Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 22:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 20:57 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Kuna asi on praegu n.ö. "kuum" tahaks teada, mida arvavad asjast meie Chryslerite omanikud. Chryslad rasked masinad (enamuses) ja seega tahaks teada, mida rahvas tegelikult arvab..see kollase ajakirjanduse populism mind ei huvita..
Ise arvan, et naelad peaksid jääma..just turvalisuse seisukohalt ja pealegi on elu näidanud, et kui on lumi (näiteks järgmine aasta) siis seda koristada ei suudeta ja naelad ikka päästavad palju. Samas põhjendus teede lõhkumise kohta pole alus-tuleb ehitada paremaid teid, s.t (tean täpselt) teede ehitajad ei tahagi paremat teekatet teha, kuna sel pole mõtet..riigihange 4 aastaks, vähempakkumine jne..
Aga mina siis keelamise vastu!!!

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 21:22 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
Olen iga kell naelte keelamise poolt, võidaks nii teekate kui ka keskkond. Samuti ei usu ma, et naastrehvide kasutajad teeksid vähem avariisid. Ise olen sõitnud pea 10 aastat lamellidega ja ei tunne küll, et oleks vähem turvaline. Kõik on ikka juhtides kinni. :)

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 21:43 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Naastrehvidega ON parem pidamine, olgu siis roolis algaja või kogenud, rullnokk või mõistlik juht. Igal juhul on õnnetusi vähem.
Viiks ikkagi selliseid reforme ellu loogilises järjekorras - enne teede hooldamine korda ja siis alles hakkame keelama kodanikel enda kaitsmist õnnetuste eest.
Tundub, et enamus keelustamise pooldajaid ei ole kunagi olnud tõsiselt hädas veega kaetud jääl ja hooldamata maateedel. Tallinnas jah ma olen nõus, et ei ole mingit vajadust naastude järele.
Ja siis veel keskonna saastamisest? Mida need naelad siis veel tekitavad peale tolmu? Siin on jälle sama lugu - samuti nagu ennast on vaja pesta on vaja ka sellega tegeleda teedel ja tänavate puhul! Naelad tekitavad küll tolmu aga lamellrehvide kummisegu on jällegi palju pehmem ja kulub kiiremini, ning paiskab keskkonda kummi jääke palju rohkem km kohta kui naastud. Ja kumb on keskonnale ohtlikum, kas tolm mis on teel lahti kulutatud või kummijäägid?

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 21:45 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
minul isiklikult on kama kaks mis teistel all on.
Las kasutavad need isikud naelu kellel neid tõesti vaja on. Kuid minu kogemused siiani on selleised, et kuskil 2-4 korda oleks ehk naelu vaja läinud (või siis paremaid lamelle) ja seega kõik aga juhtimise võtted on asjad normi piires hoidnud.
Ise ei näe vajadust naelte järgi kahel põhjusel:
1. Müra sõitmisel on suurem
2. sa oled kohustatud need mingi aeg alt ära võtma - lamellidega saad seda aega piknedada kui on vajadust.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 22:01 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Town&Country

Liitunud: Kolmapäev 18 Apr, 2007 19:03
Postitusi: 336
Asukoht: Elva linn
Mobiil: 5071505
Minul ükskõik kes millega sõidab.Ise sõidan lamellidega ja jänni pole jäänud. Autot juhin juba kauem kui enamusel siinkirjutajatel vanust,Üks teedemees rääkis kunagi,et naelrehvidega auto järab 100 km kohta 1 kg asfalti ära. Arvutage ise, kumb on kulukam.Ei maksa nende naelte peale ka liiga palju loota,asi võib ootamatult lõppeda, samas kui sa tead,et sul on naelteta kummid,lisadki oma sõidustiili rohkem ettevaatlikkust ja ei kaota seega valvsust. Keelata küll pole vaja,sest on juhte, kes muidu talvel hakkama ei saakski. No ja raginal on uhke sõita ka...Las jääb nagu praegu on- igaüks saab oma valikud ise teha vastavalt sõiduoskustele ja-stiilile.

_________________
Kõigi maade Chryslerimehed ja -naised, ühinege !


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 22:08 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 19 Apr, 2006 21:04
Postitusi: 128
Asukoht: Soome/Jõgeva
mind naastud hätta pole jätnud,seega naastude poolt.Lamellid mu meelest "ne mjasa ne rõõba".Ja hing ka rahulikum, kui naine oma autoga sõidus libedaga,siis tean ,et autole said korralikud naastud sügisel alla.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 22:13 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Linnas sõitjana ma vahet ei tee mis all. Tunnen südamest kaasa neile kes sõidavad tulevikus kitsastel ja jäisetel külavahe teedel. Juhul kui see idiootsus peaks läbi minema.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 22:27 
Eemal
Kasutaja
1998 Chrysler Voyager

Liitunud: Neljapäev 19 Apr, 2007 19:56
Postitusi: 81
Asukoht: L.-Virumaa
Mul savi,millega sõita,kuid kui keegi hakkab vägisi peale suruma,siis ajab tigedaks küll.Keegi võtab pähe-nii-tänane teema on turvavarusus!Minuarust võiks asulas üldse turvavöö lahti olla.Võtku siis trassil vööta sõitjate jaoks suurem kirves.Palju hullem on aga see,et naastupooldajaid ajab selline jama vihale,mis tähendab omakorda lugematul hulgal vihaseid juhte meie teedel... Põhiline oht on ju liikluskultuuris!Poliitikutel pole midagi teha ja see ju hea teema tähelepanu võitmiseks....MRRRRRRR :angry:
2 päeva see teema kõikides meediakanalites...


Viimati muutis krabi, Kolmapäev 27 Veebr, 2008 23:02, muudetud 1 kord kokku.

Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 22:38 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Chrysler Neon

Liitunud: Teisipäev 16 Okt, 2007 10:17
Postitusi: 453
Asukoht: Rohuneeme - Tallinn(Sikupilli) - Liigvalla
Mobiil: 56806824
krabi kirjutas:
Mul savi,millega sõita,.....


Selleeelnevaga päri st. mul savi. Ülejäänuga natuke mõtleks enne kui suu lahti teen :)

Viimased paar talve olen sõit lamellidega ja ei ütle midagi paha. :)

_________________
Vahel lihtsalt jookseb kuul kokku...
Kõik metallitööd meilt! Obadus OÜ


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 27 Veebr, 2008 23:01 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 16 Sept, 2007 19:47
Postitusi: 267
Asukoht: Harjumaa
Sellel aastal on meil mõlemal autol all lamellid ja naelast isiklikult meie pere vanemad ja ka nooremad sõitjad küll enam kuulda ei taha. Elame ka Tallinna lähedal maal ja kiilakat on lumiste sulailmadega väga tihti. Minu praktiliste kogemustega peab hea lamell naelast paremini, müra väiksem ja sõita pehmem. Eelmisel aastal kogesime kaasaga mõlemad, et sama kiirusega tulles ja samast kohast pidurdama hakates jäisel teel libises naeltega varustatud auto teeotsast mööda, kust lamellidega auto suutis ilusti alla keerata ilma igasuguse ohuta.
Meie soojades talveilmades kuluvad naelad paljal asfaldil suht ruttu ja nende kasutegur peale kulumist on suht 0 lähedane, hoolimata sellest, et rehvi turvise sügavus pea kulumata, on naelkummi materjal ka kõvem ja libedam.
Noh, aga see on minu arvamus ja omade katsete tulemusel tehtud järeldus.

_________________
Don`t drive faster then you angel can fly


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 10:07 
Eemal
Kasutaja
1997 Chrysler Voyager

Liitunud: Teisipäev 19 Sept, 2006 12:36
Postitusi: 116
Asukoht: Tallinn/Võsu
Mina olen lamelli pooldaja sellepärast, et on ikka selgelt näha mismoodi see naastrehv asfalti sööb. Kui asfalt oleks parema kvaliteediga ja ei hävineks nii kiiresti siis oleks naast ok aga nii see ei ole. Selle jaoks tuleks kehtestada uued standardid tee-ehituses ja kogu asfalti kvaliteetsemaks muutmine Eestis võtaks aega paar aastakümmet.
Mina arvan, et naastrehvide kasutamine tuleks teha kasutajatele kulukaks ja talvisel perioodil suurendada teehoolde kulusid, lõpuks peaks see tee remondi arvelt ennast ära tasuma. Vähem remonti rohkem hooldust.

Meenub, et paar aastat tagasi näidati telekas vapraid Eesti teadlasi, kes olid välja töötanud rehvi, kus naelad olid rehvi sees nii et tulid mustrist välja alles piirolukordades. Umbes, et kui pidurdad, siis suureneb surve rehvile ja naastud surutakse mustrist välja. Idee oleks ju hea ja kompromiss variant olekski olemas, aga kahjuks ei ole sellest imerehvist rohkem midagi kuulda.

Paar-kolm aastat tagasi ostetud Scorpiol olid all lamellrehvid, mis olid päris kulunud ja sõitsin terve talve ringi ja midagi hullu ei olnud, pidasid teel suht hästi, mis siis kaasaegsest ja uuest lamellist rääkida. Soovitaks naastrehvi pooldajatel proovida sõita korraliku lamelliga ja arvan et saate aru, et vahe ei ole enam väga suur. Kindlasti tuleb ikka alati arvestada teeolusid. Kui teel on ikka jää peal siis ei hoia teid seal hullult kihutades ei naastrehv ega elektroonika. Mõistust on vaja kasutada.

Turvalist liiklemist :hi:

_________________
Tallinna tänavad ei ole sõidetavad vaid läbi raskuste läbitavad!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 10:09 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Ford Expedition

Liitunud: Laupäev 14 Jaan, 2006 15:14
Postitusi: 944
Asukoht: Pärnu / Tallinn
linnas pole enamasti vahet, aga kui linnast välja lähed siis selles AS Eesti Vabariigis tuleb külm ja lumi ja muu sodi alati ootamatult.. Mitte ei suudeta kohe teid puhtana hoida.

alles eelmine nädal sai ontikale sõidetud.. 150km musta jääd järjest.. õnneks naelad all, ainult ühes kiiremas s kurvis tegi 100 pealt väikse libisemise.. soola masinad jõudsid alles välja siis kui sealt hakkasime tagasi sõitma..

(neid näiteid võiks tooma jäädagi)

_________________
Normaalsus on ülehinnatud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 21:49 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Nov, 2006 23:05
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
100%naastude poolt!!! Ise liigun 2/3 linnast väljas ja pole just tore liuelda kuhugi kraavi, kui teekatteks on jää ja vesi peal. Kuni meie teede hooldustase on alla igasugust arvestust - hoidku naastude kohapealt suu kinni!! Ega teravad löökaugud pole naastude põhjustatud. Ja kui aasta tagasi paigaldatud teekate (õhuke kui tõrvapapp) juba aukus, siis süüdi pole mitte rekkad ega naastud. Soovitaks sommid või svenssonid palgata teid tegema ja kaoksid ka need põhjendamatud virisemised.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 21:52 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 02 Sept, 2007 23:40
Postitusi: 16
ise kasutan ainult Lamelli, et mul suva, mis selle naastuga tehakse.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 28 Veebr, 2008 22:00 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 25 Apr, 2007 17:26
Postitusi: 57
Sõitnud pea 5 aastat lamellidega sest siiani pole olnud olukorda, kus oleks läinud naelu vaja. Ja olen täielikult naelte keelustamise poolt.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia