Tänane kuupäev Neljapäev 25 Apr, 2024 9:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Chrysler Stratus 2.0 ErgoK
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Mär, 2014 22:12 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Kuna hingepõhjas olen alati olnud natuke Chryslerite fänn ja konkreetne liikur on pikemat aega ka välimuselt mulle meeldinud, siis ostsin ära. Auto mulle väga meeldib, eelmine oli mul Volvo V40 T4 ja Chr on tollest kindlasti vaiksem, mõnusam ja parem. Kiirus mind eriti ei koti. Volvo lubas nullist sajani 6 sekundit, Chrysler umbes 10. Tegelikkuses tuleb see vahe vaid kiirendusel ja möödasõitudel teemaks, tavaliikluses väga ei häiri.
Kõik tüüpvead, millest foorumis räägitakse on sellel autol olemas, peale benapaagipumba.
Kuna sain selle auto kätte põhimõtteliselt sentide eest, siis väga ei hädalda ka. Jupid Chryslerile on odavad, mõnest lammarist neid leiab ja saab vast hakkama. Esindusehindadega pole väga kursis ja nendega võiks mõni kogenum foorumlane mind ehk valgustada.
Ainukesed murekohad on hetkel karbid, millel roosteplekid ja kohati värv maas. Lasen suve tulekul need kuskil üle teha. Väntvõlliandur uus, roolivõimupump uus, mootoritihend uus ja peaks korras olema.
Pagaznikuga on hetkel samuti jebla. See pagassi lukustussüsteem on nii pehmeks paindunud, et alati pole 100% kindel, et luugi lahti saab. Praegu kombineerisin pastakakorgi abil mingi oma süsteemi sinna, aga tuleviku huvides pean ka selle uue sebima. Õnneks käib sellel tagaistme seljatugi alla ja saab vajadusel ka seestpoolt sinna ligi.
Samuti on lähiajaplaanides kõlarite vahetamine. Sisse lähevad 6x Alpine kõlarit pluss mingi väiksem bassikas pagaznikusse. Originaalmakk ja võimendi esialgu jäävad.
Seejärel tuleb kindlasti nahktuba sellele, mis on juba olemas, aga ootab soojemat aega, et sisse kruttida. Teadjamad võiks arvamust avaldada, mis lahtine pistikuga juhe seal istme all võib vedeleda. Istmesoojendus? Samuti, millega ma peaksin arvestama, et sellele viisakalt nahksisu sisse istutada.
Kevadel tuleb kindlasti poleer+vaha+ keemiline. Uurisin polerka hindasid siin ja oma suht hea tuttav ütles mulle hinnaks 75.- eurot. Pigem rendin aparaadi ja teen ise. Kemi hinnaks pakuti 55.- ja seda ma veel vaatan, kas lasen teha, või teen ise. Ise teha tundub natuke mõistlikum, sest vajalikud aparaadid maksavad seal soti ringis ja vaja võib neid alati minna.
Veljed ka lähevad ilmselt vahetusse ja uued hakkavad olema vast mingi 16". Kui kellelgi on midagi pakkuda, siis võib PS teada anda.
Kiiret sellega muidugi pole, hetkel all mingid pastlad M+S-id ja nendega saab suve veel vabalt ära sõita.
Suureks plussiks selle auto juures on see, et ta sõidab ka gaasiga. Bensiini läheb vaja vaid käivitamiseks, gaasiliiter maksab mingi 60 senti ja seega sõidan peaaegu tasuta. Hais on hetkel kohutav, aga selle peab laskma ka mõnel spetsialistil üle vaadata. Kuskilt ilmselt lekib veidi see süsteem.

Lisadest:

4x elektriaknad
2x elektripeeglid
2le poole regullitav rool
soojendusega peeglid ja vist ka esiklaas.
Püsikiirusehoidja
Konditsioneer
Kesklukk
Tehasestereo+võim+ mingid signat kõlarid (vist originaalis?)
Kindlasti jäi midagi mainimata, aga ühesõnaga suht kõik lisad on peal, mis selle ajastu autol elu mugavamaks aitavad teha. Nahk tuleb ise sisse kruttida ja automaatkasti ma ei taha.
Mingi eelmine insener on sellele ka koonusfiltri installinud, mille viskan esimesel võimalusel autost suure kaarega kaugele eemale ja panen originaal õhufiltri.
Selle elektriantenni käest, mis seal oli, oli ilmselt ka ausõna võetud, et ta poole sõidu pealt ei lahkuks või pagaznikusse kukuks. See sai nüüd automaailmast mingi 7 euro eest uus ostetud. Räme kummist vemb on küll, aga toimib.
Üldiselt tundub olevat mugav auto ja midagi sellist, mida kaubanduskeskuse parklas teiste autodega segi ei aja. Võrreldes Volvoga on tõepoolest vaiksem, pehmem ja mugavam sõita.
Kuna igapäevased läbisõidud on suured, siis omale meeldib just see ökonoomsus. Maanteel rahulikult 90km/h sõites on bensiinikulu ca 7 sajale, gaasiga mingi 8 sajale, aga kuna gaas on odav, siis ikkagi öko.
Vaatasin ka 2.5seid selliseid, aga need enamuses automaatkastiga mis ei pidavat vist väga kaua kestma.


Aga paar pilti ka.
Pilt


Pilt

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Mär, 2014 23:08 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 21 Nov, 2013 14:47
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
mis hinnaga ostsid?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Apr, 2014 0:05 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Kätte sain seal alla 1000.- euro. Endale meelepäraseks tegemiseks planeerin veel umbes 1000-1500.- eurot sinna alla.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Apr, 2014 21:21 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 21 Nov, 2013 14:47
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
siis ostsid kül vale auto kuhu sellist klotsi alla panna :D


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Apr, 2014 22:21 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Miks nii? 300M juba maksaks sellist klotsi laduda või?
Mulle on Stratus alati välimuselt meeldinud ja selle konkreetse puhul meeldis ka see bens.+gaas kooslus. 2.5V6 ja automaatkastiga varianti ma ei tahtnud.
Selle klotsipanemise sisse on hetkel arvestatud sisu vahetus, kõlarite vahetus ja kergem remont ja mõne kuluosa vahetus.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Apr, 2014 23:42 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 20 Okt, 2013 18:55
Postitusi: 696
Õnnitlused auto puhul :)

Mis seisus sul see elektriantenn muidu on?
Äkki loovutad mingi summa eest ära, kui mast vähemalt terve? :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Apr, 2014 0:20 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Tänud.
Antenn oli muidu korras ja töötas, probleem oli selles, et see tihend ei hoidnud teda korralikult kinni ja logises seal. Tasuta loovutan, vedeleb hetkel niisama pagasiruumis, homme vaatan täpsemat seisukorda ja annan teada.

Täna sai ka kardetud tüüpviga, ehk klapikambrikaanetihendi leke remonditud. Oli lihtsalt vaja auto alla ronida ja õlifilter kinni keerata. Lipendas suht lahtiselt seal otsas, nii et keerasin põhimõtteliselt käega ta kinni.
Auto alt paistis, et roolivõimu remontimisel pääsen loodetavasti enam- vähem sama lihtsalt. Kusagilt voolikutest paistis lekkivat, aga kuna polnud hetkel vajalikke võtmeid ja torutangidega sinna toimetama ei pääsenud, siis sellega ootan reedeni, kuni pääsen remonditöökotta.
Gaasihais jääb ka järjest väiksemaks ja kuna ma sellest gaasisüsteemist ei tea midagi, siis oletan, et tahab lihtsalt kasutamist saada. Praegu oli auto pool aastat seisnud kasutamata.

Aga sõidab, mugav on ja olen seni rahul.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Apr, 2014 20:26 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Neljapäev 21 Nov, 2013 14:47
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
peaasi et ise rahul oled siis on hästi! :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 02 Apr, 2014 23:28 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 20 Okt, 2013 18:55
Postitusi: 696
Anna siis palun teada, kui oled antenni jõudnud üle vaadata:-)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Apr, 2014 0:59 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Olemas on. Kui sobib, siis Tartu kandis saaksin sel nädalal ära anda.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Apr, 2014 13:30 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 20 Okt, 2013 18:55
Postitusi: 696
Saatsin sulle PS raadio kohta :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Apr, 2014 16:26 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Voyager

Liitunud: Teisipäev 08 Jaan, 2013 21:45
Postitusi: 866
Asukoht: N 58°41'16" E 25°37'33"
Mobiil: 53639200
väike info poleerimise ja keemilise kohapealt
olles ise neid töid teinud (töötades pesulas) siis kui pole sa ise varem poleerinud ega keemilist teinud siis soovitan ikka lasta teha
sest lõpptulemus ikka erineb siis öö ja päev
pm lihtsamalt seletades et kui ma pole rehve ise vahetanud ja arvan et mis see siis ikka on rendin masina ja vahetan ära nuu ei ole see nii lihtne kahjuks

lihtsalt soe soovitus raiska see raha aga tulemus on kindlasti parem kui ise tehtult
(eriti kui peaksid muretsema peale masina rendi veel poleer pastasi ja vaha! ei usu et palju soodsamalt saad)
aga muidu ikka muretuid kilomeetreid sulle :)

_________________
Subaru forester 2.5
chevi van G20 5.7 smallblock
http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
CB kanal 8am kutsung tiku-taku


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Apr, 2014 17:51 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 16 Mär, 2014 12:09
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Siin ongi see teema, et nooruses olen ca. 10 aastat autopesulatega seotud olnud. Esimesed 2-3 olin palgatööline ja seejärel rentisin mõned ruumid ja hakkasin teenust pakkuma. Tööline pesi autosid ja ise panin rohkem rõhku müügiautode keemilisele-poleerimisele. Seetõttu on minu jaoks natuke raharaiskamine, kui ma kuskil kemi ja poleeri 150.- euro eest lasen teha. Seda enam, et ma tean, kuidas saab hästi poleerida ja kuidas saab jätta mulje, et on hästi tehtud. Mulle isegi tundub, et kui mul ka ise tehes kuluks 150.- , siis ma vist ikkagi teeks ennem ise.
See, et lasta kellelgi teha, oli selline algne uitmõte ja üha enam hakab mulle meeldima mõte teha ise. Seda enam, et kolisin hiljuti oma majja ja saan mõnel soojal, tuulevaiksel õhtul auto kasvõi hoovis üle poleerida. Garaaz ka muidugi variant, aga ehe päevavalgus on siiski midagi muud.
Keemilisega on küll see teema, et seda eriti ise ei viitsi ja ehk isegi lasen kellelgi teha. Samas, kui ikka tuhin peale tuleb, siis võib-olla pesen ta ise seest üle. On ise tehtud- hästi tehtud ja ei pea kellegi kallal vinguma, kui mõni plekk välja ei tule.
Aga noh, eks see kemm ja poleer tulevad alles siis, kui loodetavasti üks foorumikaaslane on minule murettekitava koha ja karbid üle värvinud.
Igaljuhul on selle autoga tekkinud küll nüüd tunne, et ise paraneb vist Mr Green Roolivõimupump ka enam nagu väga ei tilgu, peale seda, kui sai Prismast ostetud roolivõimuhermetsi peale valatud. Ma arvan, et kordan veel korra seda protseduuri, kui homme kanali peal mõnd suuremat viga roolivõimusüsteemis ei paista. Üldiselt korraks auto alla piiludes, tundus mulle, et lihtsalt ühendused on nõrgad ja vajavad pingutamist. Nagu eelnevalt kirjutasin, siis kardetud klapikambrikaanetihendi remontisin põhimõtteliselt käega õlifiltrit kinni keerates.
Aku ka nüüd sõites nagu peab, gaas ka ei haise väga enam, nii et ilmselt ja loodetavasti olid enamus autol ostmisel olevad vead tingitud lihtsalt pikalt seismisest.
Nojah, see rooliloks on küll nüüd see asi, mis ise ei parane. Loodetavasti saab ka see lähipäevil korda.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottsepad.wordpress.com


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 02 Mai, 2014 23:29 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 20 Okt, 2013 18:55
Postitusi: 696
Hey, saatsin sulle mingi aeg PS - tahaks seda antenni ära osta :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia