasub??

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 23 Apr, 2009 21:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
Mina arvan, et sealt seda raha tagasi saada on väga mikroskoopiline. Kuna seaduslikult pole nad selleks kohustatud. See, et sa samal ajal teisel autol parkimist maksid on su oma lõbu. RAha võiks tagasi saada kui sa ime kombel "inimese" otsa sattuksid seal. Aga kuna asi juba neil tehtud siis keegi ei viitsi jännata. Kirjuta kooliraha arvele. see 500 tugrikut pole seda vaeva väärt.

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 23 Apr, 2009 22:05 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Nad on vaidlustamise teinud jah keeruliseks. Kohale tulles või posti teel.
Saadan ikkagi neile kirja.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 24 Apr, 2009 8:30 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
Vahet eriti pole ju, isegi kui nad aktsepteerivad seda, et su auto oli mustamäel ja annavad raha tagasi (ennem läheb jumalapäike looja), siis teine auto parkis ikkagi kesklinnas ja ilma tasu maksmata. See, et sa soovisid maksta ei loe seaduse ees midagi.

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 24 Apr, 2009 9:24 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 03 Veebr, 2006 19:22
Postitusi: 871
Asukoht: Lääne-Virumaa
On vastav kogemus täitsa olemas. Tegin kõik nagu peab ja unustasin lipiku aknale panna, 15min hhiljem naastes oli trahvikviitung kojamehe vahel. Helistasin kohe sealt miskil numbril ja soovitati ka seletus kirjutada. Kirjutasin, panin lisasse skänniga ka pileti ja trahvi, jne. Hiljem tuli otsus: menetluskulu 100eek, trahv oleks olnud 460 :)

_________________
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
--------------------------------------------------------
3,3L+4,7L dailydriverid / 1L fundriver


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 27 Apr, 2009 10:02 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Teate, see pole midagi! Kaks aastat tagasi, siis kui linnas miski "parkimistsoonide" vahetus käis, kaeti kõik märgid mustade kilekottidega kinni. Oli vaja tööasjus Ringkonnaproksist läbi käia. Samas kõrval elab sõber, kellel on erahoov ja parkimisvõimalus olemas. Alates Taksopargist, ehk siis nüüdsest Kristiine Keskusest, olid liiklusmärkidel mustad kilekotid peas, viimsel kui ühel kuni Tatari tn. välja. Kuna liikluskorraldusvahendid EI keelanud ei peatuda ega parkida, parkisin auto lihtsalt tänavale, ei hakanud kasutama sõbra hoovi, mis oli ca 200m kaugusel. Proksist tagasi tulles ei pannud ma tillukeseks volditud paberit kojamehe varre allosas tähelegi, alles kodus küsis hoovil olnud naabritädi, et "mis sul seal kojamehe küljes on?" Oli see viivistasu otsus. Helistamisest polnud kasu. Ühispeenisele saadetud kirjale sain vastuse, mille võiks kokku võtta sõnadega: "ISE OLED LOLL!" Tallinna Transpordiametilt sain hoopis kentsaka vastuse, milles püüti selgitada, et ma ju parkisin tasulise parkimise alas, mis siis, et märgid olid kaetud, ma oleksin pidanud ära arvama, mis märgid need on!? Ühesõnaga, iga suva kodanik, kes liikleb Tallinnas, peaks peast teadma ja tundma nii liikluskorraldusvahendeid, tasulise parkimise alasid jms. Isegi siis, kui need on kinni kaetud, eemaldatud jne? Siis tuli hoiatus, et minult nõutakse 480.- eeku kohtutäituriga sisse. Edasine kirjavahetus jäi tulemusteta. Ja ma EI maksnud seda neile, teades, et see mult välja nõutakse. Kokku läks see nali maksma miskit 1200.- eeku. Aga vähemalt ei andnud ma seda ära vabatahtlikult. Mida põrgut, kas siis võib ka tänaval suva sass tulla ja raha nõuda, annangi kohe plaksust ära või? Või võin mina igalt minule meeldivalt naiskodanikult nõuda suguakti? Umbes sama tuleb välja ju? Meil on väga kentsakas riigike, milles on institutsioonid, mis tegutsevad kui seadustatud räkit.
Vähemalt ise ei andnud ära, mis siis, et summa tuli suurem, aga sita maitset ei jäänud suhu, taha küll keerati, aga kätte ei andnud ise.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 27 Apr, 2009 18:35 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Town&Country

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 19:03
Postitusi: 336
Asukoht: Elva linn
Mobiil: 5071505
Indian:
No mida mina vana Elva linna tohlakas selles olukorras näiteks pidanud tegema?Või mõni sõber naaberriigist?Kuna liiklus toimub ikka liiklusreeglite järgi ja meil kehtib ikka liiklusseadus ka. Mina annaksin asja kohtusse. Kui antud teelõigul(tänaval) oli liiklus korraldamata ei saa nõuda selle täitmist kunagi iks ajal kehtinud normide ja nõuete järgi!Samuti ei saa karistada siis kui liiklusmärk on kinni tuisanud või võssa kasvanud. Liiklusmärk peab leidma juhi,mitte juht ei pea otsima liiklusmärke.See on minu arvamus asjast.Punkt!

_________________
Kõigi maade Chryslerimehed ja -naised, ühinege !


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 28 Apr, 2009 7:59 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
Tegemist on Eesti HEA HALDUSE TAVAGA - kõike mida saab, tuleb tõlgendada inimese vastu. Kurb, aga tõsi. :roll:

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 28 Apr, 2009 11:59 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Eelnevaga seoses, õigemini liiklusmärkide, mida pole võimalik vaadelda, osas:

Kas on Haapsalu ümbruses olnud kokkupuuteid patrullidega, kes karistavad ajutiste kiirust piiravate märkide alusel, samas on need märgid paigaldatud nii, et neid ei ole näha. Ükskord teest eemale, teine kord mitte sõidusuunaga risti vaid piki. Kaks mu head ja usaldusväärset inimest on suht lühikese aja sees saanud protokollid. Ühel juhul keegi "suurte tärnidega" naisterahvas lubas kohtuga juhtimisõiguse üldse ära võtta kui protokollile alla ei kirjuta ja asja hoopis hullemaks teha jms. Kuna tütarlaps oli kaks aastat sõitnud ilma kordagi politseiga kokku puutumata, hakkas ta nutma ja kirjutaski alla. Ka ei julgenud kohtusse minna, olgugi, et soovitasin, ütles, et kardab selle politseitädiga kohtuda. Siis käidi ka märki vaatamas, seda mis piki sõidusuunda ja tagaküljega tee poole oli. Tädi ütles siis ka, et "märk on märk, mis siis, et näha pole..." vms. Teisel korral palus juht koos tagasi minna ja märki vaadata, siis öeldi, et "me alles paar tundi tagasi olime seal..." ja vormistati prott ära väitega, et märk on seal kindlalt ja kõik on OK. Hiljem selgus, et märk oli tõesti, aga seostada seda Haapsalu Tallinna mnt. küll ei saa, sest see oli kusagil kraavis.
Kas on Läänemaalt veel selliseid juhtumeid kuulda?

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 07 Juul, 2009 21:38 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Kokkuvõtteks ja õpetuseks teistelegi parkijatele.
Mari parkis keskturu lähistel oma autoga aga sõnumi saatis minu auto nimel, mis oli sel hetkel Mustamäel.
Sai viivistasu otsuse (maakeeli parkimistrahv) 480.- krooni.
Saatsin neile viivistasu vaide (jälle lahe väljend).
Tõestasin Mari ja enda tehtud piltidega (telefonidega ja turvakaamera väljavõttest tehtuna) et pargitud auto oli samal ajal mujal ja et mõlemad kuuluvad meie perele...et tegemist oli inimliku eksitusega. Panin juurde ka juhised, kuidas piltide infost välja lugeda, millal need on tehtud.
Kui tükk aega vastust ei olnud, helistasin ja pärisin aru. Nemad olla saatnud vastuse lihtkirjaga (seda viimast rõhutas neiu teiselpool mitu korda) meie kodusel aadressil. Seda me saanud ei ole. Küsisin et mis seal siis seisis. Seal olevat olnud keelduv otsus komisjoni poolt. Kui mulle see ei meeldi, võin edasi pöörduda Tallinna Halduskohtusse. See tähtaeg on juba loomulikult möödas.

:focus:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 08 Juul, 2009 9:12 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Palu "lihtkirja" koopiat selgitusega, et seda on vaja kohtu poole pöördumiseks. Samas on nad kohustatud saamata jäänud teenuse eest st. selle teise sõiduki mujal parkimise eest makstud raha tagasi maksma, (nad peavad seda tegema) ka see nõue lisa kirjale jne. jne. Bürokraatiat tuleb pedereerida kõikvõimalikel viisidel, selles osas hakkab minust juba saama spetsialist. Asi on minu jaoks tavaliselt lõppenud sellega, et teenindusasutuste juristid on lõpuks saatnud mulle kirju milledele võiksid nad juba alla kirjutada "suudlen xxxxx". Aga Ühispeenis ja Tln. Transpordiamet on omaette fenomenid, kelledel on Alati Alatu Õigus nende meelest. Taas seadustatud räkit nagu igasugu inkassod jms. Aga neid tuleb tüüdata igasuguste teabenõuete ja muu saastaga, nad PEAVAD vastama! Nemad peavad nüüd tõestama, et nad selle "lihtkirja" saatsid. Kui neil seda teha ei õnnestu, pole ka mingit aegumistähtaega olemas.

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 08 Juul, 2009 19:42 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Mina lahendasin asja enese jaoks teisiti. Kuna Keskturu juures on suvel praktiliselt võimatu parkimiskohta leida, sattusin tänavajagu kesklinnale lähemale ja oh imet - ei ühtki parkimise eest tasu nõudvat silti - pargi palju tahad ja seda tasuta. Minu käest ei saa nad enam sentigi.

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 08 Juul, 2009 22:48 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
MurakaMari kirjutas:
Mina lahendasin asja enese jaoks teisiti. Kuna Keskturu juures on suvel praktiliselt võimatu parkimiskohta leida, sattusin tänavajagu kesklinnale lähemale ja oh imet - ei ühtki parkimise eest tasu nõudvat silti - pargi palju tahad ja seda tasuta. Minu käest ei saa nad enam sentigi.


Kahjuks on sealkandis parkimine tasuline kuni autobussijaamani välja. See et silti kohapeal ei ole ei tähenda nende jaoks midagi. Sildid on parkimisala alguses ja tänavate otstel (kui jõuad neid jälgida).
Tänud siinkohal Enkusele vihje eest ;)

Tallinna tasulise parkimisala kaart:
http://kaart.tallinn.ee/Tallinn/Show?RE ... layer=1069


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia