Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 13:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 24 Nov, 2008 20:02 
Eemal
Kasutaja
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 17:35
Postitusi: 307
auto saime kätte täna hommikul kell 06.00...tund peale traktori käimist on jälle teed umbes ja mees tuleb linnast 2 lumelabidaga....hakkame teed lükkama :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 24 Nov, 2008 21:07 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
grity kirjutas:
auto saime kätte täna hommikul kell 06.00...tund peale traktori käimist on jälle teed umbes ja mees tuleb linnast 2 lumelabidaga....hakkame teed lükkama :D


See meenutab mulle üht ammust lugu sellest, kuidas perekond Californiast põhja poole kolis - eemale maavärinatest ja tulekahjudest:

1.PÄEV
Kell viis õhtul. Algas lumesadu. Selle aasta esimene lumi. Ma pole mitu aastat lund näinud. Võtsime naisega tassi kakaod ning istusime õhtu läbi akna ääres, vaadates pehmeid helbeid. See oli nii ilus!

2.PÄEV
Hommikul oli maas lummav valge vaip. Milline fantastiline vaatepilt! Rookisin esimest korda elus lund ja see oli vahva tegevus. Rookisin puhtaks nii kõnnitee kui ka garaazini suunduva autotee. Hiljem sõitis mööda lumesahk ning lükkas kogemata täis nii tänava kui autotee. sahajuht naeratas ja lehvitas mulle , lehvitasin vastu ning tegin kõik uuesti.

3.PÄEV
Sadas veel 12 cm lund ning temp. langes -12 kraadini celsiuse järgi. Puude mitmed oksad murdusid lume raskuse all. Ma puhastasin taas kõnniteed ja autorada. Varsti pärast seda tuli sahk ning tegi sama tembu mis eile.

4 PÄEV
Toit läks täna köögis jäässe. Ostsin mõlemale autole naelkummid. Kukkusin kõnniteel perseli. 145 $ arstile, õnneks ei olnud midagi katki läinud. Ööseks lubati veel lund ja jääd.

5 PÄEV
Jätkuvalt külm. Libisesin naise autoga sõites vastu äärekive ning kahjustasin oluliselt paremat esitiiba.Öösel oli sadanud veel 20 cm. seda valget sitta. Mõlemad autod olid hommikul paksu katte all. See neetud lumesahk sõitis täna kaks korda mööda. Kõvasti lumerookimist.

6 PÄEV.
Õues on vaid -13 kraadi. Üha sajab seda fucking lund, meie aias pole ühtegi puud, mis poleks kannatada saanud. Vool oli ära suurema osa ööst. Proovisin hinge sees hoida petrooliumisoojendajaga. Petrool loksus maha ning süttis. Suutsin tule kustutada, kuid sain teise astme põletushaavad kätele ning kaotasin ripsmed. Haiglasse sõites libises auto teelt välja. Pole enam teist.

7.PÄEV.
Neetud fucking valge sitt muudkui sajab. Pidin kogu oma garderoobi selga ajama, et surnuks külmumata postkastini jõuda. Kui ma ükskord selle litapoja, kes lumesahaga sõidab, kätte saan, närin ta rinnakorvi lahti ning kisun ta südame välja. Arvan, et ta passib oma sahaga nurga taga ja tormab sealt 100 km/h kiirusega välja niipea, kui mul töö valmis saab. Elektrit pole taas. Peldik külmus jäässe ning katus annab lume survele järele.

8.PÄEV.
Veel 15 cm seda fugking lund ja jääd ja kurat teab, mis fucking valget sitta veel. Ründasin seda fucking lumesaha litapoega jääpiigiga. Minema pääses. Enne lükkas kõik kohad muidugi lund täis. Ma ei suuda varbaid liigutada. Päikest pole näinud nädalaid. Ilmaennustuses lubati veel lund. Õues on -5,5 kraadi.

9.PÄEV.
Proovisin kaminasse tuld teha, aga korsten oli umbes mis umbes. Ronisin katusele, et lõõri kontrollida, libisesin, ning kukkusin jäätunud lumekuhjale. Murdsin ribi ja vigastasin laupa jääpiigiga. Lumesahamees mattis mu naerdes lumme. Jätsin vist eile koera ööseks lumme...ära külmus. Põrgusse temaga! Sõidan tagasi californiasse!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 25 Nov, 2008 10:52 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 22 Veebr, 2008 21:24
Postitusi: 98
Asukoht: Keila
Õnnekombel ei sega lumi Ühisteenuste tööd, kes lumevangis inimesi viivistasuga karistavad nagu Delfi kirjutab. :shock:

Pühapäeval BNS kirjutas, et torm seiskas trolliliikluse, laevad ei sõida, lennuliiklus takistatud jne ja järsku uudis, et torm ei sega Võidusamba ehitust :) Hea teada, et tähtsad asjad ikka toimivad Mr Green

_________________
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 25 Nov, 2008 19:15 
Eemal
Kasutaja
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Esmaspäev 28 Jaan, 2008 17:35
Postitusi: 307
Tule taevas appi :angry: ..tegelt on nii, et ma lähi ajal ostan endale linna terve tänava :roll: ..panen selle kõik tasulise parkimise alla ja nõiun terve talve lund...ohtralt. Siis lasen lumesahkadel kõik autod lume alla matta ja öösel käin ja panen ise salaja sinna parkimiskviitungid ja hakkan aga intresse nõudma...vot milline äriidee :D :niks:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 25 Nov, 2008 22:26 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
sai siis täna ka sees istutud (õnneks mitte kaua) muidu on nagu tank aga seekord mätsis põhja alt nii kinni et labidas ka ei läinud lume sisse Mr Green

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 25 Nov, 2008 23:14 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 28 Nov, 2006 23:05
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
Ühinen Silleriga,ka minul ei õnnestunud L-eesti metsateedel kinni jääda.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 28 Nov, 2008 12:48 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 17 Apr, 2006 13:44
Postitusi: 935
Asukoht: Tallinn
Kas kujutatate ette, et täna mitu päeva peale "lumekoristustööde lõppu" võib tallinnas autoga kinni jääda! Ja seda mitte lumme vaid porri!!


Manused:
28112008(003).jpg
28112008(003).jpg [ 287.57 KB | Vaadatud 9448 korda ]
28112008(001).jpg
28112008(001).jpg [ 224.21 KB | Vaadatud 9446 korda ]

_________________
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab
Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Kolmapäev 04 Mär, 2009 22:33 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Pole vaja nii kaugele minnagi. Kaks aastat tagasi Peterburi maanteel Iru lähedal pani ühte hunnikusse 39 autot.
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=218962


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 06 Mär, 2009 15:01 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev 15 Nov, 2006 15:58
Postitusi: 528
Asukoht: Linna lähedal maal
Jälgisin seda videot "Miki Hiir võitleb jääga". Kui ma käisin üle 30 aasta tagasi autokoolis, siis kui autosid oli vähe ja teed ikka hulllibedad ja rehvid kui linoleum, aga sõita mõistsid nendega kõik, õpetati meile, kuidas pidurite kadumise korral äärekivi vastu rahulikult sõites sõidukit peatada.
Juuresolevalt pildilt selgus, et nemad püüdsid sellest äärekivist hoopis eemale saada. Tundus ka, et mõnel olid silmad kinni pigistatud ja kaks jalga korraga piduril. Noh, nii nagu meilgi kaasaegne popp ja noortepärane käituks. "OOOH, maigaaad!" kisamise on meite rahvas juba kenaste ära õppinud. See aitab sama palju kui see venekeelne ema ja suguaktiga seotud võlusõna. Hull, kui kogu maailm selliseks läheb.
Gooodblesssjuuu!

_________________
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 06 Mär, 2009 16:18 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Veel liuglemisi. Esimene auto võtab asjast viimast.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 06 Mär, 2009 17:58 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 25 Dets, 2006 22:49
Postitusi: 363
Asukoht: Edikgrad
Ainult lollidemaal... loe ameerikas.... selline asi võimalik Mr Green Mr Green Mr Green


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 15 Okt, 2010 15:59 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 09 Mär, 1971 8:00
Postitusi: 2510
Täna krõbistas linnas hulgaliselt juba naelrehve. Mina panen ka alla naelad, hoolimata sellest et need pidavat iga saja kilomeetri kohta 5 kilo asfaldit üles kiskuma.
http://uudised.ekspressauto.ee/news/aut ... d=33937221
Ei õnnestu mul kuidagi nende lamellidega maakolkas sõit. Oleks veel et põhisõit linnas. Ja kui veel sajab sama palju lund, kui eelmine talv oli...


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 15 Okt, 2010 17:17 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Voyager

Liitunud: Teisipäev 03 Jaan, 2006 11:06
Postitusi: 339
Asukoht: Pärnu
Myrakaru kirjutas:
Täna krõbistas linnas hulgaliselt juba naelrehve. Mina panen ka alla naelad, hoolimata sellest et need pidavat iga saja kilomeetri kohta 5 kilo asfaldit üles kiskuma.
http://uudised.ekspressauto.ee/news/aut ... d=33937221
Ei õnnestu mul kuidagi nende lamellidega maakolkas sõit. Oleks veel et põhisõit linnas. Ja kui veel sajab sama palju lund, kui eelmine talv oli...


Karu küüned krabistavad :D
Proaktiivne tegevus peaks ütlema.
Tubli!

_________________
Turvalist liiklemist kõigile!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Reede 22 Okt, 2010 22:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Nael see peab jääl aga lumel ei ole suurt vahet kas lamell või nael


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jällegi on libe!!!
PostitusPostitatud: Laupäev 23 Okt, 2010 20:57 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Täna öösel oli ikka päris libe... mul lamellid all ja Sõmeru Rakverre vahelisel teel üle 70 ei julgenud kohe kuidagi... Nii mõnigi liugles kõrvalteelt peateele, ise seda soovimata.
Seega jällegi on libe ning see libedus võib tekkida väga kiiresti.
Näiteks õhtul 21 ajal olid teed märjad aga ei olnud libedad, 2h pärast sõidad nagu lehm libedal jääl

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia