Tänane kuupäev Neljapäev 28 Mär, 2024 14:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede 26 Mär, 2021 18:48 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
hashmask kirjutas:
kanguran kirjutas:
Enda pere teine auto Volvo XC70 linnamaastur aastast 2003, soojeneb 1-2 km läbimisega, ideaalne linnaauto ! Haagissuvilaga pargin suvel otse liivaranda ja naudin merevaadet ja randa.
.


Tekkis hoopis küsimus, et kas Lanciaga haagissuvilat ka vead ning mis selle kütusekulu tuleb? Kuna endalgi haagis siis olen siin kaalunud Volvo ja Lancia vahel (Volvosse jälle ei mahu nii mõnusalt 5ne pere + koduloom)


...ei oska kommenteerida, enda lancial kärukonksu pole, käru vedamiseks mul transit. Aga ma usun, et lancia saab sellega hakkama küll ja ilmselt oleks kütusekulu küll suurem kui volvol aga ega ju kogu aeg seda suvilat ka ju järgi vea ja need korrad kui seda vaja on teha kaaluks ilmselt oma mahutavuse ja mugavusega siiski kaalukauss lancia poole.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 02 Apr, 2021 9:24 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 25 Veebr, 2021 0:47
Postitusi: 5
Haagissuvilat Lanciaga ei plaani vedada, tema suurim haagise täismass on 1600 kg.
Enda Volvol on 1800 kg.
Minu haagise täismass on 1500 kg ja tühimass on umbes 1200 kg. Tegemist on Hobby 540 Excellence 2005 aasta mudeliga.
Haagissuvila jaoks soovitatav osta auto millel on taga nivooamordid.
Lisaks 4x4 on igati teretulnud ning auto haagise suurim lubatud täismass oleks vähemalt 2 haagise tühimassi. Minu puhul oleks see 2400 kg.
Kõigeparemini sobiksid Toytota Land cruiser, Hilux, Ford Ranger, Mitsubishi Pajero.

Raske haagise vedamisel peab arvestama,et õlisid peab 2 korda tihedamini vaheta, autokulu on haagise vedamisel tohutu. Seega Lanciat kohe kuidagi ei sobi suvila vedamiseks, auto ise raske, max 1600 kg haagis ja pole nelikvedu. Lancia remont pole odav lõbu samuti.

Eile panin endale http://www.chip.ee tuningu peale. nüüd minu Lancial 155 kw, kütusekulu langes liitri võrra alla, sest elan kesklinnas ja kiirused madalad.
Volvol aga tuleb esiamordid ja vedrud nüüd välja vahetada. Amort 45 eur, vedru 35 hakkan tänä varuosi tellima :P Volvod olid omal ajal super masinad, esivedrud pidasid 18 aastat vastu, lähevad vahetusse nüüd.

Haagissuvila jaoks siis soovitaks osta mõni vanem auto, mida saab mõistliku hinnaga remontida ja mis suudab vedada.

Sel nädalal sain veel ARKis B96 luba tehtud, see on kohustuslik haagissuvilate vedamisel. :cop:
Kui avarii juhtub ja BE või B96 luba pole siis kindlustuse silmis oled süüdlane


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 06 Apr, 2021 9:48 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
kanguran kirjutas:
Eile panin endale http://www.chip.ee tuningu peale. nüüd minu Lancial 155 kw, kütusekulu langes liitri võrra alla, sest elan kesklinnas ja kiirused madalad.


Palju maksid neile selle triki eest? Mina tegin VKMis sai 500€ eest 149 kw ja ka miinus liiter enamvähem.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Laupäev 25 Sept, 2021 22:40 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 11 Juun, 2012 8:51
Postitusi: 37
GrandBlack kirjutas:
Veidi muljeid siis olles nüüd juba harjunud selle autoga! Ütleme nii, et suuresplaanis olen rahul! Linnas tuleb ikka väga rahulikult kasutada gaasipedaali kui tahta vähegi mõistliku kütusekuluga arvestada! Nagu vähe krapsakamat stiili viljeleda kipub kulu märgatavalt tõusma! Lisadega on nii, et need on toredad ja neid on palju aga pea kõikide asjade puhul on tunne, et saaks ju natuke paremini... aga noh selle raha eest ilmselgelt ei saa :) ehk siis pisiasjad mis häirivad aegajalt! Nagu näiteks vihmasensori suht imelik iseloom, kliimaseadme kraadide intervalli suurus (puuduvad poolktaadid mis pikal sõidul tunduvad just puudu olema, sest 20 on vähe ja 21 on palju), kui monitor on all siis laekonsool nagiseb, üks keskmine isete nagiseb kui keegi peal ei istu, see pisike peegel mis on prillitasku küljes laes kus peaks panoraamvaade auto sisemusel tekkima on täitsa vales kohas, lihtsam on üle õla vaadata! Vahest tahmafiltri puhtakspõletusel tekkiv hais ja ilmselt midagi veel... ahjaa :P pooltulede töötades pidev tuledele pesuvee raiskamine mis tulesid eriti puhtamaks ei tee, küll aga raiskab vedelikku ja määrib terve auto seiosa! Ehk siis pisiasjad! Ehk siis endiselt kui tekib küsimus kas multivan või voyager siis ikkagi viimane, kuigi on suurema kütusekuluga! Multivan jääb ikka kaubikuks, olgu tal nii vahvad lauad ja toolid sees kui tahes :D Ise ootan vaikselt millal peaks tulema uue Pacifica feislift, ja kas on siis ka salongis mõned ebaloogilised asjad saanud "korda"

Pacifica facelift on ammu väljas, mis need ebaloogilised asjad siis on Pacifical ja kas need ka korda on saanud?

_________________
Mopar user since 2000


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 07 Okt, 2021 10:44 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 07 Okt, 2021 10:41
Postitusi: 3
Hey, sulle küsimus: kuidas sellel autol heli kõrvaklappidele edasi antakse? Jutt käib siis laeekraanidele juurde kuuluvatest kõrvaklappidest*
Otsin ühele isendile puuduolevatele asenduskomplekti.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 07 Okt, 2021 10:58 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
Timmok kirjutas:
Hey, sulle küsimus: kuidas sellel autol heli kõrvaklappidele edasi antakse? Jutt käib siis laeekraanidele juurde kuuluvatest kõrvaklappidest*
Otsin ühele isendile puuduolevatele asenduskomplekti.



Infrapuna peaks olema! Ehk siis suvalised klapid ei ühildu. Kõige lihtsam helista või kirjuta Märten Edala 58445436 Tema tegeleb Voyade varuosadega, ta siin foorumis ka aga mõistlik helistada. Kindlasti saab ta sind aidata! Noh iibeist võid ka muidugi tellida kui huvi :roll:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 07 Okt, 2021 15:56 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 07 Okt, 2021 10:41
Postitusi: 3
Tänud kontakti eest, küsin kindlasti üle. :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 26 Okt, 2022 20:24 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
Nii. Neljas aasta jookseb sellel masinal minu alluvuses. Kui kõrvale jätta linnasõidu ebameeldivalt suur kütusekulu siis võib kõige ülejäänuga suuresplaanis rahule jääda. Perega rõudtrippimiseks on ikka sigamugav. Kogu rõudtripi kütusekulu tuleb arvestada umbes 8,5 siis saab hakkama aga selle mugavuse eest pole see liiga palju küsitud. Tehnilise poole pealt loobusid teise aasta lõpuks mõlemad pimenurga andurid ja nipetnäpet on ka lisaks hooldustele mõned varuosad vahetatud. (pidurikettad, tagaamort, aku, mingeid sillajuppe...) Suuremaid anomaaliaid pole esinenud. Käivitub iga ilmaga salongist ja muidu ka mõnus pehme kruiiserjõudu on kah täitsa piisavalt, et teha maanteel täislastis ka mõni möödasõit.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Okt, 2022 19:50 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 07 Veebr, 2010 12:44
Postitusi: 60
Asukoht: Tartumaa
Mobiil: 5206691
"Tehnilise poole pealt loobusid teise aasta lõpuks mõlemad pimenurga andurid"
Tellisid orginaalid või leidsid b-varuosa kuskilt? Mis hind oli?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Okt, 2022 22:55 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
vunts123 kirjutas:
"Tehnilise poole pealt loobusid teise aasta lõpuks mõlemad pimenurga andurid"
Tellisid orginaalid või leidsid b-varuosa kuskilt? Mis hind oli?


...selle raha eest mis nende eest küsitakse võin ise peeglist ilma selle kollase tulukeseta ka vaadata kas seal kedagi on ;) mõistlikum on lasta ilmselt välja progeda üldse, siis ei kolista ka iga kord kui käima paned.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Jaan, 2023 20:44 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
Olgu siis mainitud, et kui juhtub nii, et kõik tuled armatuuris hakkavad vilkuma, kojamehed ise käima (mis sest, et kang on 0 asendis) soojendus lakkab töötamast, aknad ei liigu alla ega küljeuksed nupust! Siis teadke, et pimenurga andurid on lühises ja tuleb lahti ühendada või vahetatda töötavate vastu kui raha ülearu on :roll:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 11 Dets, 2023 20:31 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
Mis koodiga xenon pirnid ja kaugete pirnid Lancia voyager 2014 esituledes käivad?

Kas D1S ja H11?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 19 Dets, 2023 22:09 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Dets, 2017 23:01
Postitusi: 322
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva
Mobiil: 55608255
tõenäoliselt oled vastuse saanud, aga jah D1S ja H11. Soovitan H11 osta Philipsi Whitevision. Meeldivalt valgem, kui muidu ja xenoni kõrval mitte nii küünlaleek. Mina panin Philipsi ledid kaugtulesse oma Kraikul. kaks kollas laiku asendusid valge hajuga ja seeõttu soetasin üldse moodsa Strandsi numbrialusega lisatule, sest no ei oska ameeriklane lampe inseneerida... :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 19 Dets, 2023 23:22 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Aug, 2014 14:44
Postitusi: 313
magnum kirjutas:
tõenäoliselt oled vastuse saanud, aga jah D1S ja H11. Soovitan H11 osta Philipsi Whitevision. Meeldivalt valgem, kui muidu ja xenoni kõrval mitte nii küünlaleek. Mina panin Philipsi ledid kaugtulesse oma Kraikul. kaks kollas laiku asendusid valge hajuga ja seeõttu soetasin üldse moodsa Strandsi numbrialusega lisatule, sest no ei oska ameeriklane lampe inseneerida... :D



...ega ei oska jah! Vana Voya tuled olid ikka eriti hullud, uuemal veits paremad aga jah...
Ja infot kinnitamast TNX! Ise olen olnud muidu Osrami Nightbrakeri usku. Siiani olen rahul olnud ja viimastel aastatel on nende pirnide kestvus ka paranenud aastalt tublile 4-5le niiet on hinda väärt ja kaugetesse valiks need. Umbes 5 a tagasi oli võimalus võrrelda Philipsi ja Osrami hetke tipppirne ja osram oli kraad kõvema vihuga toona vähemalt! Kuna pisipere päkapikud oma kirjadega on sel aastal suht pankrotti viinud siis kahjuks korralike Xenon pirne vist ei saa lubada. Osrami omad head üle 200 paar. Ja rahvasuu väidab, et 40€ paar hiinakaid nagu ka pole mõtet panna...

P.S. Kas selliseid asju on keegi luubis proovinud? Kiita/laita...

https://trevosen.ee/kategooria/led-pirnid/d1s-led/


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 20 Dets, 2023 9:36 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 17 Dets, 2017 23:01
Postitusi: 322
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva
Mobiil: 55608255
GrandBlack kirjutas:
magnum kirjutas:
tõenäoliselt oled vastuse saanud, aga jah D1S ja H11. Soovitan H11 osta Philipsi Whitevision. Meeldivalt valgem, kui muidu ja xenoni kõrval mitte nii küünlaleek. Mina panin Philipsi ledid kaugtulesse oma Kraikul. kaks kollas laiku asendusid valge hajuga ja seeõttu soetasin üldse moodsa Strandsi numbrialusega lisatule, sest no ei oska ameeriklane lampe inseneerida... :D



...ega ei oska jah! Vana Voya tuled olid ikka eriti hullud, uuemal veits paremad aga jah...
Ja infot kinnitamast TNX! Ise olen olnud muidu Osrami Nightbrakeri usku. Siiani olen rahul olnud ja viimastel aastatel on nende pirnide kestvus ka paranenud aastalt tublile 4-5le niiet on hinda väärt ja kaugetesse valiks need. Umbes 5 a tagasi oli võimalus võrrelda Philipsi ja Osrami hetke tipppirne ja osram oli kraad kõvema vihuga toona vähemalt! Kuna pisipere päkapikud oma kirjadega on sel aastal suht pankrotti viinud siis kahjuks korralike Xenon pirne vist ei saa lubada. Osrami omad head üle 200 paar. Ja rahvasuu väidab, et 40€ paar hiinakaid nagu ka pole mõtet panna...

P.S. Kas selliseid asju on keegi luubis proovinud? Kiita/laita...

https://trevosen.ee/kategooria/led-pirnid/d1s-led/

Kuram, siis sinu päkapikud jõudsid minuni.. mul ka 3 kirja laua peal... :D

LEDi osas, ära osta. Arvasin ka, et olen moodne ja noortepärane. Reaalsus - kompad pimeduses peale kella 16.00 :tige:
Proovisin ära ikka, pigem läks valgus kõvasti valgemaks aga valgusjõud kadus üldse ära. Kui need "kuni 6000K" gaasikad, mis mul praegu on, veel midagigi näitasid, siis LED kadus hädamaras märja teega üldse ära. Nagu tuled ei põlekski aga liiklusmärgid olid heasti näha. Üks FB marketis müüs, tegime kokkuleppe, et kui mulle meeldivad, siis võtan. Oli mõistlik inimene, käisime koos tiirul ja andsin rõõmsalt tagasi. 20€ Mammooth noname xenon oli etem. Nagu ka oma teemas kirjutasin, et üks Osram palas läbi ja siis oli lihtsalt kappi jäänud ühed Intercarsist soetatud "Mammutid".
Jah, kirjutasin ka jõuluvanale, et Kraiku tahab silmi.. Aga nüüd korjan ise ka fondi, et soetada etemad.. pigem vb et mitte nightbreaker, piisaks ka CoolBlue'st või siis Philips/Narva kõvemad, aga valgus võiks jääda alla 5000K. 4200K oleks sweetspot, siis on ka vihmaga sõites neeldumine väike, aga vaevalt sa ka 3000K tahaksid sõita, kuigi mina olen sõitnud ja iga kell valiks, sest lumetormis olid need kõige paremad... Aga jällegi, palju meil seda tormi on...

Elame pühad üle ja vaatame oma sõidukite silmad siis üle... :pidu2:


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia