Tänane kuupäev Neljapäev 18 Apr, 2024 4:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Turvavarustus
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 13:40 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 20:32
Postitusi: 4
On käimas TURVAVÖÖKAMPAANIA. Mida teia arvate kas on vajalik või saame me ilma läbi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 13:56 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
On vajalik - need üksikud korrad, kui on elusid päästnud turvavöö lahtiolek on ikka väga ainulaadsed - ja kui oli kinni on tegu OLEKSITEGA.
Minge tehke üks tiir pöörlevas autos kui turvavööd pole kinni....
Endal vajab veel lihvimist see automaatne liigutus turvavöö pealepanek, kuid 90% juhul on see mul ikka kinni.
See paha harjumus tuli algusaastatel 97-98 kui veri kees ja sierra istumise all, kus olid suht ebamugavad turvavööd ning kaagina olles oli selline "vastuhakuhoiak" politseile.
pean sülitama igale poole - pole õnnestunud oma nahal katsetada masinate turvavarustust, kuid ohutult olen teinud selle selgeks tütrele kui ta protesteeris turvatoolis istumist - 40km/h kiirusle järsk pidurdus ning ta oligi istmelt maas ning hädakisa hüppas kõrist välja, peale seda tuleb tal alati enne sõidu alustamist vöö kinnitada. Ning kui tal on vaja minna masinasse, kus turvavarustust puudu on ta suht ebavlev.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 14:28 
Eemal
Kasutaja
1998 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 19 Apr, 2007 19:56
Postitusi: 81
Asukoht: L.-Virumaa
Alati,kui midagi tuleb teha nn."käsukorras",tekib vastupidine reaktsioon.Ise olen küll harjunud turvavöö automaatselt peale panema,kui asulast välja sõidan,kuid kohapeal kärutades kipub meelest minema.Või siis trots sellise asja peale,nagu kord Rakvere vahel-tulin ühest hoonest välja ja sõitsin 100m edasi järgmisse kohta-politsei passis peale ja tegi vööta sõidu eest 600 eeku"preemiat".Siinsamas jälle asulas kaks 50km/h sõitvat autot laupkokkupõrkes ju nagu 100-ga vastu seina.Ca 20a tagasi panin žigulliga üle nipli,rippusin ligi tunni,enne,kui vöö lahti sain,teist korda olin sierras sama protseduuri ajal kaasreisijaks ilma vööta-ei saanud arugi,mis toimus :) Teema on teglt tõsine ja ilmselt nii ei saagi olema,et kõik rahul oleksid.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 15:38 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Turvavöö ei ole mitte viimaste aastate leiutis Mr Green
http://www.youtube.com/watch?v=1B98PExsoXs

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 15:44 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
krabi kirjutas:
Ise olen küll harjunud turvavöö automaatselt peale panema,kui asulast välja sõidan,kuid kohapeal kärutades kipub meelest minema.


Hea näide, mis juhutb asula "väikesel" kiirusel
http://www.youtube.com/watch?v=_OUntpT9xg4

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 16:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
ma panen isegi siis vöö peale kui maja eest auto parklasse viin (mööda hoovi teed). See kurask muidu piiksub nagu segane :D

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 17:35 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
Kuripiiritus kirjutas:
ma panen isegi siis vöö peale kui maja eest auto parklasse viin (mööda hoovi teed). See kurask muidu piiksub nagu segane :D

Minagi avastasin, et tõmban vöö peale isegi siis kui sügaval maal vanemate juures maja eest sauna juurde vaja sõita oli. Vend naeris nagu hull. :hi:

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Mär, 2008 20:59 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Meie pere elu päästis turvavöö keset Tallinna linna mitte suure kiiruse pealt juhtunud avariis. Tagant lendas selga mersu. Oleksime olnud esiklaasis ja/või kaelad murdnud.

Aitähh onudele, kes selle tarviliku paela välja mõtlesid.

:niks:

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 12 Mär, 2008 21:59 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mittekasutajatele ja kahtlejatele:
Esiklaas on üpris tugev asi. See on sõiduki kandevkonstruktsiooni osa. Kas tahaksite proovida seda peaga puruks lüüa?
Ka käimiskiiruselt on päris valus peaga vastu seina/posti vms lüüa.
Raskemate avariide korral võib ikka lugeda/kuulda, et sõitjatel polnud turvavöö kinnitatud, nad paiskusid sõidukist välja ja jäid sõiduki alla.

Ise kasutan alati turvavööd ja soovitan seda ka teistele. Turvavöö kinnitamine muutub aja jooksul automaatseks nagu suuna näitamine kui seda teha alati kui sõitu minek.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 14 Mär, 2008 10:29 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Town&Country

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 19:03
Postitusi: 336
Asukoht: Elva linn
Mobiil: 5071505
anjolle kirjutas:
Mittekasutajatele ja kahtlejatele:
Esiklaas on üpris tugev asi.


Esiklaasi tugevust katsetatakse viisil:
5 kg ümmargune raudmuna tõstetakse magneti abil 5m kõrgusele ja lastakse raamile asetatud esiklaasile kukkuda.Klaas tunnistatakse kõlbulikuks, kui raudmuna ei vaju 5 sek.jooksul klaasist läbi.
P.S Kui klubilised soovivad, võin esiklaasi (ka küljeklaasi) tehases kõigile ühe hariva ringkäigu korraldada.

_________________
Kõigi maade Chryslerimehed ja -naised, ühinege !


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 14 Mär, 2008 13:57 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 25 Apr, 2007 17:26
Postitusi: 57
Sõbrad ikka naljatavad, et ma hakkasin taksojuhiks, et ametlikult ilma turvavööta sõita saaks. Tegelikult olen linnas liigeldes üsna hädas, kui oma autoga sõidan. Ma ei tea, kas minu kehakuju ja istumise asend on imelikud, aga linnas liigeldes, turvavöö segab mind. Ma ei saa vabalt jälgida paremale- vasakule, sest pidevalt ta poob mind. Sellepärast oma autoga eriti ei liiklegi, ikka taksoga ja ilma turvavööta. Maanteel samas tõmban turvavöö peale olgu siis oma auto või taksoga, sest seal võib temast kasu olla. Voyageriga sõites tegin avarii, aga kõht on vist nii suur, et rool peatas mu hoo ja koksasin peaga ainult vaikselt esiklaasi Mr Green

Ühesõnaga olen ikkagi turvavöö poolt.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 14 Mär, 2008 23:25 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Nov, 2006 23:05
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
Meie miilitsal käib ikka kõik kampaania korras.Algul suure hooga ja max trahvidega ja siis jääb asi jälle soiku.Aga 3000eek on liig mis liig.Isegi L-EUs pole sellised numbreid. Ise pole praktiliselt neid trakse 26 aasta jooksul kasutanud ja pole ka midagi hullemini lõppenud.Peamine,et ma ei ohusta mingil määral teisi liiklejaid!Seega mõtetu kampaania. Aga jõudu neile pöösas passivatele miilitsatele.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 15 Mär, 2008 0:18 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Pühapäev 19 Veebr, 2006 16:02
Postitusi: 1602
Asukoht: Tallinn, Nõmme
velts42 kirjutas:
Aga 3000eek on liig mis liig.
Selles osas ma pole küll nõus. Mingi paarisotine trahv ei võtaks ju enam kedagi mõtlema ja oleks pigem koomiline, eriti kui see veel nullilähedase vahele jäämise tõenäosuse koefitsiendiga läbi korrutada.
Ja nii ei saa ka öelda, et pole kellegi asi kui sandiks jään või surma saan. Vigastatute ravimine, invaliidistunute toetamine, saamata jäävad maksud, sündimata järeltulijad või orvuks jäänud lapsed on see mis meie riigile/rahvale mitte hästi ei mõju. Või kui kõik elutöö juba tehtud siis järeltulijatele edasi andmata jääv elukogemus on ka midagi väärt.
See märkus on muidugi õige, et kampaania korras ei paranda (liiklus)kultuuri ega (-)harjumusi. Liiklusjärelvalve peab olema tõhus koguaeg.

Palun mitte võtta seda isiklikult.

Unch, klaasitehase ekskursioon oleks huvitav. Selle võiks ette võtta, kui jälle mõne Lõuna-Eesti ürituse teeme.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 17 Mär, 2008 0:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 16 Apr, 2007 13:11
Postitusi: 151
Asukoht: Harjumaa
Meie kasutame turvavöösid pidevalt, ka lapsed tagaistmel on sellega harjunud. Kui peaksimegi ees turvavöö panemise unustama, antakse sellest kiiresti tagaistmelt märku. Ilma turvavööta on isegi selline naljakas tühi tunne :) nii ära oleme harjunud.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 17 Mär, 2008 10:55 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
velts42 kirjutas:
Meie miilitsal käib ikka kõik kampaania korras.Algul suure hooga ja max trahvidega ja siis jääb asi jälle soiku.


Ma usun ka, et asi töötaks paremini, mitte kampaania korras, vaid kui iga politseinik teeks iga päev paar turvavöö protokolli. Tõsi ta on, et paljud ametnikud saavad hommikul kätte kiirusemõõtja ja unustavad end selle taha kuni õhtuni.

yokoono kirjutas:
Meie kasutame turvavöösid pidevalt, ka lapsed tagaistmel on sellega harjunud. Kui peaksimegi ees turvavöö panemise unustama, antakse sellest kiiresti tagaistmelt märku


Mina ise ei unusta turvavööd, aga naine vahel unustab, siis tagaistmelt laps käratab kohe, et RIHM PEALE Mr Green

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia